Mobiele kotterploeg Reparatie WF klaarde job in Nigeria In zeer korte tijd weer terug "Tja, we hebben er hard aan moeten trekken om een en ander te verwezenlijken. Maar in goede samenwerking met de firma's Stevin en Akkerman en enige Nigerianen is het alle maal dik voor elkaar geko men". De heer Nederlof, die bij Wilton-Fijenoord de mobiele kotterploeg van de afdeling Reparatie onder zijn hoede heeft, blikt enigermate met voldoening terug op zijn verblijf in Nigeria. "Wij moesten in opdracht van de Technische Handelsonder neming Akkerman Co. drie Delmag heiblok-cilinders kot teren, verbussen en nahonen. Dus nu eens geen werk aan schepen of baggermateriaal". De WF-ploeg deed dat in een korte tijd, alles moest op haren en snaren worden gezet. "De ploeg heeft eerst kunnen oefe nen op één cilinder hier in Hol land. Daarna kregen wij de opdracht. Het werk voerden we uit in samenwerking met de afdeling WF en RDM Algeme ne Werktuigbouw. Deze afde ling draaide in een snel tempo de voeringsbussen op maat". Kist De kotterapparatuur, hoon-en meetgereedschap werd in een en uitkotteren. Vervolgens moest de apparatuur in de tweede cilinder worden omge bouwd en de tweede cilinder worden afgesteld en een voe ringsbus op lengte worden ge draaid. "Het verdere verloop van de werkzaamheden zal ik maar te hooi en te gras aandui den. Dit om een lang verhaal kort te maken. Het werk aan de cilinders bestond bijvoorbeeld uit honen, gaten boren en het slijpen van overgang en olie groeven. Bij het honen van de cilinder hielp ons een Nige- riaan op bijzonder prettige wij ze. Dat was een welkome steun. Ook moesten cilinder bussen worden ingeperst of ingetrokken. Voorts hebben we op de draaibank sommige zuigerveersponningen opge zuiverd voor de overmaat ve ren. De zuigers hadden een doorsnede van 420 mm en wa ren 2,4 m lang en het gewicht bedroeg 2200 kg. Ter onder steuning van de zuigers maak ten wij zelf een soort volle stoel constructie met zelfstellende kogellagers. Dat werkte goed". Opzuiveren Het opzuiveren van de drie zui gers en drie slagstukken op de draaibank was niet in het con tract begrepen, maar het team "pakte dit werk even mee". En Nederlof tevreden: "Toen monteur Mouthaan met een specialist van Delmag arriveer de bleek de laatste dik te spre ken over het geklaarde kar wei". grote kist gepakt en door de afdeling Expeditie in ijltempo behandeld. Deze verzond de 12.000 kg zware kist per Char ter schip van Stevin naar Nige ria. Het "mobiele kotterteam" volgde daarna, vergezeld van een monteur van de firma Akkerman, Mouthaan gehe ten. Zegt teamleider Nederlof: "Ge lukkig werden we op het vlieg veld van Lagos opgewacht door een Nigeriaan, die Smith heet en die voor de Firma Ste vin werkt. Hij wist precies alle "ins" en "outs" op het vliegveld en de weg in Lagos. Dat was een goede steun. Van Lagos vertrokken we naar Warry ver derop in de Niger-delta, waar je verbaasd staat van het aantal "eeuwige" vlammen bij de tal loze olievindplaatsen, zelfs op zee". Werkplaats De firma Stevin ving het team op en bracht het naar de werk plaats, waar inmiddels de kot terapparatuur enzovoort was gearriveerd. Er moest daarna ongeveer tien dagen flink poot-aan worden gespeeld om het werk te klaren. Dat hield in: de apparatuur opbouwen, afstellen in de eerste cilinder

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 6