Examens, diploma's en werkstukken Het project M 113 6 sul-generaal Hr. B. Price, be zoeken aan de Fa. Lips te Dru- nen met bezoek aan het Auto- tron en een uitgebreid bezoek aan de K.L.M. - Maintenance- afdelingen. Half september vertrekken de gasten maar nu vergezeld van de 6 WF-ers die te werk worden gesteld in Brit se bedrijven o.a. op de Engelse scheepswerf Cammell Laird te Liverpool. Ook daar worden excursies gemaakt o.m. naar een nucleair powerstation in Wales en de Fordfabrieken te Liverpool. Een eerste begin echter werd al gemaakt in mei toen de Trai ning-director van de Merseysi- de Training Council, Mr. Aspi- nall kwam kennis maken met de uit te wisselen jongens en hun ouders. Een goed begin is het halve werk. Met optimisme zien we ook deze 5de uitwisse ling tegemoet. Bemetel - Meetcursus In het leerpakket van de 2de jaars Machine-bankwerkers neemt de cursus METEN een heel belangrijke plaats in. Het betekent n.l. niet alleen de maat meten van een onder deel van het werkstuk en die vergelijken met de maat die ve reist wordt op de tekening, het is veel meer. Het moet een mentaliteit, een houding wor den, die tijdens het productie proces altijd aanwezig is, ja die niet weg valt te denken als de bankwerker of welke vakman dan ook met zijn werk bezig is. Negentien jonge aanstaande vaklieden hebben aan dit exa men deelgenomen. Bij de afre kening na het examen bleken twee jongens nog niet over het vereiste minimum meetvak- manschap te beschikken. Na tuurlijk mogen zij het over doen! De anderen ontvingen hun Meetdiploma uit handen van de heer Bijlo in het bijzijn van twee Bemetelconsulenten die het examen, schriftelijk en praktisch hadden afgenomen en hun leraren de heren Altena en Van der Velden. De leraar die verantwoordelijk is voor dit goede resultaat, de heer Van de Water, genoot van de vreugde die zijn leerlingen uit ten bij het horen van het resul taat. Gefeliciteerd! De geslaagden zijn: J. Blacquiére Bw. J. A. van Galen Bw. C. J. Hage Bw. J. I. van Hulst Bw. P. Jansen Bw. T. Kapici Bw. T. Kloosterman Bw. R. de Koning Bw. R. A. Lammerse Bw. O. Rosendaal Bw. J. H. van de Reijden Bw. G. de Ridder Bw. P. F. Scheer Bw. Abr. Voogd Bw. C. Warmerdam Bw. J. Wiemer Bw W. W. Zonneveld Bw. De insiders zeggen direct bij het lezen van deze code ahhh.,! De belangstellende leek fronst zijn wenkbrauwen en hoopt in de volgende zinnen wat informatie op te doen. De M 113 is een rupsvoertuig dat in gebruik is bij de Koninklijke Landmacht. Een groot aantal van deze carriers wordt nu ge revideerd in de machinefa briek. Om deze productie zo correct en zo efficient mogelijk te laten verlopen is een cursus opgezet om de medewerkers aan dit project inzicht te geven in de organisatorische en technische aspecten van deze grote revisie. Een belangrijk onderdeel hiervan is al datge ne, dat gevat kan worden in het woord "Kwaliteitszorg". Deze kwaliteits-procedure omvat een groot aantal punten, dat van belang kan zijn bij het ver krijgen van een goed product. Aangezien de opdrachtgever contractueel aanspraken maakt op dit product met hoge kwaliteitswaarde, wordt alles gedaan om dit te realiseren. Deze cursus is daar een onder deel van. Zij omvat een theore tisch en een praktisch gedeel te die beiden gegeven worden in het Opleidings-centrum. Hiervoor is o.m. een carrier in het Centrum geplaatst. De start voor deze cursus werd gegeven door het plv. Hoofd van de Algemene Werktuig bouw de heer Den Duik, die hierbij inging op de aspecten van de uitvoering van deze opdracht. De 7 dagen durende cursus werd besloten met het overhandigen van het getuig schrift, behaald na een schrif telijk tentamen. Hierbij wenste de Chef Vorming en Opleiding de cursisten veel succes toe bij het in praktijk brengen van de opgedane lesstof en sprak de verwachting uit dat de leiding van de Machinefabriek de opdracht M 113 met succes zou realiseren. De deelnemers zijn: J. J. Haverman RDM B. van Hulst RDM A. J. Kreuger WF G. W. van der Kuyl RDM G. F. P. Latooy RDM P. van der Meer WF P. Troost WF I. M. de Vlieger WF I. R. van Vlier WF H. Wallert RDM J. Struyk RDM L. Roctus WF J. P. Leukerij WF J. van de Berg WF De 3de jaars Bankwerkers met hun leraar de heer Altena De heer Roos met zijn 3de jaars Booglassers

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 8