11 Nivé-opstelwedstrijd "Baas boven baas" In het juni-nummer van het WF-Nieuws publiceerden wij het opstel van de heer A. Wolfs, dat hij schreef in het van de Nive- wedstrijd "Baas boven baasHij behaalde de eerste prijs. De derde prijs in deze landelijke wedstrijd werd ook door een WF-er behaald, namelijk door de heer L. G. v. d. Velden. Hierbij plaatsen wij zijn opstel. leerden. "Je moet die jaren niet terugtellen, maar bij 1977 optellen. Dan zouden zij in het jaar 2027 leven Een aan sprekend voorbeeld, dat de lengte van het tijdsbestek vol ledig tot zijn recht liet komen. Hij vond, dat men de Koninklij ke Onderscheidingen op hun juiste waarden dient te schat ten. "De onderscheidingen be tekenen het uiten van waarde ring van de maatschappij, waarin wij leven, van de leef omgeving van de jubilaris voor datgene, dat hij al die tijd heeft gepresteerd. Maar wij moeten beseffen, dat het in ons land met een verdraagzaam kli maat ook mogelijk is, diegene te respecteren, die geqn prijs stelt op een onderscheiding en omgekeerd uiteraard". Procedure Hierna vertelde de heer Lems in het kort hoe de procedure werkt, die leidt tot het toeken nen van een onderscheiding door ons Staatshoofd. Hij vond dat het toekennen er van als eer afstraalt op het hele bedrijf. De heer Van der Vorm dankte de burgemeester voor zijn komst en vroeg hem zijn dank voor de onderscheidin gen over te brengen aan de Ko ningin. De gedecoreerden met hun echtgenotes Prijsvraag 1977 Als ik de opgave van dit jaar lees dan is mijn eerste reactie: dit moet een "best seller" wor den. Het onderwerp dat de prijsvraagcommissie heeft ge kozen is zonder meer actueel en interessant. Velen onder ons zijn er in het verleden reeds mee geconfronteerd ge weest of kunnen in de toe komst in een situatie komen, waarbij de opvolging in het ge ding komt. De punten die in de opgave worden aangehaald bieden ruimschoots gelegenheid om onze ervaringen en ideeën naar voren te brengen en op papier te zetten. Ik ben er dan ook van overtuigd, dat er dit jaar veel animo zal bestaan om aan de prijsvraag deel te ne men. Wie volgt mij op? Om te beginnen ga ik er vanuit, dat de opgave niet alleen be doeld is om een opvolger voor de heer Drievliet te vinden. Ie dere deelnemer kan deze vraag als persoonlijk gericht beschouwen en dit geeft mij dan ook de gelegenheid om de kwestie op zo ruim mogelijke basis onder de loupe te nemen en de diverse aspecten die zich bij de opvolging kunnen voordoen, zo uitgebreid moge lijk te behandelen. Punt 1Het zoeken en vinden van een geschikte opvolger. In de eerste plaats moet men voor zichzelf een profiel ma ken van de persoon, zoals men die zich had voorgesteld; leef tijd, opleiding, diploma's, vak kennis en voorkomen spelen een belangrijke rol bij het zoe ken van kandidaten. Zijn we zover dat we hebben vastgesteld aan welke normen en eisen eventuele gegadig den moeten voldoen en welk salaris wij hier tegenover kun nen stellen, dan kunnen we overgaan tot het aantrekken van sollicitanten. Hiervoor zijn diverse mogelijkheden, men kan gebruik maken van de geijkte dagbladen, een be paald bureau inschakelen dat beproefde methodes op dit gebied heeft of, indien men in concernverband optreedt, door middel van een z.g. muur krant of vacatureblad. Er bestaat echter nog een andere mogelijkheid en deze is door mij met opzet tot het laatst bewaard, aangezien ik hier wat meer aandacht aan wil besteden. Persoonlijk ben ik van oordeel, dat het voorkeur verdjent om na te gaan of een eventuele opvolger in onze naaste omge ving te vinden is, waarbij mijn gedachten uitgaan naar colle ga's uit eigen groep, afdeling of bedrijf. Deze methode heeft, voor zover ik er persoonlijk bij betrokken ben geweest, steeds tot goede resultaten geleid. Wij hebben zelfs een di recteur gehad die onder aan de ladder is begonnen! Een van de belangrijkste voordelen hiervan is, dat men reeds de beschikking heeft over een groot aantal bijzonderheden en eigenschappen van even tuele kandidaten en waarvan men dan een nuttig gebruik kan maken. Het is logisch, aangezien het een leidinggevende functie is die vakant komt, dat onze ge dachte uitgaan naar personen die op de eerste plaats blijk ge ven leiding te kunnen geven en dit ook eventueel wensen te aanvaarden, hetgeen wij uit er varing reeds hebben gecon stateerd. Het is nu onze taak om aan de hand van de gegevens te i beoordelen wie het beste aan onze maatstaven en verwach tingen voldoet om op deze ma- nier de meest geschikte kandi- daat te selecteren. Het kan ook mogelijk zijn dat j wij niet behoeven te selecte- I ren en we het geluk hebben om over een kandidaat te beschik ken, die door zijn persoonlijk heid en de reeds geleverde prestaties, ver boven de ande ren uitsteekt en bewezen heeft dat hij de taak die hem te wachten staat volledig waar kan maken. Aangezien het meestal "eigen kweek" is die zich op deze ma- j nier presenteert, moet een dergelijke oplossing ook grote voldoening schenken aan de personen die de opleiding en begeleiding als taak hadden; tevens dat de moeite en kos-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 13