7 Persoonlijke toespraak tot de heer De Kruijff Netheid "Bij u ziet alles er pico bello uit". Een magazijnbediende werd geprezen om zijn netheid. "En uw grootvader, vader, broers en een neef hebben hier ook gewerkt, een hele WF-familie". "U bent één van de eerste en oudste leerlingen van de Be- drijfsschool". Een projectbaas uit de Reparatie was op onze school begonnen. "Daarna stap voor stap opgeklommen. U is iemand, die graag kennis overdraagt aan anderen, ie mand met een vaderlijk karak ter, die naast zijn vakman schap ook veel bijdraagt in de saamhorigheid op het bedrijf". Een projectleider begon inder tijd als leerling-tekenaar. "Zo langzamerhand kwam u te recht in de bewapeningssec tor. Veel voor de Koninklijke Marine en Landmacht ge werkt. De munitieliften zeggen u wel wat. En het was zelfs zo, als andere bedrijven in de problemen zaten, was u een vraagbaak voor hen". Transport Een mallenbewaarder was van alle markten thuis geraakt. "U begon als helper in de Scheepsbouwloods, toen naar de mallenzolder. Maar nu wordt er met andere metho dieken gewerkt. U werkte ver volgens in de Lasloods en in het transport van zware sec ties". Een boorder was een rustig ty pe. De heer Van der Vorm over hem"Iemand die door de bank genomen plezier in het werk heeft, heel precies is en daar enboven: een uitstekend vak man. Het gereedschapmaga zijn ziet er bij u uitstekend uit". Een ijzerwerker-stroker werd een ware artiest genoemd. "Dit is zo'n echte vakman met veel feeling, die verfrommelde pla ten of ingedeukt rond weer zo glad als een spiegel weet te maken. Dat kan niet iedereen leren". Tot een bankwerker uit de montage zei hij: "U is een prima vakman. Op de oude werf in Delfshaven werkte u veel aan het geschut. Ook hield u ons vaandel hoog in Den Helder". Een pijpwerker begon in de ko perslagerij in Schiedam. "Ver volgens ging u naar Delfshaven om na de sluiting daar weer naar Schiedam terug te keren. U heeft geen aanpassings moeilijkheden gehad,een echt voorbeeld voor uw omgeving met veel vrienden". "U is een felle kerel, ambitieus en goed voor het werk". De heer Van der Vorm lachte een werkvoorbereider toe. "U be gon alsjongste bediende, werd administratief medewerker en u hield zich bezig met onder andere de lanceerbuizen voor de Marine. En in de vrije tijd mag u graag kamperen". Luchtkachels Een afdelingsbaas kende één zorg: Het WF-werk eens te moeten wisselen voor huis houdelijke karweitjes. "Appel moes maken ligt u niet zo, maar meer het werk echter aan de dokken, warme lucht kachels enzovoort. U werd vroeger wel de vader van Dok kantoor-Oost genoemd". Een Koperslager-Fitter be heerst zijn vak in de puntjes. "Het duurt meestal geruime tijd eer men uw vak onder de knie heeft. U deed er echter niet zo lang over. U werkte voor zowel de Nieuwbouw als de Reparatie: een goede zaak". Als vraagbaak voor velen treedt op een administratrice van de personeelszorg. "U houdt zich bezig met het Willy Wilton-Fonds, het Studie fonds, de kruisverenigingen, het verzenden van de Kerst pakketten en noem maar op". Een magazijn-meester be kwaamde zich in de avondu ren. "Een hele opgave om 's avonds nog een studieboek ter hand te nemen. Maar u weet wat aanpakken is; ook in uw werk". De heer Van der Vorm vond het juist om een boorder in het zonlicht te zetten. "U houdt er niet van om op te vallen, dat is een goede karaktertrek, maar zo af en toe - zoals vandaag - moet het toch wel. U gaat goed met de collega's om en raakt niet snel opgewonden, bra vo Vakmanschap Af en toe verandert iemand wel van vak. Net zoals een bikker. "U vergaarde veel vakman schap als bikker, maar daar naast verbreedde u uw ge zichtsveld en ging over naar het zware transport. Denk maar eens aan het vervoer van de motoren van de "Nigeria". Als administrateur had een ju bilaris veel werk door zijn han den laten gaan in verband met de voorraadadministratie ten behoeve van het platenpark. De heer Van der Vorm vond het triest, dat juist nu door de moeilijke tijden deze functio naris zonder werk komt. "Maar ik mag dat niet onvermeld la ten, dat zou niet juist zijn. Maar dat is wel een schaduwzijde van onze gemeenschap". Be trokkene maakte echter dui delijk, dat een en ander hem niet zo zwaar viel. En dat was dan weer een geluk bij een ongeluk. Als leerling-ijzerwerker was een bedrijfsleider begonnen. "In de Nieuwbouw, bij de Mini ster". De heer Van der Vorm legde uit wie de Minister wel was. Een vroegere, zeer stren ge baas, die hoge eisen aan zijn mensen stelde, maar een zeer vakbekwaam iemand". Toen trad een afdelingsbaas naar voren. En geheel onverwacht sprak deze: "En ik, ik ben een Bloemen voor mevrouw Valk Felicitaties voor de heer Roskam

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 9