8 je tijd de tuin is het niet?" Een malheurder-houtbewer ker doet zijn werk met veel vreugde. De heer Van der Vorm: "Dat is echte levens kunst. Bovendien gaat het hier om een hand-ambachtelijk vak, dat niet zo frequent voor komt". Een bankwerker bekwaamde zich vooral op het gebied van condensors, turbines en hulp werktuigen. "U geeft blijk van een goed vakmanschap. Aan vankelijk werkte u in de afde ling Reparatie en nu in de afde ling Algemene Werktuigbouw. U staat erom bekend een man van de klok te zijn". Vakman Een plaatwerker had veel ge werkt aan kabelbanen, ventila tie, vloeren en fundaties. "U staat altijd voor uw werk klaar en bent een goede vakman, die een goede sfeer weet op te bouwen. In uw vrije tijd niet meer op de motor, maar in de tuin, dat is wat veiliger, heb ik gehoord Een electrisch lasser was een voortvarend man. "U weet te genslagen te overwinnen en zit niet snel bij de pakken neer. In uw werk heeft u een eigen ken nis en ervaring opgebouwd, die van belang zijn voor het bedrijf. U toont veel ijver". Een bankwerker viel niet op door een overvloed aan woor den. "U houdt het liever bij da den en gaat rustig door. U is een uitstekend vakman, die veel waardering ondervond bij het vervaardigen van de regen goten voor de dokloods. In uw vrije tijd speelt u trombone in de muziekvereniging St. Rad boud". In de reparatie-afdeling werkte met veel ijver een ijzerwerker. "Een boeiende afdeling met al zijn improvisatie en grilligheid. Daar komt men vaak voor ver rassingen te staan. U draagt bij aan de goede sfeer in het be drijf. U doet of u onverschillig bent, maar in feite is het tegen deel waar". Respect De heer Van der Vorm toonde veel respect voor het perma nente nachtwerk van een pro jectbaas. "Mensen die perma nent nachtwerk verrichten, hebben extra steun nodig van hun vrouw. U bent iemand, die zeer accuraat is en die veel ge voel heeft voor humor. En ik denk dan aan uw mollenjacht 's nachts met een buurman en een fles cognac Via het ijzerwerksvak was ie mand chauffeur geworden. "U deed onder andere dienst op de zuurstofwagen en de heen- en-weer wagen, die de verbin ding tussen de werf Delfsha- ven en Schiedam onderhield. Humor is u ook niet vreemd, fijn zo". Hij besloot met een metaal draaier een vriendelijk woord toe te voegen. "De machinefa briek reparatie is een eigen winkel in ons bedrijf. U doet uw werk graag en verdedigt met verve onze eigen naam. Een fij ne kerel om mee samen te wer ken, houden zo!" bankwerker heeft de hoogste graad van vakbekwaamheid weten te bereiken, vandaar zijn aandeel in het onderhoud van en reparaties aan de onder zeeboten. Eveneens echter werkte u voor de koopvaardij. Een bijzonderheid was natuur lijk de proeftocht met de De Ruyter naar de Noordpool". Het werk van een traceur is een echt specialisme. "Bijvoor beeld de maatvoering, de over dracht van tekening naar werk stuk etc. U heeft veel verant woordelijkheidsgevoel en bent actief in het vakbondswerk". Een bijzondere plaats nemen bij WF de pijpfitters in. "U leer de van lieverlee het vak en was afwisselend werkzaam in de Reparatie en de Nieuwbouw. Van de uitwisseling van know how van de Nieuwbouw naar Reparatie en omgekeerd is ons bedrijf groot geworden. In uw vrije tijd was u vaak voetbal trainer en bovendien bent u bloeddonor bij het Rode Kruis, geweldig". Kern In de afdeling houtbewerking vind je ook een kern van goede medewerkers. Een project baas hoorde. "Al is de oude timmerwinkel qua omvang ingekrompen, wij doen er alles aan om toch deze kern aan de gang te houden. In uw vrije tijd mag u zich graag ophouden op de tennisbaan". "Er zijn weinig bedrijven in Ne derland, die dit defensiewerk kunnen uitvoeren". Dit zei de heer Van der Vorm tegen een chef Bedrijfsbureau Werk voorbereiding, die zich onder andere met het project M113 bezighoudt. "U bent een harde, vakbekwa me werker, die het goed kan vinden met de mensen om u heen". Een ijzerwerker was als helper in de scheepsbouw begonnen. "U bent opgeklommen tot een uitstekend vakman, die overal veel waardering ondervindt. Al treedt u niet graag op de voor grond, het is een goede zaak, dat dit vandaag nu eens wel het geval is". Een pijpfitter had al veel marinewerk gedaan. "Doch ook aan de Spar ver richtte u het nodige pijpwerk. Vaak werd u er op uit gestuurd voor het verrichten van revisie- werk.zaamheden aan boord van de onderzeeboten. U is een vakman van kaliber". Allround ijzerwerker-afteke- naar word je niet in één dag. "Je ervaring breidt zich door de ja ren heen uit. Je maakt veran deringen mee en leert daar ontzettend veel van. Gezien uw ervaring weet u veel brok ken te voorkomen. En in uw vri- een waardevol insigne Persoonlijk woord Goed geholpen bij de Norstar

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 10