Scheepsbouw en Schiedam gaan hand in hand OR-secretaris Bab Blommers vertrekt na bewogen loopbaan 11 Toespraak van de heer Scheeres Wethouder drs R. Scheeres: "Wilton-Fijenoord is een bij zonder bedrijf voor Schiedam, omdat onze stad nu eenmaal voor een groot deel afhankelijk is van de sector Scheeps bouw". Deze samenhang tussen stad en WF onderstreepte wethou der drs. R. Scheeres met enige nadruk in zijn toespraak tot de jubilarissen op 14 december jl. Hij kwam burgemeester Lems vervangen, die met vakantie uitstedig was. De wethouder wees er nog eens op, dat de bedrijfstak scheepsbouw mo menteel een veel besproken tak van industrie is. Zowel lo caal, als internationaal en mondiaal. "Voor de ontstane problemen zullen wij oplossingen moeten vinden. Die oplossingen moe ten zodanig gekozen worden, dat de Scheepsbouw in de toe komst kan voortbestaan". In verband met het op langere termijn voortbestaan van de Scheepsbouw wees hij op het belang van de mensen nu bij deze vieringen als jubilaris be trokken. "Maar ook voor de ge meente Schiedam is continue ring van belang. Een grote ma te van werkeloosheid zou de structuur van onze stad in ern stige mate aantasten. Daarom doet Schiedam alles wat maar mogelijk is om een en ander in goede banen te leiden. Die mo gelijkheden van ons zijn echter niet al te groot". De wethouder pleitte voor het behoud van de arbeidsplaat sen. Vervolgens reikte hij de Ko ninklijke Onderscheidingen uit. "Niet iedereen stelt prijs op een onderscheiding. Natuurlijk zijn er bezwaren aan verbon den, maar ik ben niet tegen het instituut als zodanig. Er zijn mensen, die prijs stellen om ervoor in aanmerking te ko men en anderen weer niet. Voor beide visies dient men begrip te hebben". De heer Van der Vorm dankte de wethouder voor diens woorden. "Wij zijn er trots op zoveel mensen binnen ons be drijf te hebben, die in aanmer king komen voor een Koninklij ke Onderscheiding". Hij ver zocht de heer Scheeres na mens de jubilarissen onze dank over te brengen aan H. M. de Koningin. Afscheid van een pionier: "Door het vertrek van de heer Blommers valt er een pionier in het overleg weg. En goed over leg is onontbeerlijk, ookjuist in het zoeken naar oplossingen van de problemen binnen RSV, waarmee wij naarstig door gaan". De heer drs B. Botman, lid van de Raad van Bestuur van RSV, wees op het belang van het ge- zamenlijk oplossen van boven vermelde problematiek, die - zoals bekend - uit structurele en economische oorzaken in de scheepsbouw is ontstaan. •Hij deed dat op de afscheids receptie gegeven i.v.m. de pensionering van de secretaris' van de Ondernemingsraad, de heer B. Blommers. De bijeen komst werd gehouden in de kantine Hoofdkantoor, waar velen waren gekomen om de scheidende secretaris de hand te drukken. Met hart en ziel Het welkomstwoord werd ge sproken door de voorzitter van de directie WF/RDM, de heer W. Bos, die gaarne wilde ingaan op de centrale positie, die de heer Blommers 20 jaar lang in de OR van WF heeft

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 13