Turboblower Service timmert niet alleen aan de weg Materials Management 15 Per 1 november j.l. werd in onze werf-organisatie het "Materials Management" inge voerd. Velen zullen zich afvragen: "wat houdt dat eigenlijk in?". Wel, voor het begrip "materials management" bestaat geen goed Nederlands woord. Het zou kunnen worden vertaald met "materiaalbeheersing" of met "materiaalbesturing''. Maar dat is het niet helemaal, het is meer. Daarom is het onvertaald gelaten en zoals het met veel vreemde woor den in onze taal gegaan is, ook hiermede zullen wij wel snel vertrouwd raken. In het productie-proces, in ons bedrijf dus bij het bouwen en repareren van schepen, spelen de "materiaalkosten" een be langrijke rol. Niet alleen de [goederen die wij nodig hebben zijn erg duur, maar ook de kos ten die gemaakt moeten wor- Iden om die goederen op de ,werf te krijgen en ze te bewa- :ren tot ze nodig zijn, zijn vaak erg hoog. Alles wat gedaan moet worden om goederen en materialen in bezit te krijgen, dus bestellen, kopen, zonodig verpakken, vervoeren, in ontvangst nemen, opslaan en tenslotte afleveren op de plaats waar ze nodig zijn maakt de goederen duurder of met andere woorden "vermeerdert de waarde van de goederen". Tijdig Het is heel belangrijk, dat goe deren en materialen op tijd be steld, (gekocht) worden; dat het transporteren daarvan zo veel mogelijk gecombineerd en zo snel en goedkoop moge lijk uitgevoerd wordt; dat ze zo kort mogelijk opgeslagen die nen te worden en vooral ook, dat er een voldoende hoeveel heid van voorhanden is, dus niet te weinig maar ook niet te veel. Daarvoor nu moet het "Mate rials Management" zorgen. Om die reden zijn dan ook de volgende functies daarin opgenomen: Inkoop Leveringstijdbewaking Inkoopadministratie Expeditie (transport, douanezaken) Ontvangst en Opslag Magazijn - Voorraadbeheer Magazijnadministratie Afleveren aan productieafde lingen. Hieraan kunnen nog worden toegevoegd de functies "Afle veren aan derden" en "Opslag van goederen aan derden". Met uitzondering van de afle vering van schepen e.a. grote projecten, waarvoor speciale procedures gelden, is het "Ma terials Management" ook be last met het afleveren van ge reed product aan opdracht gevers. Hierbij valt te denken aan reservedelen, staalcon structies, schroefassen etc. De aflevering kan geschieden op de werf, maar kan ook inhouden het transport naar de bestemming in binnen- en buitenland. Aanschaffing Laten we de gang van zaken bij een aanschaffing eens na- Ons dochterbedrijf Turboblo wer Service timmert kennelijk niet altijd aan de weg, maar ook aan de waterkant, getuige het duidelijke reclamebord, dat men sinds kort aan de Nieuwe Waterweg heeft ge plaatst. Ook op deze manier probeert men op positieve wij ze de aandacht van een cliënt te trekken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 17