Vertoning WF-Journaal 1977 16 gaan. De tekenkamer tekent de constructie en schrijft voor wat gekocht moet worden. De planning bepaalt de lever tijd. De afdeling begroting maakt een budget. Inkoop vraagt aan, onderhan delt met leveranciers, overlegt en selecteert met de tekenka mer en plaatst de opdracht, bewaakt de afgesproken leve- ringstijd. De afdeling "Expeditie en Ma gazijnen" regelt het transport, eventueel de transportverze kering en de douanezaken en zorgt vervolgens voor het in ontvangstnemen, voor de tij delijke opslag en voor het op tijd afleveren op de produc- tieplek. Bij de eerder genoemde afle vering aan derden zullen ge reedgekomen producten door de Productie Afdelingen wor den overgedragen aan de afdeling "Expeditie en Magazij nen". Laatstgenoemde afdeling zal in overeenstemming met de contractuele verplichtingen en in overleg met de Verkoop afdeling en de Klant zorgdra gen voor aflevering c.q. trans port naar de bestemming. Het is nu efficiënter om alle afdelingen die zich met de ma teriaalgoederenstroom bezig houden, onder één leiding te brengen, opdat de totale kos ten zo laag mogelijk kunnen worden gehouden. Computerplanning De scheepsbouw en scheeps- reparatie hebben sinds de laat ste wereldoorlog er niet zo slecht voorgestaan als nu. Dat merken wij op de werf allemaal. We moeten véél meer moeite doen om aan werk te komen dan wij ooit gewend waren. Willen wij reders en andere opdrachtgevers voor onze werf interesseren, dan moeten we niet alleen kwalitatief hoog waardige schepen bouwen en goed en afdoende repareren, maar ook - en dat niet in de laatste plaats - op tijd opleve ren. Daarnaast moeten wij diensten verlenen, zoals advi seren, expediëren en opslaan/ bewaren van goederen van re ders, als reservedelen en voor raden. Wat dat betreft zullen aan onze organisatie steeds hoge re eisen worden gesteld. Om daaraan te kunnen voldoen zullen wij veel meer dan tot nu toe gebruik maken van compu ter technieken. Op vele plaat sen in het bedrijf, (o.a. op te kenkamers, bedrijfsbureaux, afdelingen inkoop, expeditie en magazijnen), zal men over dezelfde informatie m.b.t. de materiaal-voorziening moeten kunnen beschikken. Die informatie moet dagelijks "bij" en direct beschikbaar zijn. Aan dergelijke eisen kan een handadministratie niet meer voldoen. De materiaalvoorziening dient afgeleid te zijn van een inte graal planning- en informatie systeem dat de gehele pro ductie van de onderneming omvat. Alleen op die manier kan worden voorkomen, dat tijd, capaciteit en middelen minder efficiënt worden inge zet. Organisatie De kosten van aanschaffing, transport en opslag van mate riaal en goederen, vormen een belangrijk deel van de omzet. Het ligt dan ook voor de hand dat men in die sector zal trach ten belangrijke besparingen te bereiken. In economische zin betekent dit dat het Materials Management, evenals de Pro ductie-afdelingen, de taak heeft om een waardevermeer dering van goederen tot stand te brengen, doch dat de kos ten hiervan zo beperkt moge lijk moeten blijven om het uit eindelijke product van onze onderneming verkoopbaar te houden. Het product van Ma terials Management bestaat uit diensten die zij "verkoopt" aan Productie-afdelingen of aan derden. Bij een goed functionerende Dienst Materials Management zullen de productiemensen geen zorg hebben over de ma teriaalvoorziening en hun aan dacht in hoofdzaak kunnen wij den aan de productie zelf. Met andere woorden, de mensen van het Materials Manage ment moeten het werk van de productiemensen mede mo gelijk maken. Evenals voorgaande jaren stelt de Directie alle werknemers en/of hun echtgenotes in de gelegenheid de hoogtepunten in ons bedrijf in 1977 in het daarvoor weer speciaal ge maakte WF-filmjournaal te be kijken. Dinsdag 28 februari en maan dag 6 maart 1978 zijn de dagen waarop deze film wordt ver toond en wel in de Grote Doe lenzaal te Rotterdam, een plaats die bij uitstek geschikt is voor deze bijeenkomsten. In dit gebouw komt ook onze WF-Harmonie, die weer voor afgaande aan ons journaal concerteert, uitstekend tot haar recht. Het programma voor genoem de twee avonden luidt als volgt: 19.15-20.15 uur: programma van lichte muziek door de WF-Harmonie 20.15-20.50 uur: vertoning WF-Journaal 1977 (in kleur) 20.50-21.20 uur: pauze 21.20-23.20 uur: vertoning van de speelfilm "Two minute warning" met o.a. Charlton Heston. Deze film speelt zich voor het grootste deel af in een stadion, waar de belangrijke wedstrijd om het Amerikaans "football" kampioenschap wordt ge speeld. Amerikaans football is een soort rugby, waarbij het nogal hard toegaat. Nu blijkt er ondanks alle veilig heidsmaatregelen (ook de Amerikaanse president komt) toch een sluipschutter in de to ren van het stadion te zitten, die gelokaliseerd wordt door een boven het stadion hangen de ballon. Het onschadelijk maken van deze sluipschutter - die ook nog enkele bezoekers van de wedstrijd in het vizier neemt - zal u tot het einde toe optimaal in spanning houden. Voor het middagprogramma voor onze oud-werknemers hebben we beslag kunnen leg gen op de film "De dolle tantes komen", met in de hoofdrol Ru- di Carell. Deze film laat de mailen frat sen van Rudi Carell en zijn me despelers goed uitkomen en zal u een bijzonder genoeglijke middag bezorgen, temeer daar er ook zeer bekende mu ziek in voorkomt, die op een aller prettigste manier aan u wordt overgebracht. Wij wensen u een prettige mid dag of avond, waarbij wij u er nog eens op willen wijzen, dat

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 18