Mevrouw Waloejo Soegito liet eerste korvet charmant te water >V 1 De tewaterlatingsceremonie van het eerste door Wilton- Fijenoord te bouwen Kodog Korvet voor de Republiek Indo nesia op donderdag 22 de cember jl. droeg een feestelijk karakter. Dat niet alleen door de kleurige confetti-regen, die gepaard ging aan dit gebeu ren. Maar veel eerder door de charmante manier waarop me vrouw Waloejo Soegito, echt genote van de Chef Marine Staf van de Indonesische Mari ne, Vice Admiraal Waloejo Soegito, dit gebeuren luister bijzette. Nadat mevrouw Waloejo Soe gito het schip had te water ge laten vond in besloten kring een receptie plaats in het kan toor van de Indonesische Ma rine op de werf, bij de overdek te helling. Het feestelijke ka rakter werd nog verhoogd door het optreden van de Har monie WF, die op voortreffe lijke wijze acte de présence gaf. Geen doop Aan de tewaterlating van de "Fatahillah" was geen doop verbonden, "omdat" - zoals het lid der directie, de heer ir. O. J. van der Vorm, later zou releve ren - "de doop zou plaats vin den in Indonesië, ergens ter hoogte van West-Java, waar Haji Fatahillah eeuwen gele den heeft geleefd". Op het le ven van de Haji zou mevrouw Waloejo Soegito later dieper ingaan. Wel wenste zij het schip en de toekomstige be manning een behouden vaart toe en hield Haji Ollong een ge bed. Tijdens de receptie voerde de president van de Raad van Be stuur van RSV, de heer ir. A. Stikker, als eerste het woord. Hij duidde op de élégance, waarmee mevrouw Waloejo Soegito de ceremonie rond de stapelloop had verricht en sprak van een echt succes. "Dit is mede mogelijk gewor- Mevrouw Hanneke van de Burg speldt met plezier mevrouw Waloejo Soegito een corsage op De heer Stikker en Zipp flankeren mevrouw Waloejo Soegito den door het vervullen van drie belangrijke voorwaarden, te weten: een juiste timing, gede gen kwaliteit, alsmede een stipte levertijd. Dat hieraan is voldaan is onder andere te danken aan de verenigde inspanningen van alle betrok kenen: het TNI-AL team, zowel in Jakarta als in Den Haag, de Koninklijke Marine, het ILS- team, de Divisie Marine van RSV, Nevesbu, toeleveran ciers en niet in de laatste plaats de werf Wilton-Fije- noord, die gezamenlijk zorg den voor de hoogwaardige technologie en know-how, die sinds lange jaren werd opge bouwd". Dank Ook dankte de heer Stikker alle betrokken mensen, die de nodige uren van hun arbeid in het schip hebben gestoken. Hij oordeelde deze Indonesische opdracht van veel belang voor de toekomst van de Neder landse industrie. "Het is trou wens precies het werk, waar op RSV zich in de toekomst steeds meer zal proberen toe te leggen. Dit werk en het daar mee wellicht onlosmakelijke proces van overhevelen van know-how van ons naar de opdrachtgever. Hierbij denk ik ook aan onderwerpen als lo gistiek en het operationele vlak. Wat dat betreft is RSV bij zonder verheugd over de be langrijke inbreng van de Ko ninklijke Marine". De heer Stikker had daarbij te vens oog voor het tweede as pect, dat aan dit soort werk vastzit. "Ik denk aan het toe komstige onderhoud van de schepen. Binnenkort zal een team van experts van RSV afreizen naar Indonesië om daar de PAL-werf tijdig gereed te krijgen voor dit werk". Hij was er voorts zeker van, dat door de wijze waarop mevrouw Waloejo Soegito zich van haar taak had gekweten, de banden tussen Indonesië en Neder land duidelijk nauwer waren aangehaald. "In alle oprecht heid meen ik, dat u heeft bijge dragen aan het tot stand bren gen van iets waardevols". De heer Van der Vorm beves tigde hierna het gevoel, dat Wilton-Fijenoord op deze dag in zijn ban had. "Het is een ge voel van blijdschap, omdat u de lange reis van het verre Indonesië naar Schiedam heeft willen maken om het schip zo succesvol te water te laten. Dat betekent voor onze werf alweer de achthonderd negende stapelloop, geen ge ring aantal". Tradities Hierna schetste hij de achter gronden van dit gebeuren, waarbij uit respect voor elkan ders tradities is gekozen uit de goede gewoontes van beide landen. De ceremonie vond dan ook plaats op een donder dag en niet op een vrijdag. "Van zeer veel belang voor u". Geen fles met champagne tegen de boeg, maar dit maal klapper- melk. Geen doop, maar wel een ceremonie met een latere

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 3