DECEIVED ELINGENO ÏCIELEME DEDELINGE :nofficiel medei Officiële mededelingen 3 Afscheid van ir. O. J. van der Vorm Op woensdag 15 februari 1978 om 16.45 uur zal er in de Kantine Hoofdkantoor gele genheid zijn van de heer ir O. J. van der Vorm afscheid te nemen. Tevens bestaat dan de moge lijkheid de nieuw benoemde di recteuren J. C. Melcherts en W. Zipp de hand te drukken. De Directie Per 1 januari 1978 zijn in de di recties van Wilton-Fijenoord en De Rotterdamsche Droog dok Maatschappij tot direc teur benoemd de heren: W. Zipp J. C. Melcherts terwijl de heer W. Bos zal gaan optreden als voorzitter van de directie. Medio februari zal de heer ir O. J. van der Vorm op ei gen verzoek de bedrijven ver laten. De heer W. Bos, die in 1925 te Sneek werd geboren, volgde de HBS-opleiding in Hooge- veen en bezocht na de oorlog de Koninklijke Militaire Acade mie te Breda voor de opleiding tot beroepsofficier. In 1950 werd hij tweede luitenant. Het grootste deel van zijn dienst tijd bracht hij door als beroeps officier bij het Korps Com mandotroepen, waarna hij nog enkele jaren diende als com pagniescommandant bij een school voor reserve-officieren. In 1956 verliet de heer Bos het leger en trad in dienst van de N V. Nederlandse Spoorwe gen, waar hij tot 1966 leiding gevende functies bekleedde bij de Dienst van Personeels zaken, de Dienst van Exploita tie en bij de Afdeling Organisa tie en Efficiency van NS. Op 1 februari 1966 trad de heer Bos in dienst van De Rot terdamsche Droogdok Maat schappij, als hoofd van de Dienst Sociale Zaken. Met ingang van 1 januari 1970 werd hij benoemd tot onderdirec teur van de RDM. De heer Bos werd per genoemde datum door de Raad van Bestuur van Rijn-Schelde tevens belast met een coördinerende taak voor personeelszaken in het concern. Op 1 juni 1973 werd hij be noemd tot directeur van de RDM. Hij is tevens voorzitter van de Ondernemingsraad. Per 1 mei 1977 werd hij ook be noemd in de Directie van Wil ton-Fijenoord. 'W. Bos W. Zipp De heer W. Zipp werd op 30 ja nuari 1919 in Rotterdam gebo ren en is thans woonachtig in Vlaardingen. Na zijn Middelba re Schoolopleiding studeerde hij Scheepswerktuigbouwkun- de B.M. en verwierf de akten NI IV, die hem tevens onderwijs- bevoegd maakten. In zijn praktisch jaar heeft hij enige tijd aan boord van zee schepen gevaren. Daarna was hij werkzaam bij een scheeps werf te Schiedam. In 1941 trad de heer Zipp in dienst van Wilton-Fijenoord, waar hij zich als tekenaar op de Tekenkamer Werktuigbouw kunde verder bekwaamde. Spoedig werd hij tekenaar constructeur en in 1947 pro moveerde hij tot sous-chef op betrokken tekenkamer. Zijn taak omvatte in die jaren voor al het uitvoeren van projecten op het gebied van gasturbines en speciale marine-opdrach ten. In 1951 werd hij chef van deze tekenkamer. Het accent kwam in die periode voornamelijk te liggen op werkzaamheden in verband met het construeren etc. van stoomturbine-instal laties en de daarbij behorende machines en ketels. In 1961 werd de heer Zipp chef tekenkamer werktuigbouw kunde, speciaal belast met alle voortstuwingsinstallaties. Plv. Hoofd van de afdeling Nieuw bouw - Werktuigbouw en Scheepsbouwwerdhijin 1963, terwijl zijn benoeming tot Hoofd van deze afdeling plaatsvond in 1966. Van 1975 tot 1978 vervulde de heer Zipp de functie van Bedrijfsdirec teur. Als directeur van beide ven nootschappen zullen nu onder hem ressorteren de afdelingen Marine/Scheepsbouw, Off shore, Materials Management, TWA en K en O en de Kwali teitsdienst. In het verleden doceerde de heer Zipp als leraar aan de Academie voor Beeldende Kunsten en Technische We tenschappen, afdeling Scheepswerktuigkundigen. Hij gaf aan de avondcursisten les in werktuigkunde en natuur kunde. Hij hield zich daarmee bezig in de jaren 1941 tot 1955. In samenwerking met andere docenten schreef hij studieboeken op het gebied van werktuigkunde en natuur kunde. Ook publiceerde de heer Zipp geregeld over technische onderwerpen op het gebied van gas- en stoomturbinein stallaties. Deze publicaties van zijn hand verschenen onder andere in de internationale vakpers. J. C. Melcherts De heer J. C. Melcherts werd op 22 augustus 1924 geboren in Rotterdam, waar hij de HBS- B opleiding volgde. Vervolgens doorliep hij de HTS in Dord recht en behaalde in 1946 het diploma voor Scheepsbouw kundige. In hetzelfde jaar trad hij in dienst van de RDM op de tekenkamer Scheepsbouw. In 1950 werd de heer Mel cherts aangesteld als assis tent bedrijfsleider op de afde ling Reparatie. In de periode van 1966-1969 vervulde hij de functie van plaatsvervangend hoofd afdeling Reparatie, waarna hij in 1969 werd be noemd tot hoofd van deze afdeling. In deze functie volgde in 1970 zijn benoerding tot di recteur van Scheepsbouw Maatschappij Nieuwe Water weg, dochteronderneming van de RDM. Gedurende de jaren 1971 tot en met 1974 was hij tevens directeur ad interim van Scheepswerf en Machine fabriek Waalhaven, toender- tijd eveneens een dochter maatschappij van de RDM. Met ingang van januari 1975 werd de heer Melcherts aan gesteld als Bedrijfsdirecteur Reparatie RDM. In zijn nieuwe functie ressor teren nu onder hem de afdelin gen Reparatie en de Machine fabrieken. Benoemingen Wij hebben het genoegen u mede te delen, dat de heer M. Visser met ingang van 1 januari 1978 is benoemd tot Hoofd Afdeling Nieuwbouw Per dezelfde datum is de heer Visser procuratie A verleend.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 5