Verwisselen krukasfundaties beide hoofdmotoren "Norstar" weer een nieuwe aanpak in reparatiegebeuren 5 Om deze betrokken tempera tuur te bereiken, gingen de deksels twee-aan-twee onze gloeioven in. Na het bereiken van de temperatuur haalde men de deksels uit de oven, waarna er weer één terugge plaatst werd. Isolatie De ander vond dan een plaats op een soort isolatiemateriaal, zodat de warmte niet al te snel de vloer introk. Daarna ging er een bak van geïsoleerd mate riaal over, waarop de drie las sers konden plaatsnemen, zonder zich aan het hete dek sel te branden. Het ging im mers om drie te behandelen gaten. Ter wille van de snelheid van werken en warmteverde- ling werden dus drie lassers ingezet. Teneinde elkaar niet te hinderen met het licht van de lasapparaten, zorgde een speciaal ontworpen "schot constructie", die bevredigend functioneerde. Op één dag werden zo twee deksels behandeld, waarna zij teruggingen in de gloeioven om op 450 graden te worden gebracht, zodat eventuele ont stane lasspanningsconcentra- ties konden worden geneutra liseerd. 's Nachts haalde men de deksels weer uit de oven om De cilinderdeksels in de machinefabriek ze af te laten koelen tot kamer temperatuur. Meteen bracht men weer twee andere dek sels in de oven om deze tot 200 graden te verwarmen, waarna ze overdag weer een behande ling ondergingen. Zo werden alle deksels gemodificeerd. Zuiveren Omdat dit werk met zoveel vakbekwaamheid kon worden uitgevoerd en in betrekkelijk korte tijd, ontvingen wij even eens de opdracht om de onderkant van de deksels en afdichtingsvlakken op te zui veren en in te schuren. Tevens werden aan boord de zuigers getrokken en werd ander garantiewerk uitge voerd, waaronder de garantie- dokking enzovoort. En zo leidt het beheersen van een zeer moeilijk vak tevens tot ander - los van die ene klus staand - werk, omdat de reder in die situatie het profijt heeft van een snelle levertijd en een aantrekkelijke prijs en bovenal gedegen werk. Twee deksels tegelijk in de oven Het verwisselen van de hoofd motorfundaties van de "Nor star" betekende een bijzonder karwei voor de afdeling Repa ratie. Door de gemotiveerde stemming van de mensen uit alle betrokken afdelingen en de goede voorbereidingen kon deze ingrijpende operatie prachtig op schema worden uitgevoerd. Na goed overleg met toezicht, werkvoorbereiding en verte genwoordigers van alle be trokken medewerkers kon de ze opdracht voor het motor schip "Norstar" (tegenwoordig het grootste passagiersschip onder Nederlandse vlag) na zware binnen- en buitenlandse concurrentie verkregen wor den.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 7