"WF zal weer door diepe dal heenkomen" NORTH SEA FERRIES 7 Ir O. J. van der Vorm: OFFICE OF THE GENERAL MANAGER North Saa Ferries Ltd. Liverpool and Hull - Noo'dtee Veerdiensten (North Sea Ferries) b.v. Rotterdam North Sea Fairies (Belgium) N.V. our rel.: V38/JMF/MG rotterdam. 23 december 1977 Teiephóne~01319-62077 Tl P.O. Bo* 1123 Rozenburg (Holland) De Directie van Wilton Feijenoord P.O. Box 22 SCHIEDAM T.a.v. De Heer H.L.D. Keetbaas Mijne heren. Gaarne willen wij u alsnog onze dank betuigen voor de bijzondere inzet van uw Management en personeel gedurende de periode waarin de "NORSTAR" bij uw werf van nieuwe fundatieplaten werd voorzien en tevens de jaarlijkse onderhoudsbeurt werd uitgevoerd. Dat wij op de gestelde datum, 3 december, inderdaad weer een afvaart naar Huil konden bieden, geeft duidelijk aan dat er zeer nauwkeurig geplanned werd en dat met zorg de voortgang in de hand is gehouden. Met de beste wensen voor de komende feestdagen en voor verbeteren de vooruitzichten voor 1978, een jaar waarin ik u goede gezondheid toewens .M. Feringa headofheebenalunhaven europoort - telefoon (01883) 2077 - telegrams: noordeuro nb - Iele. 23152 Register of Commerce Rotterdam number 108217 Na de cilinderbalk volgde de fundatie. Inmiddels werd op dezelfde manier de bakboord motor gedemonteerd. Deze stond uiteraard niet onder de aangebrachte opening opge steld. Dit probleem werd opge lost door met behulp van goten en rollenwagen de complete motor tot onder de opening aan stuurboord te transporte ren, waarna het hijswerk en de rest van de procedure plaats had als gevolgd bij de eerste motor. Voor het "verrijden" over de goten werden takels gebruikt. In de Machinefabriek Repara tie werden de cilindervoerin gen getrokken en met nieuwe pakkingen weer ingezet en moesten de krukassen gecon troleerd en deels opgezuiverd worden. Ook deze werkzaam heden konden in snel tempo na goede samenwerking met de machinefabrieken repara tie van onze RSV-partners VDSM en RDM worden ge klaard. Na het uitvoeren van de werkzaamheden in de Machi nefabriek werden de uiteinde lijke vier delen, in omgekeerde volgorde als waarin zij uit het schip kwamen, weer in het schip gebracht en gemon teerd. En dat alles volgens het tevo ren vastgestelde schema, zo dat het schip - als afgesproken - op 3 december gereed lag in de Europoort om haar dienst te hervatten. De "Norstar" kan 256 trailers en 82 personenauto's vervoe ren en als alternatief 180 trai lers en 240 personenauto's, terwijl er 1243 passagiers aan boord gaan, waarvoor een groot aantal luxe hutten aan wezig zijn. Het schip behoort tot de meest moderne veerbo ten ter wereld. Ook de afmetin gen mogen er zijn: lengte 153 m, breedte 24,7 m, bemanning 98 koppen, snelheid 19 kno pen, gr. tons 12.988 en twee dieselmotoren van totaal 18.000 P K. Tijdens bovengenoemde repa ratie werden ook nog diverse andere werkzaamheden uitge voerd, zoals het trekken van beide schroefassen en verwis selen van de schroefbladen, alsmede het repareren van een huidschade SB-voor. Ook werden in nauwe samenwer king met het Projectbureau Nieuwbouw reparaties en ver beteringen uitgevoerd aan de BB en SB hydraulisch bedien de laadbruggen (ramps), wel ke dienen om auto's en zware vrachtwagens in en uit het schip te rijden, respectievelijk te verdelen over de diverse au- todekken. Zij doen tevens dienst als vrachtdek. "Economisch gezien zitten wij momenteel in een diep dal. Maar de ervaring heeft ge leerd, dat wij daar ook weer doorheen zullen komen. Dat vergt wel de nodige inzet en kost uiteraard de nodige tijd". De heer ir O. J. van der Vorm, lid der directie, toonde zich op 16 decemberj.l. tijdens de viering van de jubilea van de werkne mers met een 50-, 40- en 25- jarig dienstverband niet pessi mistisch. De bijeenkomst vond plaats in de kantine Hoofdkan toor. De heer Van der Vorm had een optelsommetje gemaakt. "Er zijn achttien jubilarissen, die tezamen een dienstverband van liefst 600 jaar vertegen woordigen. Zet die jaren eens achter elkaar. Zij die de geschiedenis goed kennen, weten waar zij terecht komen!" Hij duidde erop, dat er in die 600 jaar heel wat is gebeurd. "In een paar woorden over al die levens, die gebeurtenissen en herinneringen iets te zeg gen is eigenlijk een ondoenlijke zaak. Wel wil ik opmerken, dat hier tijdens de laatste jubile umviering van het jaar - een groep bijeenzit die mede de vaste kern in het bedrijf vormt". Consolidatie Volgens zijn mening heeft de vaste kern veel bijgedragen aan de opbouw en consolida tie van het bedrijf. "U zult daar mee ook doorgaan. Al zijn de tijden nu niet erg rooskleurig, maar ik ben ervan overtuigd, dat wij er op den duur weer iets royaler komen bij te zitten, want na regen komt tenslotte altijd zonneschijn". Hij dankte de jubilarissen voor de door hen geleverde bijdra gen. "Dat doe je niet elke dag, maar tijdens een gebeuren als het onderhavige wil ik onze erken telijkheid nog eens duidelijk uitspreken. Die dank geldt niet alleen u, maar zeker ook de echtgeno tes, die hun man toch altijd maar weer moeten opvangen na hun dagtaak die niet altijd even vlot verloopt". Vervolgens ging de heer Van der Vorm over tot het houden van de persoonlijke toespra ken. Een constructeur groepsleider had zijn vak vanaf de bodem geleerd. "Dat kan ook niet anders, wanneer je al 50 jaar ermee bezig bent. Veel erva ring heeft u opgedaan bij de bouw van de Rijndam, Maas dam, Randfontein en repara tie-karweien als de Fairstar en Victoria". Ik denk ook echter aan de Ka- rel Doorman, de Victoria en de Nigeria". Noordpool Hoog vakmanschap is ook te bereiken als bankwerker. "Want", vertelde hij, "deze Aandachtig gehoor

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 9