"Malahayati" gleed met veel vlagvertoon in haar element Mevrouw Sutopo Yuwono verrichtte tewaterlatingsceremonie Goedkeurend blikt de heerStikker naar het overhandigen van het handbouquet aan mevrouw Suto po Yuwono Het élan, waarmee het tweede korvet, dat Wilton-Fijenoord bouwt uit de serie van drie stuks voor de Indonesische re gering, te water ging, had op de zonovergoten 19de juni jl. dui delijk te maken met de charme van mevrouw Sutopo Yuwono, echtgenote van de Indonesi sche ambassadeur in Neder land. Zij was het, die op uitnodi ging van de president van de Raad van Bestuur van RSV, de heer ir A. Stikker, de noodzake lijke handelingen verrichtte om de "Malahayati" aan haar ele ment toe te vertrouwen. Haar beste wensen uitgespro ken in het Indonesisch verge zelden het kleurig met rood witte guirlandes en vlaggen ge tooide schip tijdens de glorieu ze tocht vanaf de overdekte helling.. Zodra de "Malahayati" het wa ter raakte, speelde de Harmo nie van Wilton-Fijenoord plechtig het Padamu Negeri. Onderwijl spoot uit de anker- kluizen rijkelijk de kleurige con fetti. Gebed Een fraaie dag, een goed begin voor het schip, dat omgeven werd door de woorden van Haji Ollong, die vóór het eigen lijke gebeuren zijn gebed uit sprak. Over banden van vriendschap sprak later tijdens de zeer ge animeerde receptie het lid der directie, de heer W. Zipp. "Want", zo zei hij onder meer toen hij een fraai collier aan mevrouw Sutopo Yuwono overhandigde, "WF en RSV stellen het op prijs u een aan denken aan dit belangrijke ge beuren te mogen overhandi gen als blijk van waardering voor de wijze, waarop u de "Malahayati" aan haar element heeft toevertrouwd. Aan deze blijk van erkentelijkheid wil ik niet nalaten vast te knopen de wens, dat de banden tussen uw land en het onze nog inni ger zullen worden dan deze al zijn". Dopen Daarvoor had hij al uitgelegd, dat het echte dopen van het schip eerst later in het verre Indonesië zal plaatsvinden. "Maar toch is deze ceremonie een feestelijke geworden met een geheel eigen sfeer, opge roepen door de kleurige vlag- Z.E. Sutopo Yuwono houdt zijn toespraak gen, de klappermelk op de boeg en de confetti uit de ankerkluizen". De heer Zipp oordeelde deze sfeer een uiting van de goede verhoudingen tussen de diver se teams, zoals TNI-AL uit Ja karta en Den Haag, ILS, KM, di verse Ministeries, Nevesbu en RSV. En: "Deze verhoudingen gepaard aan het vakmanschap van de mensen hier op de werf leiden tot een produkt van hoogwaardige kwaliteit". In dit verband vergat hij niet de onderaannemers te noemen. Ook toonde hij zich tevreden over de gemaakte vorderin gen, zowel wat betreft tijd, kwaliteit als het budget. "Wil ton-Fijenoord zorgt met alle inzet voor het voortgaan op deze lijn en weet zich daarbij geruggesteund door RSV". Hierna wees de heer Zipp op het belang van een tewaterla- ONDERZEEBOTEN VOOR DE RDM Tijdens de receptie na de tewaterlating van de "Malahayati" op 19 juni jl. kon het lid van de directie, de heer W. Zipp, tot zijn genoegen officieel aan de aanwezigen bekend maken, dat de Minister van Defensie aan de RDM de opdracht heeft verstrekt tot de bouw van een onderzeeboot van het type Walvis. Een optie werd gegeven voor een tweede onderzee boot. De heer Zipp schudt mevrouw Sutopo Yuwono de hand. De Indonesische Ambassadeur kijkt glimlachend toe.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 3