"Maaskant" gerepareerd aan tankconservering 4 werken: Stevin Dredging, Bos Kalis Westminster en Zanen Verstoep. Uitdiepen Bij de aanleg van het haven complex behoort onder ande re het uitdiepen van de haven en de vaargeul, waarbij met een de uitgebaggerde speci gebruikt wordt voor opspuiten in verband met landaanwin ning etc. In de nabijheid van de door het Consortium opgerichte werk plaats lag de "Beverwijk 39" gemeerd. Men begon met de voorbereidende werkzaamhe den om alles gereed te maken voor onze apparatuur, die 's middags arriveerde, 's Maan dags begon het uitlijnen van de cutterladder, voorts de voor asleiding en lijn bepalen voor de cutterladder en coller-blok. Daarna begon men nog dezelf de dag met het opstellen van de kotterapparatuur en werd er ook nog gedurende een uur gekotterd. Dinsdag 25 april kon geduren de de gehelé dag worden ge kotterd, weliswaar in een flinke zandstorm, maar alles kwam gereed. De dag erna werden de spullen ingepakt om op transport naar Nederland te worden gezet. Dezelfde middag werd nog optisch uitgelijnd om het col ler-blok in lijn te zetten. De vol gende dag heeft men de laat ste meting verricht. Aquarius 's Woensdags brachten de le den van de kotterploeg een be zoek aan de eveneens daar in de haven liggende "Aquarius". Deze gigantische cutterzuiger was in vol bedrijf: geweldig te zien hoe wij Nederlanders in den vreemde dit stoere bag- gerwerk in sneltreinvaart uit voeren. Overigens is de "Aqua rius" geen vreemde voor ons, omdat wij in het verleden daar aan het cutterwerk hadden uitgevoerd en wel in Nederland aan de werf van Kloos te Kin derdijk. Het werk in Saoedi Arabië heeft onze ploeg in één week kunnen klaren. Dit kon met steun van de heer Kriek, inspecteur van Stevin, de be manning van de "Beverwijk 39" en door het gebruik van de werkplaats aan de wal. Een fij ne samenwerking resulteerde in een fijn stuk werk. De onder Belgische vlag varen de product-tanker "Maaskant" (32.000 dwt) van de Belgische tak van de Nedlloyd Groep kwam naar WF om te worden gedokt en geverfd. Ook moest de tankconservering worden gerepareerd, terwijl daarbij di verse kleinere machine- en dekreparaties plaatsvonden. Het kotteren van de cutter-lager iW'Mmscuppij [EIHERIANDS: 'CHiEDAM TH! "Beverwijk 39" met de kotter- opstelling op de cutter-lager

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 6