Buitenbankwerkers Reparatie ingezet op electriciteitscentrale Hembrug "Met vechtlust en toewijding het bedrijf overeind houden" 5 Eigenlijk min of meer onopge merkt heeft een elf man sterke ploeg van onze buitenbank werkers Reparatie onder lei ding van de heer A. Kooring een jaar lang gewerkt aan de nieuwe electriciteitscentrale Hembrug in Amsterdam. Men deed dat als onderaannemer van RSV-Montage. De ploeg nam ter plekke onder meer voor haar rekening: het in delen monteren en plaatsen van de twee lagedruk turbines, die door BBC waren vervaar digd; ook verzorgde men het demonteren, plaatsen en mon teren van de middendrukturbi- ne, die de RDM vervaardigde, evenals de hogedruk turbine trouwens. Deze 500 MGW tur bine werd door onze ploeg geopend om onder andere de 24 krimpringen van het hoge druk binnenhuis af te halen. Ook lijnden wij op niveau de la- gerstoelen tussen de diverse turbines uit. Gezamenlijk werd tevens het binnenhuis en de rotor in de hogedruk turbine gezet. Om enigermate een inzicht te geven in de grootte van een en ander volgen enige getallen. Het toerental van de hogedruk turbine bedraagt 3.000. De ro tor van één lagedruk turbine weegt 65 ton, die van de hoge druk turbine liefst 110 ton en van de middendruk turbine 105 ton. De generator werd vervaar digd door Smit Slikkerveer. Directeur W. Bos bij jubilea: "Ik heb mij verdiept in uw loop banen en ben onder de indruk gekomen van wat u allen hier in onze onderneming heeft ge presteerd". In zijn toespraak tot de jubilarissen op vrijdag morgen 30 juni jl. liet de voor zitter van de directie, de heer W. Bos, zich waarderend uit over het werk, dat de jubilaris sen met een 40-jarig en met een 25-jarig dienstverband in die lange periode hebben ver richt. "Het zijn niet zo maar holle fra sen", zo onderstreepte hij zijn woorden van respect. "En niet alleen ik, maar ook uzelf heeft ongetwijfeld teruggekeken naar het moment, waarop u bij WF binnenstapte. De herinne ringen, die bij een dergelijke te rugblik opborrelen zijn fijne, doch daarnaast eveneens min der fijne. Gelukkig is de mense lijke natuur zodanig gecondi tioneerd, dat de prettige din gen meestal beter blijven han gen. Verdriet en teleurstellin gen slijten door de tijd heen ge woonlijk weer. Door mij zal van daag niet alles worden opge haald. Want dat zou een on haalbare zaak zijn". Het gehele tijdsbestek over ziende, kwam de heer Bos tot de conclusie, dat er heel wat is veranderd. "Zowel in onze hele Toespraak van de heer Bos

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 7