6 Felicitaties van de directie en bedrijfsleiding samenleving, als bij WF heb ben zich grote veranderingen voorgedaan. En daar kijken wij met gemengde gevoelens naar, vaak met nostalgie of heimwee, vaak ook met vreug de": Stijl Hij stak de jubilarissen tevens het hart onder de riem, want: "Velen zijn gelukkig nog niet aan het eind van hun dienstver band. Ik hoop, dat zij nog lange tijd in dezelfde stijl willen door gaan. Het is geweldig belang rijk, dat mensen zoals u nog willen vechten voor de zaak. Met ons allen hebben wij toch een geweldig bedrijf opge bouwd". Zijn motiverend ge luid zette hij nog meer kracht bij door er op te wijzen,"dat wij zuinig op het verworvene die nen te zijn". En: "dat moeten wij zeker overeind houden, met vechtlust, met toewijding. Dat zijn de ingrediënten, waar mee wij door de moeilijke tij den moeten komen. Ik ben er van overtuigd, dat wij er door heen komen". Vervolgens betrok de heer Bos de dames in zijn visie op het ge heel. "Zij hebben deze jaren zeer intensief meebeleefd. Zij hebben het kunnen opbren gen het huisgezin in goede ba nen te leiden, juist ook tijdens het ongeregelde werk, dat hun mannen toch vaak verrichten". Hij dankte de echtgenotes hiervoor hartelijk en welge meend om hierna over te gaan tot het houden van de per soonlijke toespraken tot de individuele jubilarissen. Doxford "U toont zich altijd een goed vakman en een dito collega",- wist hij van een bankwerker, die in het verleden zeer nauw bij de bouw van de Doxford- motoren was betrokken. "Nu zet u zich in voor het M113- project". Een afdelingsbaas bij de Reparatie had zich bijzon der knap opgewerkt. "U valt op door uw bijzondere inzet. Te vens heeft u een sterk recht vaardigheidsgevoel, bent recht door zee, heeft een goed sociaal gevoel en laat niet met zich marchanderen". "Na helper bij de electriciëns, kwam u bij het klein handge reedschap terecht. Thans zit u in het installatiewerk. Als groepscommissielid volgt u het reilen en zeilen van het be drijf kritisch", hoorde een elec- tromonteur. "Een prettige collega en ie mand, die het ook goed met zijn superieuren kan vinden". Een werkvoorbereider bleek deze eigenschappen te bezit ten naast het feit, dat hij "veel ijver toont en tevens blijk geeft een goed vakman te zijn". Een ijzerwerker had nog aan de waterpers met vuurpotten gewerkt. Hij wist van het per sen alles af: "Dat is knippen en scheren voor u. U bent een ple zierig mens, die hopelijk nog vele jaren zijn werk hier zal doen". Samenwerken Als hulpbankwerker was inder tijd een service-engineer be gonnen. "Nu bent u groepslei der op de service-afdeling van de afdeling Reparatie. U is ie mand met een willig oor, die uitstekend met anderen kan samenwerken, bravó!" Aan de onderzeeboten had een electrisch lasser veel ge werkt. "Maar ook aan de Sea- land-schepen, de Spar en nu dan aan de fregatten. Een fijne collega, die in zijn vrije tijd nog eerste-elftalspeler bij SFC is geweest en dan nu trainer". Uiteindelijk was een aanbou- wer uit de scheepsbouw admi nistrateur geworden bij de afdeling F en A. "Dat ging via de algemene werktuigbouw in de Machinefabriek, waar u op de afdeling planning zat. Thans behandelt u de ingekomen re keningen". Respect toonde de heer Bos ook voor het werk van een ma gazijnbediende. "Ondanks uw handicap toont u een voor beeldige inzet en een opge wekt karakter. Uw werk doet u uitstekend". Als opvallendste eigenschap van een sleepbootkapitein kon hij aanduiden: "U bent iemand die graag alles aanpakt. Een goed collega, die als dek- knecht begon, later kapitein werd op de lasboot en nu dan de administratie bij de walkapi tein voert". Visser "En hier dan een echte allroun- der". De heer Bos noemde een correspondent zo, vanwege zijn "gang" door het bedrijf. "Eerst op de boekhouding het bijhouden van de rekening courant, daarna de omzetbe lasting op de hoofdboekhou- Bloemen van de charmante Wilma voor één van de jubilarissen ding en vervolgens het corres ponderen op de afdeling cor respondentie met daarnaast veel avondstudie. Een echte visser in de vrije tijd boven dien". "U had de veertig jaar hier kun nen halen", hoorde een pro jectbaas, "maar u heeft ook nog buiten ons bedrijf rondge keken. U is hulpvaardig. Veel heeft u gewerkt aan de onder zeeboten en nu het huidige marinewerk dus. In de vrije tijd verzamelt u postzegels, heel goed". Om zijn verantwoordelijk heidsgevoel werd een ketel maker tenslotte geprezen. "Via aanbouwer werd u ijzer werker en daarna ketelmaker. Uw gevoel voor verantwoorde lijkheid en uw inzet zijn haast spreekwoordelijk. U weet deze eigenschappen op jongeren over te brengen en daarvoor zijn wij u erkentelijk", besloot de heer Bos. WILLY WILTON FONDS Een bedrag groot f 307,35, ontvangen in verband met ver koop oud materiaal in de maand mei 1978. Ontvangen wegens verkoop oud materiaal in de maanden juni/juli 1978: f 1.238,35.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 8