"Investeren van kennis in de komende twee jaar" 15 'Vandaag beginnen jullie alle maal iets nieuws. Al zijn de mo tieven verschillend, ieder van jullie heeft de keuze gemaakt voor onze Bedrijfsschool". Dit Zei de chef van de Bedrijfs school, de heer P. G. v. d. Geer, in zijn welkomstwoord tot de 72 nieuwe leerlingen, die op maandagmorgen 28 augustus jl- in de kantine van de Bedrijfs- school waren verzameld. Som migen nog wat onwennig kij kend, anderen al vrolijk met elkaar koutend, startten ze daar hun opleiding booglas- sen, pijpenbewerken, bank- Werken of scheepsmetaalbe- Werken. Misschien heeft je vader gis teren wel gezegd: morgen Wordt het "prikken", want de beuk gaat erin! Zo ver is het nog niet, want vandaag gaan We proberen jullie wegwijs te maken bij WF". Nadat de heer v- d. Geer het programma van de introductiedag wat nader toegelicht had, gaf hij het Woord aan de chef Vorming Opleiding, de heer W. G. E. Valk. maatschappij". Hij wenste de jongelui twee goede en gezelli ge jaren toe. Vaklui Ook de secretaris van de Ondernemingsraad, de heer J. Eijkenboom, richtte even het woord tot de nieuwe leerlin gen. "De OR vindt dat iedereen gelijke ontplooiingskansen verdient, opleiding is daarbij erg belangrijk". Hij feliciteerde de jongens met de door hen gemaakte keuze. "Er is vraag naar vaklui en er is weinig keus. Hoewel men wel eens zegt dat de scheepsbouw een tragedie is, blijven wij schepen bouwen en repareren. Bovendien krijg je hier een landelijk erkende opleiding, waarmee je overal terecht kunt". Nadat daarna de nodige admi nistratieve zaken waren afge wikkeld, werden de nieuwko mers door hun klasseleraar naar de praktijklokalen ge bracht om over de dagelijkse gang van zaken te worden geïnstrueerd. Na de lunch was er de WF-Bedrijfsfilm en na tuurlijk even samen poseren voor de WF-fotograaf. Veiligheid In de kantine Kop Haven kwam de groep onder het gehoor van veiligheidsinspecteur A. Pot- uyt. Hij wees erop, dat veilig werken een eerste vereiste is en dat beschermingsmiddelen er zijn om ook werkelijk ge bruikt te worden. Een korte gang over de werf, de laatste formaliteiten en de eerste schooldag zat er voor de 72 nieuwe WF-ers al weer op. Het was allemaal best mee gevallen. Grote stap Deze toonde zich verheugd een zo grote groep nieuwe 'cerlingen aan te treffen. "Wij zijn er erg blij mee, want als er 9een nieuwe leerlingen meer Zouden zijn, is er geen bestaan voor de school. Voor jullie is bet ook een positieve zaak, Want - gezien het hoge werke- teosheidscijfer in den lande - is bet fijn dat je werkhebt. Van daag doe je een grote stap, want je gaat echt geld verdie- nen. Dat is een monument in je teven". De heer Valk hoopte dat na twee jaar het diploma aan deze nieuwe lichting kon Worden uitgereikt. "Het is onze taak jullie hiertoe op te leiden 6n dat niet alleen, want we 9aan ook proberen kerels van tellie te maken, die kunnen Meedraaien in de huidige De nieuwe leerlingen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 17