Punt 1: veiligheid Uit het dagboek van de veiligheids inspectie 8 Nog steeds blijkt, als men de ongevallenrapporten door leest, dat een aantal van onze medewerkers nog onvoldoen de rekening houdt met het feit dat ook zij veilig moeten wer ken om letsel te voorkomen. Een aantal van onze medewer kers leeft nog steeds in de ver onderstelling dat hen geen ongeval kan overkomen, tot dat blijkt dat deze redenering niet opgaat. Wij mensen zijn niet zonder te kortkomingen, maar wij kun nen wel het werken op goed geluk zoveel mogelijk uitscha kelen en ons gezond verstand gebruiken bij de aanpak van ons werk. Leest u de volgende ongeval len maar: Staande op een stapel blokken om enkele werkzaamheden te verrichten, viel de stapel blok ken om en getroffene viel naar beneden. Zijn er in de afdeling geen goede trapjes en ladders! Dan moet er met de baas over gesproken worden. Kneuzing van de linkervoet was het resultaat. Tijdens het lassen en afbikken van een hete slak is deze in schoen gevallen. Door been kappen of sous-pieds te dra gen, waarvan de schacht over de schoen sluit, is het in de schoenen springen van las- en brand-druppels in bijna alle ge vallen uitgesloten. Slachtoffer liep brandwond op aan rechter wreef. Bij werkzaamheden in de ma chinekamer van een schip, het hoofd gestoten tegen een uit stekende balk. Verwonding aan het hoofd. Een helm kan er beter tegen. Tijdens solderen aan een aan recht is soldeerwater in oog gekomen. Roodheid en een pijnlijk oog was het resultaat. Oogbescherming had dit ze ker voorkomen. Ja, hier kunnen we het wel weer bij laten. Het is maar een greep. Wij zijn allen in staat om een zekere verantwoordelijk heid te dragen, van hoog tot laag. Laat dan iedereen datge ne doen om veilig werken in ge matigde zin te bevorderen, in het belang van alle bedrijfsge- noten. AP.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 10