Stickers wel, maar deurenmoet dit nou 11 project-baas Van Leeuwen. Die leert ons de fijne kneepjes. Alles over aas, voer, materiaal, water, uitkiezen van de plekjes, het juiste uur van de dag en noem maar op". Hun theoretische kennis wordt dus flink opgevijzeld. Volleerd vertellen zij over peilen, hen- geltypen, grond-vissen en voer maken. Met hennep vissen Belgen toch vaak? "Dat zijn er ware meesters in. Als wij een WF concours vissen, mogen wij het niet gebruiken. Die zaadjes zijn zo klein, dat pas beginnen de vissers er moeite mee heb ben, maar ook oudere vissers. Die hebben meestal mindere ogen en krijgen dan ook pro blemen van dit pietepeuterige aas". Aas Hoe het bereiden van dit aas precies in zijn werk gaat, weten zij haarfijn uit te duiden. "Je maakt in een vergiet de hennep stofvrij, doet deze in een bus en laat het spul 24 uur lang kiemen. Vervolgens gaat het weer in de vergiet om te woord: dat is archide meel, in die andere bus zit ander archi de meel en in die derde ook". "Welnu, de collega voerde la ter ook met archide meel en zakte van 38 naar 105 punten. Wij raden Jan van deze plek aan: ga maar weer terug op je oude voer Op concoursen wordt om pun ten gespeeld. Het gewicht van de gevangen vis is van belang. Hoe de telling precies in zijn werk gaat, weet iedere visser en is voor de niet-vissers van minder belang. Maar via het interne WF-punten systeem kunnen de vijf beste WF-vis- sers zich "in het korps" vissen. "Met behulp van onze coach zijn wij daarop uit". En Wuisman: "Als ik er nu in had gezeten, hadden wij het concours van Wout van Leeu wen - een Vlaardingse Sport zaak - gewonnen. Nu worden wij tweede. Aan deze jaarlijkse viswedstrijd deden dit maal 260 vissers mee, waaronder twintig van WF, die liefst zeven prijzen wegsleepten.". Verkassen Hun luim afwisselend met ernst willen zij een bestuurlijke duit in het wedstrijdvisserszak- je doen. "Wij staan voor de WF-wed- strijden altijd om 5 uur bepakt en bezakt klaar in de ochtend- Wuisman ii spoelen om dan op een mol- j tondeken te worden uitge spreid en met water te worden besprenkeld. Hierna wordt de i deken gevouwen en kan het zaad broeien, 1 dag lang. Als het 4 a 5 mm is gekiemd, moet het licht worden gekookt. Het l gevaar is er dan uit! Ook kan men hennep ("vogelhennep i van een goedkopere soort") j door het voer doen. Voer maken naar eigen ge- heim recept is van het grootste belang voor elke visser. "Toen onze vriend Frits den Houting in zijn kelder een col lega op bezoek kreeg, die naar het voer in een bepaalde bus vroeg, kreeg hij als ant- ln 1953 kijkt voorzitter Broos naar de viskunst van de heer Wilton

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 13