12 Gemengdkoor "Wilton-Fijenoord" schemering. Daarna naar onze "stekkies", vissen, inpakken en weer verkassen voor de vol gende serie. Van dat verkas sen willen wij af. Veel te zonde van de tijd. Gewoon blijven zit ten met koffie-pauzes tussen door, dat is veel beter". Sprekend over het op- en later uitzetten van een viswedstrijd steken zij het bestuur en de Watercommissie een flinke pluim op het visserspetje. "Voorzitter Broos is niet te ver vangen. Het uitzetten doorzijn mannen is vreselijk moeilijk, want het iedereen naar de zin te maken, gaat niet eenvou dig". Zij vertellen voorts hoe iedere deelnemer om zijn stekkie moet loten en dat je op de kop of aan de staart het best zit. Nauwkeurig geven zij aan hoe de vis tegen de stroom opzwemt; het juiste plekje dient aan de water- en windbe- wegingen te zijn gerelateerd. Nog andere factoren spelen een rol. Neem bijvoorbeeld het geval van Isaac van der Pijl. "Tijdens het peilen riep hij: ik h§b geen water.'t Was in de Oude Rijn. Nou, toen hebben wij een emmertje water geno men en bij hem geleegd. Wij zijn zeer collegiale jongens. Want heel gul boden wij aan: als je meer water wilt, kun je het van ons krijgen Isaac zei nietsNou javoor zijn doen niets! 't Heeft allemaal niets geholpen: twee visjes voor hem die dag". Meewarig Hun meewarige gezichten drukken de deelneming met de ongelukkige collega uit. Ook met die ander, die tijdens het scheppen van een beetje water uit de Haagse Vaart in de vroege morgenuren van zijn stoeltje het water in tui melde. "Een zeemeermin van dat geslacht is niet om aan te zien". Ontroerend broederlijk zijn zij het met elkaar eens en maken meteen van de gele genheid gebruik om bij deze weer wat nieuwe leden te wer- Gezamenlijk op concours in 1955 ven. "De sfeer is puik en wat velen vaak menen, dat de sfeer van een pikketanussie afhangt, gaat bij onze WF-visclub beslist niet op. Wij hebben ge woon een ploeg van gezellige, toffe jongens onder elkaar met aan het eind van het sei zoen een feestavond. Dan worden de prijzen uitgereikt: voor ieder een prijs, gewoon gezellig". koor opgaven. Wij repeteren iedere donderdag van 20.00 tot 22.00 uur in het Gebouw Chr. Soc. Belangen, Lange Ha ven 75 te Schiedam. Voor inlichtingen kunt u zich wen den tot het secretariaat Sport- laan 226 te 3135 GX - Vlaardin- gen, tel. 010-700139. Het Bestuur Op zaterdag 14 oktober 1978 hield het Gemengdkoor "Wil ton-Fijenoord" met medewer king van de Harmonie "Wilton- Fijenoord", Gemengdkoor "Exelsior" en de heer A. Sloot- maker, piano, ter gelegenheid van het tien jaar geleden fuse ren van het dames- en man nenkoor van WF in de Stads gehoorzaal haar Jubileum concert. Ondanks enkele afzeggingen i.v.m. de mist bestond er voor het concert veel publieke be langstelling. Onder meer wa ren aanwezig de heer P. Drenth, chef van het kabinet van de Burgemeester van Schiedam, de heren A. J. den Hond, C. H. Ruseier en F. Hof stee als vertegenwoordigers van het Hoofdbestuur en de heer H. Roozendaal, promotor Harmonie WF. Dat het concert, dat muzikaal op een behoorlijk niveau stond, geslaagd genoemd mag worden, getuigenden de na af loop door het publiek ge brachte staande ovatie en de door hen uitgesproken waar dering voor het gebodene. Hierdoor kunnen alle mede werkers met voldoening op dit concert terugzien. Als vereni ging zouden we meer kunnen doen, wanneer zich een aantal dames en heren als lid voor ons

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 14