Een goede kwaliteitszorg moet leiden tot het AQAP-certifikaat 2 In eerdere publikaties in het WF-Nieuws kwam tot uit drukking ons streven om ten aanzien van de bouw van marine-schepen in het bezit te komen van het AQAP- certifikaat. Hoewel de kwaliteitsdienst als gangmaker hierin optreedt zal het verkrijgen ervan in de toekomst een prestatie van ons hele bedrijf zijn. Wat AQAP en Kwaliteitszorg betekenen, legden wij reeds uitvoerig vast door verslaggeving van diverse bij eenkomsten en een interview met de heer ir. P. Ploeg, dat wij begin dit jaar met hem hadden. Over de stand op dit moment hadden wij nu een vraag gesprek met hem en de heer J. Laport van de Kwali- teits-dienst-scheepsbouw van de Koninklijke Maat schappij "De Schelde". wat minder kopzorg. Hierbij moest men vermijden dat de ankers op een dergelijke hei paal zouden stuiten. Dat was met wat rekenwerk en ma noeuvreren wel op te lossen. Heipalen Dat bewuste heipalen worden gehandhaafd, vindt zijn aanlei ding in de filosofie, dat als men voor een nog onbekend moge lijk karwei in de toekomst het nodig zou oordelen om een kraanbaan te verleggen, de dan nodige heipalen al of liever gezegd nog in de grond aan wezig zijn. Een economisch motief dus. Uiteraard hebben wij de oude damwand in de grond laten zit ten. De nieuwe is er vóór gesla gen, terwijl de tussenruimte met klei als een soort stoot kussen is opgevuld. Het is de afdeling Bouwbedrijf, die dit karwei met de firma J. K. Simon uitvoerde, een pak van het hart, dat de nieuwe voor ziening gereed is. Want: zou het hoofd zijn ingestort, dan zou er een schade van drie a vier miljoen gulden zijn ont staan! De nieuwe damwand, inclusief noodvoorzieningen zoeken - toch verre verwanten te zijn. Dit terzijde als aardige coïnci dentie. De nauwe samenwerking draait om de bouw van de Standaard-Fregatten. WF ver vaardigt de beide fregatten in opdracht van de KMS. Zij die nen volkomen identiek te zijn, zowel qua vorm en uitrusting als qua kwaliteit. Daarom heeft KMS aan WF een aantal eisen gesteld be treffende de toe te passen kwaliteitszorg, om deze volko men gelijkheid in kwaliteit te bereiken. Eén van die KMS-eisen betrof een kwaliteitsdienst bij WF om de kwaliteitszorg te stimuleren en te coördineren. Tussen de beide kwaliteitsdiensten van KMS en WF vindt nu een voort durende uitwisseling van ge gevens plaats. In de kwaliteits zorg streven de kwaliteitsdien sten ernaar de goede kwaliteit van het produkt op elk wille keurig moment in de produk- tiefase aantoonbaar te maken. Dat is toch één van de AQAP- eisen? Om voor het AQAP-certifikaat in aanmerking te komen moet men inderdaad op elk moment de werking van een goede kwaliteitszorg kunnen aanto nen. Dat aantonen moet ge beuren tegenover een specia le commissie van de krijgs macht, tijdens een onderzoek dat "evaluatie" genoemd wordt. Werken de kwaliteitsdien sten van WF en KMS nauw sa men? De heer Laport is van deze dienst uit Vlissingen en zit een paar dagen per week hier bij WF. Dat heeft niet te maken met het feit, dat toevalligerwijze één van de kontroleurs van de KD-WF óók Laport heet en bo vendien dezelfde letter vóór zijn naam draagt. Het blijken echter - na enig Overzicht afdeling Kwaliteitsdienst

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 4