"Man doet zijn werk vanuit het draagvlak van zijn privéleven" 8 Directeur W. Zipp bij jubilea: "Uit ervaring weet ik, dat het belangrijk is, dat een man zijn werk doet vanuit de achter grond van zijn privé-leven, zijn huisgezin enzomeer. Voor dat stuk van zijn leven, voor de sfeer thuis is zijn echtgenote voor een groot deel verant woordelijk. Daarom past mij op deze plaats een dankwoord te spreken tot alle hier aanwezige echtgenotes". Met dit extra dankwoord besloot het lid der directie, de heer W. Zipp, vrij dagmorgen 27 oktober jl, in de kantine Hoofdkantoor de bij eenkomst, georganiseerd ter gelegenheid van de jubileum vieringen. Daarvoor had hij alle jubilaris sen apart voor het voetlicht ge roepen om hen afzonderlijk toe te spreken. Een calculator met 40 dienstja ren - er waren overigens tien ju bilarissen die dit cijfer achter hun naam brachten - kreeg een opbeurend woord ten aanzien van zijn gezondheid toege voegd en hoorde zijn le vensloop bij WF vertellen. Een bankwerker uit eveneens de reparatie was als bikker be gonnen en later bankwerker "buiten" geworden. "Tja, schroef- en as is er altijd nog wel te doen, gelukkig maar". En zei de heer Zipp: "U kende onze Delfshavense werf ook op uw duimpje". Speerpunt Dat WF altijd heeft getracht als een soort speerpunt-industrie voorop te lopen, kwam naar vo ren, toen bleek dat al in 1938 het beroep van electrisch las ser werd uitgeoefend, terwijl toen nog schepen werden ge klonken. "U laste toen veel staalwerk in de Machinefa briek". Een metselaar had ook nog op Delfshaven gewerkt. "U bemetselde vele ketels, onder andere op Nieuwbouwsche- pen". Een bankwerker/constructeur was als helper Scheepsbouwer begonnen. De heer Zipp merkte respectvol op: "Uw handen kunnen maken wat uw ogen zien. En daarnaast bent u op herhalingsoefening, heb ik ge hoord U zit weer op dansles!" En tegen een bedrijfsinspec- teur: "U was monteur, kwam op de Tekenkamer van de afdeling Bewapening en u was nog be proevingsassistent. In uw vrije tijd zet u zich in voor de zeever kenners op Hillegersberg in Rotterdam, fijn zo". De heer Zipp stak voorts een electronisch lasser uit de Re paratie het hart onder de riem, waar het diens gezondheid be treft. "U doorliep alle stadia in ons bedrijf en bekwaamde u terdege als vakman". "U werkt in de beschermde sfeer van de dokloods voor de S-fregattenbouw als medewer ker van de koperslagerij. Het doet mij deugd te vernemen, dat u op al onze Nieuwbouw- schepen vanaf 1938 hebt ge werkt, ook de recentelijke, zo als de "Slesvig", de OK-tankers en vele andere". De heer Zipp had veel waarde- Felicitaties van collega's ring voor een afdelingsbaas, die eens het leven redde van een medemens. "U begon als helper en in de plaatwerkerij klom u uiteindelijk op tot afde lingsbaas". Nagelheeter Hij ging in op het uitgestorven beroep van nagelheeter. Een ij zerwerker uit de Nieuwbouw had dit beroep nog uitgeoe fend. "In uw werk zingt u zo af en toe nog een deuntje. Fijn, dat dat nog kan, maar het komt mede door het feit, dat u in uw vrije tijd ook in koorverband zingt". Onder de jubilarissen bevond zich ook een charmante dame. Zij had tien dienstjaren achter haar naam staan. Deze mede werkster van de afdeling Expe ditie kreeg van de heer Zipp een vaderlijke vermaning. "U speelt voetbal, hoorde ik. En dat is voor dames een gevaar lijke bezigheid, want één van de medewerksters hier van het Hoofdkantoor heeft onlangs ook tegen een voetbal ge schopt en de opgelopen bles sure is nog steeds niet hele maal genezen In een vrolijke sfeer ging hij over tot het toespreken van hen, die een 25-jarig dienstver band hebben gehaald. Van een electrisch lasser uit de Reparatie wist hij: "U tuiniert graag, 't is nu wel het jaargetij de om een en ander in de tuin te gaan opruimen, is het niet?" Een ketelmaker uit de Appara tenbouw blijkt een goed scheepsbouwer te zijn. "In de zelfde ruimte werkt u nu mede aan de S-fregatten. Geweldig". WF/RDM "U bent als leerling draaier be gonnen en bent nu assistent baas. Door de samenvoeging van de machinefabrieken RDM en WF werkt u nu in feite in RDM-dienstverband, maar door het M113-project vindt u nog steeds een dagtaak in onze Machinefabriek. Bij de W.A.C. bent u in uw vrije tijd commis saris. Die vereniging is bijna een echt bedrijf geworden". Toen het Wilton-deel van het bedrijf 100 jaar bestond, dat was 25 jaar geleden, kwam een huidige tekenaar/constructeur pas in dienst. "U was toen de jongste werknemer en mocht in de ontvangsthal daarom pic colo zijn. U gebruikte de lunch toen tussen twee directeuren in. Hoe was dat"Legt u zich toe op een sier- of groen- tentuin? Het eerste lijkt mij aantrekkelijker, want anders moet u het hele jaar sla eten", grapte hij tegen een ketelma ker uit de Reparatie, die in zijn vrije tijd graag tuiniert. "Ja, nu is het zware werk aan de gang. Dat is mij bekend De heer Zipp informeerde ver volgens naar het vervaardigen van loden pijpen. De loodgieter in kwestie maakte duidelijk, dat inderdaad nu zelden van dit materiaal meer wordt gebruik gemaakt. "Ik weet het. Tegen woordig zijn het van die dunne koperen pijpjes en kunststof materialen". De heer Zipp knik te. En blikte vervolgens waar derend naar een electrisch las ser uit de Reparatie. "U bent een gezelligheidsmens, die met uw vrouw graag iets orga niseert, bijvoorbeeld op visge- bied met een etentje in de open lucht eraan vastgeknoopt, heel plezierig, met een ploegje". Bedrijfsschool De Bedrijfsschool stond in zijn persoonlijke toespraken cen traal. Ook ten aanzien van een De heer Zipp houdt zijn toespraak

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 10