De Doelen propvol tijdens middag voor gepensioneerden 12 een gemeenschap niet goed kunt vinden, houd je het nooit zo lang vol". De burgemeester wees erop, dat er natuurlijk evenzeer min der prettige dingen gebeuren. "Dat is in het persoonlijke le ven ook zo. Gelukkig is de mens voorzien van de nodige elasticiteit om zich later de fij ne dingen te herinneren, terwijl de minder prettige zaken naar de achtergrond verschuiven". Veranderingen Over het tijdsbestek van 40 jaar merkte hij op zich eens in te denken, hoe het leven er toen uitzag. "Hoeveel geld had u toen en wat kon u er toen voor kopen? Er zijn nu zaken bereik baar, die toen nog niet, of nau welijks bestonden". Hij waardeerde de houding van de Directie, die altijd de nodige inzet toont bij het aanvragen van de Koninklijke Onderschei dingen. De heer Lems maakte daarbij de aantekening, dat men over het systeem van de onderscheidingen kan discus siëren. "Maar in elke samenle ving, waar of wanneer dan ook onderscheidt men de voor die gemeenschap verdienstelijke leden; in alle culturen en sub culturen, politiek of sociaal, het doet er niet toe. Ook in het verenigingsleven als bijvoor beeld de voetbalbond, maar eveneens bij WF, waar de di rectie de WF-speldjes op speldt". Tolerant Hij bepleitte tolerantie ten aan zien van het al of niet aanvaar den van een Koninklijke Onder scheiding. "Waardering dient er te bestaan voor zowel zij die wel, als zij die niet onderschei den willen worden. Onderling dienen deze groepen elkaar ook wederzijds te respecteren". De heer Lems zette zulks uiteen om aan te ge ven, waarom sommige "40- jarigen" tijdens jubileumvierin gen niet worden onderschei den. "Dat heeft niets te maken met discriminatie, maar met het feit, dat sommigen geen prijs stellen op een onderschei ding". De gedecoreerden met echtgenotes Tenslotte wenste de burge meester het hele bedrijf geluk met de toegekende onder scheidingen. "Deze stralen im mers af op het hele bedrijf en ik ben ervan overtuigd, dat WF zijn naam en faam in de wereld mede te danken heeft aan mensen, zoals deze jubilaris sen". De Doelen in Rotterdam waren op donderdagmiddag 2 novem ber jl. prop- en propvol. Zoals ieder jaar hadden de gepensio neerden van Wilton-Fijenoord weer bezit genomen van deze zaal om zich door een keur van artiesten te laten verpozen. Zij werden door het lid der di rectie, de heer W. Zipp, van har te welkom geheten. "Ik zie", zo schertste hij, "dat u uw baas (tussen aanhalingste kens) hebt meegenomen. Voor sommigen is die situatie sinds kort zo, anderen genieten al ja renlang van deze vakantie: of is het toch hard werken geblazen in uw nieuwe functie?" De heer Zipp spreekt de aanwezigen toe

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 14