mum™ ACHTERAF PIEKEREN DENK 7 KEER I JE LtfctT MAAR KUS Puntl: veiligheid 13 Ook de neer en mevrouw Meeuwisse gaven blijk van hun belangstelling Hij kon gelukkig vaststellen, dat er op de werf nog hard wordt gewerkt aan de korvet ten en de fregatten. "Jammer genoeg is het voor de Repara tie noodgedwongen een soort vakantieperiode. Er komen niet zo veel schepen aan de werf, maar wij houden behalve moed ook vol, in afwachting van be tere tijden". Steun De heer Zipp vond de steun van het publiek van groot belang. "U bent onze fans, ons thuis front. U leeft thuis met ons mee, daarvan ben ik overtuigd. U bent een wijs en verstandig publiek, dat zijn vakmanschap aan jongeren heeft overgedra gen, waarop wij verder bouwen". De heer Zipp merkte op trots te zijn op dit publiek en wenste het een prettige middag. Hierna leidde Harry Touw met een praatje en een grapje het programma in. Er was weer een overvloed aan zang, dans en muziek. Daarvoor zorgden de Wico's, Lee Towers, Barbara en Bas ("zij met die mooie fal setstem"), Maurice Delmonte en Rini van der Lee, alsmede het muzikale trio o.l.v. Wim Schilperoort. Schiedam Een programma verzorgd door nogal wat artiesten uit of uit de omgeving van Rotterdam. Dat men in Schiedam behalve uit stekend schepen kan bouwen en repareren, ook voortreffelijk kan zingen, bewezen Barbara en Bas. Dat deed de chauvinis tische Schiedamse harten ken nelijk goed. In het programma was aan ie dereen gedacht: voor elk wat wils. Hierdoor werd het publiek in de hele opzet goed betrok ken. Er werd geklapt, gezon gen, gedeind en gelachen, zo als vanouds. En daarop komt het toch aan en natuurlijk ook op de koffie met gebak en het rokertje in de pauze Barbara en Bas uit Schiedam, heel leuk DE JUISTE KEUS! Sommige mensen kost het al tijd nog de grootste moeite om te komen tot het gebruik van beschermingsmiddelen, zoals helmen, brillen, gordels enz. Zo langzamerhand zal een ieder wel weten wat er op dit gebied in ons bedrijf beschikbaar is. Zodra zo'n iemand ondervon den heeft, dat hij niet direct een ongeval krijgt, wanneer hij de voorgeschreven middelen niet gebruikt, trekt hij daaruit de conclusie dat hem niets kan overkomen. De ervaring heeft geleerd, dat het verstrekken van veiligheids voorschriften lang niet altijd de oplossing geeft voor dit pro bleem. Daarom dienen diege nen die daar wel van doordron- gen zijn, anderen te overtuigen. De klacht komt nogal eens naar voren, dat wanneer men de niet gebruikers daarop wijst, men de wind van voren krijgt. Maar u kunt al zoveel tot de vei ligheidszaak bijdragen, indien u tegenover collega's en ande ren in uw omgeving het goede voorbeeld geeft. Goed voor gaan doet goed volgen! Het kan niet anders, of dit moet na verloop van tijd op verschillen de mensen een gunstige uit werking hebben. Laat u niet af schrikken wanneer u bij ande ren geen resultaten van uw juiste voorbeeld ziet, niet ieder mens is gemakkelijk te overtui gen. Men denkt er niet bij na en staat er niet bij stil, wat de ge volgen kunnen zijn van roeke loos en onnadenkend hande len. Maar als men met de ge volgen zit, ja, dan is men wel beréid om de voorschriften op te volgen en te luisteren naar die collega's die er voor waar schuwden. Beter van te voren denken dan achteraf piekeren! Zo is het ook op de ne venstaande afbeelding. Dus tot de ambassadeurs van de veilig heid zeggen wij: "Ga rustig door met het goede en veilige voorbeeld. Probeer de mensen (vervolg op pag. 16) 0? w$)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 15