LD "Toekomst WF sterk afhankelijk van vakmanschap" w LTON Méék er het beste van 'BEDR'JFSSCHOÜL 16 (vervolg van pag. 13) in uw omgeving er rustig op at tent te maken dat veilig werken nodig is voor henzelf en ande ren." Tot de onveilige werkers zeg gen wij: "Denk goed na, doe dan uw keus, de goede keus. Kies de kant van de veiligheid. Daar zult u nooit spijt van heb ben, want dan dient u het beste Hier volgen nog een aantal vuistregels ten aanzien van het afsteken van vuurwerk: HOE GEBRUIK JE VUURWERK? 1) Bewaar het vuurwerk in een gesloten doos, liefst van me taal (bijv. een koektrommel). 2) Bij gebruik de stukken vuur werk één voor één uit de doos halen en telkens de doos weer sluiten (opdat het brandende vuurwerk niet op de geopende doos kan vallen). 3) Uit bovenstaande volgt al: vuurwerk NOOIT bewaren in broek- of jaszak! 4) Geen vuurwerk in handen van kleine kinderen of van an- uw gezins- en persoonlijke be lang. Veiligheid in het bedrijf, is veiligheid voor het gezin. Prettige Kerstdagen en een een goede jaarwisseling. A.P. deren, die er niet mee om kun nen gaan! Laat een oudere de leiding ne men als kinderen vuurwerk wil len afsteken en ervoor zorgen dat dit op een verantwoorde manier gebeurt. 5) Vóór het afsteken de ge bruiksaanwijzing op de verpak king lezen. 6) Leg het vuurwerk in de ge wenste richting (houd daarbij rekening met brandbare zaken in de omgeving, zoals strooien daken, dieren, motoren enz.) en met de mogelijkheid, dat plot seling mensen of dieren te voorschijn komen (uit een deur of raam, een hek, een pad enz.). 7) Ontsteek vuurwerk op arm lengte afstand, houd het niet in de hand, wend het gezicht af en steek het aan met een gloei ende lont bijv. een sigaret (geen vlam gebruiken) - ga daarna onmiddellijk achteruit. 8) Vuurpijlen worden voor af steken rechtop gezet, in de grond of in een fles die met zand is gevuld. Pas op! meestal vallen zij terug op de grond met een brandende klont materiaal aan de stok. 9) Vuurwerk, dat de eerste keer niet is afgegaan, mag nooit een tweede maal worden aan gestoken. 10) Gooi nooit met vuurwerk naar andere mensen of dieren! 11)Houd dieren binnenshuis, uit het gezicht en het gehoor, wanneer vuurwerk ontstoken wordt. 12) Knoei niet met vuurwerk en probeer niet zelf vuurwerk te maken. Veel plezier! Directeur W. Bos bij diploma-uitreiking: "Voor u is deze avond een uitje, voor mij is het werk. Hoewel u beslist niet moet denken, dat ik geen aardigheid in mijn werk heb, kan ik toch wel stellen, dat dit het leukste werk is, dat ik deze week heb gedaan". Het lid der directie, de heer W. Bos, vond het plezierig om op don derdagavond 9 november jl. in een volle kantine Hoofdkan toor aanwezig te zijn bij het uit reiken van de diploma's aan 86 geslaagden van de WF- Bedrijfsschool. "In de familiekring zijn er hoog tepunten zoals geboorte, huwe lijk en verjaardag. In ons bedrijf kennen we ook hoogtepunten: diploma-uitreiking, jubileum, afscheid. Het eerstgenoemde lijkt mij toch het leukst. Je hebt nog een heel leven voor de boeg met hopelijk veel fut en nog veel goede zaken in het verschiet. Respect "Als je op de nu achter je lig gende periode terugkijkt, zul je waarschijnlijk tot de slotsom komen, dat het helemaal zo'n slechte tijd nog niet is ge weest. Goed, je zult soms hard hebben moeten werken en mis schien baalde je wel eens. On danks alles heb je doorgezet en tenslotte het diploma be haald. Daar hebben wij respect voor. Ouders en familieleden ook voor u moet dit een fijn mo ment zijn". De situatie in de scheepsbouw kwam ook even aan bod. "U kent allen onze problemen. De heer Bos feliciteert de drie geslaagden met de beste examen resultaten

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 18