BB BBfltil HLfifilSfe 17 FUENOORD De heer Van de Geer spreekt de geslaagden toe Toch bevinden wij ons wat de scheepsbouw betreft in' een bevoorrechte positie, want ge zien de wereldsituatie staan wij er nog niet zo slecht voor". Met het oog op de toekomst, onderstreepte de heer Bos nog eens duidelijk het belang van de behaalde diploma's. "De di rectie van WF is hier erg blij mee, want wij zijn ervan over tuigd dat onze toekomst sterk afhankelijk is van het handha ven van ons vakmanschap en het ons verder specialiseren". Hij spoorde de leerlingen aan zich verder te ontwikkelen. "Ga door als je verder kunt leren. In de eerste plaats voor jezelf, maar ook voor het bedrijf". Ver volgens ging de heer Bos over tot het uitreiken van de prijzen aan de leerlingen met de beste examenresultaten: Hans Blac- quière, Arie Hartwig en Meh- med Dural (die vorig jaar trou wens ook al in de prijzen geval len was). De geslaagden met hun familieleden Problematiek Eerder op de avond had de chef Vorming en Opleiding, de heer W. G. E. Valk, de aanwezigen van harte welkom geheten. Be halve de leerlingen, leraren, ou ders, vriendinnen of verloofdes, waren ook de WF- bedrijfsleiding en vertegen woordigers van ondermeer Ar beidsinspectie, Onderwijs en Bemetel aanwezig om het feest mee te maken. De heer Valk gaf een overzicht van de activiteiten van het af gelopen Bedrijfsschooljaar, zo als de verkiezing van de beste leerling van het jaar, de excur sie naar Engeland met North Sea Ferries, de open dag, etce tera. De al in een vorige editie van het WF-Nieuws genoemde avondcursussen kwamen ook even aan bod. De heer Valk ging in op de huidige proble matiek rond de Bedrijfsscho- len. "De zware druk door de si tuatie in de scheepsbouw, de hoge kosten en veranderingen in het onderwijsbestel, maken, dat vele bedrijfsscholen moe ten afhaken. Wilton-Fijenoord gelooft in de toekomst van haar bedrijfsschool. Immers, onze afdeling Reparatie en de Marinebouw moeten over de beste opgeleide vakmensen kunnen beschikken. Het geloof in die toekomst delen we met de jongeren en hun ouders, want het is verheugend, dat er dit jaar maar liefst 72 nieuwe leerlingen bijgekomen zijn, die zich al aardig beginnen thuis te voelen op onze school". Grappen De chef van de Bedrijfsschool, de heer P. G. van de Geer, gaf - alvorens tot het uitreiken van de diploma's over te gaan - een toelichting op de behaalde re sultaten in de diverse vakrich tingen. Een carrière als confe rencier zou hem zeker geen windeieren hebben gelegd. De vele grappen en anekdotes, die hij over bijna alle leerlingen te vertellen wist, waren duidelijk debet aan de feeststemming. Ook de secretaris van de On dernemingsraad, de heer J. Eij- kenboom, was aanwezig om de geslaagden namens de OR ge luk te wensen. Hij deed dit graag, omdat de OR vindt, dat zij medeverant woordelijkheid draagt voor de vorming en opleiding van de jeugdige WF-werknemers. Hij pleitte voor een brede aan pak van het onderwijs om tot een veelzijdiger ontplooiing te komen. "Wij moeten in de toe komst taken van elkaar overne men, zodat de weg weer ge baand wordt naar een winstge vende productie". Wisselwerking De heer Eijkenboom richtte zich vooral op de toekomst. "Indien wij winstgevend willen werken, moet dit in de toe komst komen van meer inge wikkelde opdrachten, of an ders gezegd, hoogwaardige werkzaamheden. Hiervoor is een hoge opleidingsgraad on ontbeerlijk. Daarom moeten wij onze opleidingen afstemmen op de toekomstige ontwikke ling. Een voortdurende wissel werking tussen produktie en opleiding is derhalve een drin gende noodzaak". Hij drukte de geslaagden op het hart, dat het behaalde diploma slechts een eerste stap is. "Het is een binnenkomertje. Je moet je nu in het bedrijf gaan waarmaken, waarbij je je zult moeten realiseren dat voortdu rende scholing nodig is om je te kunnen handhaven". Disco Na een dankwoord van schooloudste Bert van der Meer, was er in de pauze gele genheid om de fraaie examen werkstukken te bewonderen. Wat de toekomst betreft, hoeft de Kwaliteitsdienst van WF zich geen zorgen te maken! In een mum van tijd waren inmid dels een aantal imposante luidsprekerboxen en andere disco-apparatuur opgebouwd, zodat de avond traditiegetrouw op swingende wijze met disc- jockey Martin Green besloten werd. Toespraak van de heer Eijkenboom

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 19