Diploma's kraanbesturen uitgereikt Bazenvereniging WF stevent op het 60-jarig bestaan af met goed gevolg te hebben kunnen afronden. Felicitaties waren er ook van de chef Garage, de heer Hof stee en de chef Vorming en Opleiding, de heer Valk, die te vens de op deze bijeenkomst verhinderde leraren Wester duin en Smeets in de hulde wil de betrekken. Zij hadden met hun enthousiaste inbreng een belangrijk aandeel gehad Felicitaties van de heer Roozendaal in het behaalde resultaat. De heer Van der Hoek van de Bemetel-commissie - zelf nauw betrokken bij het praktisch ge deelte van de opleiding - was ook deze mening toegedaan. Hij gaf de geslaagden een ex tra pluim omdat, gezien het landelijk gemiddelde, een bij zonder hoge score was be haald. Op donderdag 19 oktober jl. vond in het kantoor Bedrijfs dienst de diploma-uitreiking plaats van de in RSV-verband georganiseerde Bemetel- cursus kraanbesturen. De geslaagden, de heren C. G. Ko- nings, J. C. Staat en P. Braber, Het diploma kraan-besturen werden toegesproken door het hoofd Bedrijfsdienst, de heer H. Roozendaal. De heer Roozendaal toonde zich bijzonder verheugd over de behaalde successen en prees het doorzettingsvermogen van de cursisten om deze cursus "Het komt in het leven aan op elkaar kennen en elkaar leren kennen.Dat is het draagvlak voor iedere samenwerking. In het leven moeten wij het van el kaar hebben; dus ook of juist ook in een organisatie". Met verve spreekt de heer A. Wolfs, afdelingsbaas Repara tie, in zijn kwaliteit van voorzit ter van de Bazenvereniging WF over zijn filosofie. Hij doet dat ter gelegenheid van een gesprek over de viering van het komende 60-jarig bestaan van de vereniging. De "club" werd in 1919 opge richt als een belangenvereni ging. "De zoon van de grond legger van het nu 125-jarige Wilton-bedrijf, Bartel Wilton, zag dit samengaan niet zo zit ten, maar hij stond toch toe, dat de bazen zich toen aaneen sloten. Je moet je erbij beden ken, dat in die dagen de sociale voorzieningen nog op een zeer laag peil stonden. De bazen voelden de behoefte elkaar op de een of andere manier soci aal en geestelijk bij te staan, om onderling iets te doen bij ziekte enzovoort". Delfshaven De geboorte vond natuurlijk plaats op Delfshaven. En dat betekende in die tijd heel wat. WF liep weer voorop. Baas Wolfs wijst erop, dat de vereni ging nu een heel andere taak heeft. "Het is altijd een bloeien de vereniging geweest. Toen de belangbehartiging wegviel, voelde men toch de behoefte door te gaan. Het nut ervan is in een grote organisatie als de onze gebleken. Door het orga niseren van lezingen hier op het bedrijf, leerzame excursies naar andere bedrijven en de vergaderingen met na afloop een feestavond leren de bazen elkaar ook eens van een ande re zijde kennen. Het elkaar ken nen, niet alleen bij naam, maar meer nog bij persoon en karak ter vergemakkelijkt het contact weer in het werk. Je kweekt zo een onderling begrip en ver trouwen, waardoor je mee bouwt aan een positieve sfeer". Hij gelooft sterk in menselijke contacten. "Je kunt wel pop petjes op papier in een organi satie invullen. Daarmee ben je er nog niet. Die poppetjes moeten met hun levenssferen in elkaar grijpen, elkaar begrij pen, respecteren en noem maar op. Dan pas gaat een or ganisatie geolied draaien. De bazen moeten het voorbeeld geven aan de mensen, het goe de voorbeeld. De organisatie moet een draagvlak hebben, een draagvlak gevormd door de mentaliteit, de werksfeer, met begrip en vertrouwen". Contact Contact speelt een voorname rol. Hij wil dat met vette lijnen onderstrepen. "Ook de contac ten tussen bedrijfsleiders en bazen zijn van niet te onder schatten betekenis. Daarom nodigen wij hen altijd uit voor De heer Wolfs

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 20