Vereniging 22 iVi a HOOFDBESTUUR Alweer ligt bijna een jaar achter ons en is zoals gebruikelijk de tijd gekomen het in dit jaar gebeurde de revue te laten passeren. Als wij hierover onze gedachten laten gaan lijkt het of er weinig of geen saillante punten zijn op te noemen, doch bij nader inzien blijkt het dat er toch weer de nodi ge evenementen hebben plaatsge vonden. Aangaande het Hoofdbestuur zelf valt te vermelden, dat de heer den Hond zich op de jaarvergadering in april bereid verklaarde wederom een nieuwe periode als penning meester aan te blijven, zodat het Hoofdbestuur ongewijzigd ge handhaafd blijft. De gang van zaken bij de vereni gingen geeft alleszins reden tot tevredenheid, waarbij wij het gaar ne aan de verenigingen zelf over laten om over hun gebeurtenissen te berichten. Een paar uitzonderingen willen wij echter maken en wel in de eerste plaats voor de afdeling voetbal die per 2 september jl. een nieuwe be huizing heeft betrokken in Kethel/ Blijdorp waar men thans over een geheel eigen "home" beschikt, voorzien van alles wat des voet ballers is, terwijl ook de velden er mogen zijn. Men heeft zich daar voor grote financiële offers moe ten getroosten, doch het voortva rende bestuur kan met zeer veel voldoening terugblikken op het geen is bereikt en met vol vertrou wen de toekomst tegemoet zien. Ook de afdeling handbal kreeg een nieuw terrein, daar het - door de op de werf gewijzigde omstan digheden - nodig werd om op een terrein buiten de werf te gaan spe len. Hiertoe werd een gelegenheid gevonden op het parkeerterrein, waarop een extra asphaltlaag werd aangebracht, zodat nu het zogenaamde zevenhandbal kan worden gespeeld. De automobielclub en het ge mengd koor herdachten op ge paste wijze hun 10-jarig bestaan, het koor gaf hiertoe op 14 oktober jl. een jubileumconcert in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen tezamen met onze harmonie, een concert dat door velen met zeer veel enthousiasme werd bijge woond. Tenslotte was het voor ons een grote vreugde, dat een tweetal bestuursleden van de harmonie door Hare Majesteit werden on derscheiden als blijk van waarde ring voor het vele werk dat door hen in hun onderscheidelijke bestuursfuncties werd verricht. Wij hebben uit de veelheid van ge beurtenissen slechts enkele feiten genoemd, hetgeen niet wil zeggen dat wij de andere verenigingen zijn vergeten. Het stemt ons tot voldoening dat alle verenigingen nog springlevend zijn, daarbij ge leid en voorafgegaan door hun besturen, die wij zeer erkentelijk zijn voor het vele werk door hen gedaan in het belang van hun af deling. Ook de dames van deze bestuursleden willen wij in ons dankwoord betrekken, daar zij toch de stille krachten op de ach tergrond zijn, zonder wie het on mogelijk zou zijn om het vele werk, dat nu eenmaal door bestuursle den moet worden gedaan, te ver richten. Tot besluit willen wij nog een en kel woord wijden aan de benarde economische situatie die wel het tegenovergestelde beeld laat zien van ons clubleven. U zult begrij pen, dat bij de benarde toestan den die wij thans meemaken, het ook steeds moeilijker wordt om de verenigingen financieel te blijven steunen. Het Hoofdbestuur heeft zich dan ook beraden om andere middelen en wegen te vinden, doch een en ander is nog in een voorbereidend stadium. Wij zullen moeten trachten deze periode te overleven en wij kunnen alleen maar hopen dat wij hierin zullen slagen, aangezien het feit of dit zal gelukken niet in onze handen ligt en alleen maar afhankelijk is van factoren waarop wij geen enkele controle kunnen uitoefenen. Hoe dit ook zij, wij wensen allen die dit lezen prettige feestdagen en een beter 1979, alsmede een goede gezondheid toe. Hoofdbestuur, Vereniging Wilton-Fijenoord AFDELING HENGELSPORT De afd. hengelsport heeft op 21 oktober het laatste van de elf con coursen voor de C. J. Abenbeker gevist, dus de clubkampioen 1978 is nu bekend. Tot op de laatste concoursdag is het spannend geweest, er bleven dit jaar drie directe gegadigden over, te weten Frits den Houting, Jan Zonneveld, Arie v.d. Meide en een vierde kwam op de laatste dag uit de middenmoot Cor Broos, die momenteel erg goed vist en met regelmaat goed vangt. Het laatste concours werd gevist in de Leidse Vliet nabij de Knip- weg en na het wegen van de ge vangen vis en het optellen van de punten was de kampioen 1978 be kend: Frits den Houting. Frits, nogmaals gefeliciteerd. Dit jaar heb je er erg hard voor moeten knokken. Kampioen zwaarste vis werd dit jaar Wouter Wuisman met een brasem van 880 gram en zonder aanwijzigingen binnen ge haald. Wie weet wordt Wouter het volgende jaar clubkampioen. De hengelsportvereniging Wilton- Fijenoord is nu met haar leden be gonnen aan de Kerstconcoursen, waarvan wij er drie vissen. Na het eerste concours gaat Jan Zonne veld aan de leiding met op de tweede plaats gevolgd door Isaac v.d. Pijl. Isaac ving in dé Vlaardingervaart erg veel vis met enkele grote erbij, zodat menig wandelaar, die daar voorbij kwam, met spanning de verrichtingen van Isaac gade sloeg. Zo ook twee oudere dames, die juist bij Isaac stonden op het mo ment dat hij een grote brasem aansloeg. Het werd een spannend gevecht: Of de een in het water of de ander uit het water. Daar stond dan Isaac krom gebogen aan de water kant, beide handen aan de hengel geklemd, zwetend en zwoegend om te pogen het van de brasem te winnen. En wat gebeurde daar ge heel tegen de spelregels in: de da mes doken op Isaac zijn schepnet en schepten keurig de brasem voor hem. Hulp is niet toegestaan, maar zoals wij het gebeuren za gen: een hoffelijk gebaar is nooit weg. De resultaten of te wel, het wel en wee van de afd. hengelsport over het jaar 1978. U weet dat deze afdeling erg ak- tief is op hun sportgebied. Ook in het afgelopen jaar is er weer er veel gevist door erg veel mensen, hetgeen alleen maar prettig is. De aktiviteiten van de H.S.V.-W.F. waren dit jaar meer intern. Er is maar eenmaal deelgenomen aan een groot nationaal concours en ook dit keer met sukses, want op het grote concours van Wout van Leeuwen behaalden wij de tweede prijs. Dit is in zo'n groot gezel schap - met deelname van tiental len hengelsportverenigingen - zeer goed. In 1976 en 1977 waren wij eerste, nu in 1978 tweede, met als gevolg dat er goed rekening gehouden wordt met de H.S.V.-W.F. De in september gehouden twee kamp met de afd. Biljart was weer een groot sukses en 's avonds was de bingo ook weer goed be zet. Tegenwoordig hebben wij een lang stuk viswater nodig, want 40 leden is voor een hengelsportvere niging erg veel. Het volgende seizoen wordt een feestelijk seizoen. Dan gaan wij ons 25-jarig bestaan vieren en naar wij hopen wordt het dan een erg goed seizoen met meer vangsten. Dit jaar werd er over elf concour sen 281,630 kg vis gevangen, door ongeveer 32 deelnemers, hetgeen weer een nieuw vangstrecord is. Tenslotte nog een tip voor de win- tervissers. De zogenaamde car- bonhengels zijn stroomgeleidend, zodat vissen bij onweer met dit materiaal levensgevaarlijk is. Mogen wij nu als afd. hengelsport, u prettige feestdagen toewensen en een prettige jaarwisseling. Eindklassement H.S.V.-W.F. 1. J.F. den Houting 64 pnt. 2. A. v.d. Meijde 84 pnt. 3. J. Zonneveld 85 pnt. 4. C. Broos 100 pnt. 5. D.D. Ritter 116 pnt. 13,450 kg. 6. C. Bresser 116 pnt. 12,275 kg. 7. R. Trooster 119 pnt. 8. H. Vorstenbos 121 pnt. 9. K. den Hartog 125 pnt. 10. K. Muilwijk 142 pnt. 11. P. van Strijen 148 pnt. 12. J. de Kok 151 pnt. 13. W. Wuisman 160 pnt. Kampioen zw. vis 14. I. v.d. Pijl 173 pnt. 15. J. Broos 181 pnt. 16. C. van Leeuwen 190 pnt. 17. P. Kop 196 pnt. 18. R. van Baaien 202 pnt- 19. R. Loman 221 pnt- 20. J. de Wolf 221 pnt- 21. M. Zonneveld 232 pnt- 22. P. den Hartog 236 pnt- 23. Ch. Zonneveld 246 pnt. 24. L. Noordzij 296 pnt- 25. A. Schouten 342 pnt- 26. A. Gijsen sr. 352 pnt- 27. A. v.d. Wijgaart 354 pnt- 28. A. van Rijswijk 360 pnt- 29. N. Dropped 362 pnt- 30. A. Gijsen jr. 369 pnt- 31. J. Hoppe 370 pnt- 32. Ch. Alblas 376 pnt- 33. J. van Kempen 406 pnt- 34. H. v.d. Velden 412 pnt- 35. L.G. v.d. Velden 415 pnt- 36. A. de Tuinder 429 pnt 37. M. Degeling 432 pnt 38. D. Pannekork 432 pnt 39. N. Dropped jr. 432 pnt- 40. J. Hoogeveen 432 pnt

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 24