23 JAARVERSLAG W.A.C. Het jaar 1978 spoedt zich naar het einde en zoals de meeste vereni gingsbesturen neemt ook het W.A.C.-bestuur enkele ogenblik ken de tijd om terug te zien op het afgelopen jaar. Voor een vereniging als de W.A.C. is het moeilijk om een exact leden aantal op te geven, vrijwel dage lijks vinden er mutaties plaats, er vallen leden af door ontslag of be danken, daartegenover melden zich steeds weer nieuwe leden, zo dat wij tegen het einde van 1978 kunnen vaststellen, dat dit jaar het aantal van 3000 leden is over schreden. Dit aantal is bereikt in 10 jaar tijd.' Op zaterdag 22 april werd het 10- jarig bestaan van de W.A.C. ge vierd met een grote autoshow op het W.A.C.-terrein. Overweldigend was de belangstelling voor deze- show. Ook de gehouden receptie werd druk bezocht, met als bijzondere verrassing een huldeblijk van de W.F.-Harmonie met een muzikaal optreden voor het jubilerend bestuur. Onze hartelijke dank hier voor. Bijzonder feit op deze dag was ze ker ook het 10 jaar voorzitter zijn van de heer Schot. Vanaf de oprichting heeft hij met stuwende kracht leiding gegeven aan onze vereniging en de W.A.C. gemaakt tot wat het nu is: een vereniging met veel voordelen op allerlei ge bied waar het de auto betreft. Ik neem als secretaris de vrijheid om de heer Schot op deze plaats en namens alle leden te bedanken voor het vele werk dat hij heeft ver richt voor onze vereniging. Op de plaats waar eens de rijwie len werden gestald, zijn nu 5 'raaie reparatieboxen neergezet, hiervan is een box ingericht als technisch station. In deze box staat een geprogrammeerde motor-analyser. Hiermede kan de automotor op velerlei wijzen ge test worden. De overige boxen zijn bestemd voor langdurige reparaties aan de auto. Dit deze verbeteringen valt te constateren, dat ook in 1978 het bestuur van de W.A.C. alles in het Werk heeft gesteld om het lid maatschap zo aantrekkelijk moge lijk te maken. Om een goede gang van zaken te 9aranderen werkte weer een aan tal leden mee om alles in juiste ba- hen te leiden. Voor hun medewer king vanaf deze plaats ook onze bank. Voor het komende jaar 1979 lig gen weer plannen gereed om het W.A.C.-verenigingsleven te conti nueren en te verbeteren waar dit mogelijk is. Voor alle medewerking en be langstelling in 1978, bedanken wij als bestuur van de W.A.C., mede namens alle leden, de Directie van W.F. en het Hoofdbestuur van de Personeelsvereniging W.F. Wij wensen de hierbij betrokken personen een voorspoedig nieuw jaar toe. Een goed nieuwjaar wenst het bestuur ook alle leden toe. En vooral in W.A.C.-verband een vei lig rijdend 1979. Secretaris W.A.C. JAARVERSLAG HARMONIE WF Het jaar 1978 loopt ten einde. In een periode van economische storm moest het schip "Harmonie Wilton-Fijenoord" alle zeilen bij zetten om de goede koers te blij ven varen. Met alle man- en vrouw kracht kunnen wij stellen dat het prima is gelukt. Wij laten in vogelvlucht de verrich tingen van onze Harmonie, het Tamboerkorps en ons Jeugdor kest de revue passeren. Op 28 januari werd ons wintercon- cert gegeven in de Stadsgehoor zaal te Vlaardingen. Traditiegetrouw werd medewer king verleend bij de vertoning van het WF-Journaal op 28 februari en 6 maart. Tijdens de receptie ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan van W.A.C. heeft de Harmonie daar een serenade gebracht. Op 1 mei werd in Schiedam een mars gemaakt langs de ziekenhui zen en bejaardentehuizen ter gele genheid van de verjaardag van on ze Koningin. Op 20 mei werd een concert ver zorg in Rotterdam en op 27 mei in Schiedam. Bij de tewaterlating van het korvet "Malahayati" op 19 juni werd door de Harmonie dit gebeuren muzi kaal opgeluisterd. Op 2 september heeft ons korps medewerking verleend bij de ope ning van het nieuwe voetbalveld van onze zustervereniging "WF- voetbal". Op 14 september herdacht het Ge- mengdkoor WF haar 10-jarig bestaan met een jubileumconcert. Ook hier heeft de Harmonie aan medegewerkt. Ons laatste optreden voor wat de concerten betreft, had plaats op 11 november te Vlissingen. Hier heeft de Harmonie een uitstekend concert verzorgd, tot groot genoe gen van alle aanwezigen. Tenslotte werd op 25 november door ons korps de Goedheiligman (St. Nicolaas) door ons in Schie dam verwelkomd. Van ons Tamboerkorps valt te ver melden, dat het 'ook dit jaar weer van zich heeft doen spreken. Bij alle buitenoptredens van het Harmonie-orkest heeft dit korps zijn medewerking verleend. Ook bij het Winterconcert traden-onze tamboers met succes op. Ook zelfstandig heeft dit onderdeel van de Harmonie gewerkt en wel op 29 april tijdens een gekostu meerde optocht in Schiedam. Op 16 september werd deelgeno men aan een drumbandfestival te Boskoop. Hier is weer een presta tie van formaat geleverd. In hun afdeling werden zij tweede en een fraaie beker was hun beloning. Toen wij de beoordeling van de ju ry bekeken hadden, bleek dat dit goed was voor een mooie eerste prijs. Maar bij een festival worden de korpsen gerangschikt naar een plaats. Het Jeugdorkest gaf dit jaar met bijzonder veel sukses weer con certen in Dienstencentra en be jaardentehuizen. Tijdens het door de S.G. georgani seerde gezamenlijke concert van de bij deze afdeling aangesloten koren heeft onze jeugd daar opge treden. Dit zijn zeer in het kort de verrich tingen van onze totale vereniging. U ziet wel, dat het aan aktie niet heeft ontbroken. Maar wij willen nog meer doen en daarom vragen wij of er op het bedrijf belangstel lenden zijn die zich voor het orkest of tamboerkorps willen aanmel den. Alle succesen zijn mogelijk geworden door het vakmanschap van onze dirigenten en onze in structeur van het tamboerkorps. Voor de bijzondere medewerking van onze Directie willen wij langs deze weg onze erkentelijkheid uit spreken. Ook dank aan het Hoofd bestuur voor de medewerking in het afgelopen jaar. Tenslotte wen sen wij Directie, Hoofdbestuur, alsmede besturen en leden van onze zusterverenigingen een voor spoedig eri gelukkig 1979 toe. Voor onze dirigenten, instructeur, leden en hun huisgenoten hopen wij dat het jaar 1979 alles zal bren gen wat men ervan verwacht: ge luk, gezondheid en voorspoed. In dien dit wordt bewaarheid kan het de Harmonie Wilton-Fijenoord ten goede komen. Namens het bestuur, W. Rissema, secretaris JAARVERSLAG AFD. SCHAKEN Het afgelopen jaar hebben we weer aan vele schaakevenemen ten deelgenomen, zoals het Paastournooi, het Kampioen schap van Schiedam en het Snel schaakkampioenschap van Schie dam. Op maandag 18 december houden we een open Kersttournooi met haar keuze partijen van 10 of 20 min. De deelname aan dit tournooi is ook 'voor niet-leden van een schaakvereniging mogelijk. Men moet zich dan op 18 december om 19.45 uur bij de speelzaal aanmel den. Op de clubavond wordt er van 19 tot 20 uur schaakles gegeven aan beginners en gevorderden. Onze clubavond is op elke maan dagavond in het clubgebouw op de werf, ingang fietsenstalling. Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Eventuele inlichtingen wor den u gaarne verstrekt op de club avond of door.de heer C. Troost, toestel 3355. Wij wensen tenslotte allen pretti ge feestdagen en een goed 1979 toe. Het Bestuur JAARVERSLAG AFD. FOTOGRAFIE Kaarslicht, guur weer, zwaar be wolkte luchten (sneeuw vergeten we maar even) zijn fantastische, enigszins melancholieke onder werpen in de fotografie, maar kon digen tevens het eind van het jaar aan. Een moment waarop een ie der weer eens om ziet naar het geen er zoal gebeurd is in het af gelopen jaar. De fotoclub kan te rugzien op een prettig jaar met een gevarieerd programma, waarin ongetwijfeld een ieder wel iets naar zijn gading heeft gevon den. Eén punt wordt steeds op nieuw tijdens onze donderdag avonden ondervonden: de gezel ligheid. Deze gezelligheid doet de dagelijkse beslommeringen verge ten. Maar toch dient het foto- en filmtoestel een belangrijk onder werp te blijven. Een van de moge lijkheden om het lichtgevoelige materiaal weer eens op de proef te stellen was een in dit najaar ge houden bustocht. De opzet was dat we ergens op de Veluwe uit de bus zouden worden gezet om daar wat "shots" te kunnen maken, maar dit viel letterlijk en figuurlijk in het water. De dag begon met re gen en eindigde met een plensbui en daar tussendoor was het ook onmogelijk een droge draad aan het lijf te houden. Op de Veluwe zijn we dus niet geland. Maar met elkaar en de chauffeur, de heer Jongeneel, hebben we er toch een gezellige dag van gemaakt, met 's middags nog een bezoek aan het Dolfinarium in Harderwijk. Ook voor het volgend seizoen lig gen er weer diverse plannen pan klaar. Een daarvan is de fietstocht die bij ons in ere is hersteld. Al leen moet het weer hiervoor wel wat beter meewerken als in het achter ons liggende seizoen. Tevens willen wij langs deze weg onze zieke leden het allerbeste toewensen; wij hopen hen gaarne spoedig weer in goede gezond heid te mogen begroeten. Tenslotte willen wij zo tegen het eind van 1978 gaarne de directie,

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 25