24 het hoofdbestuur en onze leden via ons eigen Wilton-Fijenoord Nieuws de beste wensen doen toekomen voor 1979. Het bestuur JAARVERSLAG AFDELING ZWEMMEN Het jaarverslag over '78 gaat er toch wat anders uitzien dan van de vorige jaren. In de eerste plaats is tot ons groot verdriet de heer v. Schijndel, onze 2e voorzitter, overleden. Een man die veel voor onze vereniging ge daan heeft (circa 25 jaar) en moei lijk is te missen. Op de tweede plaats het vertrek van onze zwem- instructeur, de heer W. v. Ves- sem, die meer dan 6 jaar zijn beste krachten en tijd aan onze vereni ging gaf. Waarvoor onze hartelijke dank. Onze nieuwe instructeur is de heer Ton van Dijk en we hopen dat de samenwerking net zo goed wordt als met zijn voorganger. Kon men vroeger zeggen dat vrij wel alle zwemuren (uitgezonderd de vakanties) het hele jaar door re delijk bezet waren, dit jaar heeft wel degelijk verandering te zien gegeven. Het voornaamste is wel dat de dinsdaguren slecht bezet waren en dat de tijd dat vrijwel ieder kind alle diploma's wilde behalen voor lopig voorbij is. In de grote vakantie was de bezet ting over alle uren zo slecht dat er met het Sportfondsenbad een an dere financiële regeling moest worden gemaakt. Voor de toe komst is dan ook besloten om in de grote vakantie geen les meer te geven, omdat veel kinderen en me dewerkers niet meer verschijnen. Inmiddels is het aantal kinderen op het donderdag- en zaterdaguur weer zo groot geworden, dat we de lessen voor het 2e diploma naar de dinsdagavond hebben ver plaatst, zodat ook het eerste dins daguur weer redelijk bezet is. Het aantal kinderen dat dit jaar een diploma heeft behaald, geeft het volgende beeld. Van oktober '77-oktober '78 A 30 B 26 I 14 II 12 III 6 IV 4 Ook de vrijdagavond ontkwam niet aan een geslonken ledenaan tal, hoewel het na de vakantie weer wat in stijgende lijn is. Nog steeds geeft de heer H. v.d. Nagel les aan mensen boven de 14 jaar, maar iedere inwoner van Schiedam en omstreken schijnt al te-kunnen zwemmen, want het aanbod is zeer gering. Op vrijdag 22 december is er voor alle vrijdagleden weer gelegen heid om met hun kinderen te ko men zwemmen. Verder alle medewerkers bedankt voor hun belangeloze en toch prachtige medewerking en pretti ge kerstdagen en jaarwisseling toegewenst. Het bestuur JAARVERSLAG AFD. VOETBAL Het jaar 1978 is voor onze vereni ging een bijzonder jaar geworden, niet wat de prestaties op het veld betreft, maar wel de samen werking in verband met de bouw van onze akkommodatie op het nieuwe sportkomplex Blijdorp. De zelfwerkzaamheid die daar is ge pleegd in samenwerking met onze zustervereniging V.V.K., is uniek te noemen, aangezien we in een tijdsbestek van 5 1/2 maand een kantine en kleedgelegenheid heb ben neergezet, die gezien mag worden en dan was er ook nog de feestelijke opening op 2 septem ber 1978 door de Burgemeester van Schiedam, drs. A. J. Lems. Ons ledenbestand is na deze ope ning wel gegroeid, zeker wat de jeugd betreft, want momenteel hebben we 1 A-elftal, 1 B-elftal. Het C-elftal is jammer genoeg nog niet kompleet. Daar komen we een paar spelers te kort. Verder heb ben we nog 1 D-pupillen elftal en 1 E-pupillen elftal en 2 F-pupillen elftallen. De prestaties op het veld van onze senioren zijn ook niet slecht. Ons 1e elftal kwam wederom 1 punt te kort om kampioen te worden en bij de overige elftallen waren er ook die de hoogste trede net niet haal den, want er werden niet minder dan 4 elftallen 2e op de ranglijst. Onze zaalafdeling deed weer van zich spreken, want ons 1e zaal team moest in een nek aan nek ra ce met stadgenoot Martinit deze op het eind van de kompetitie voor laten gaan, zodat ook hier een 2e plaats bereikt werd. Ons 2e zaalteam deed het nog iets beter dan het vorige jaar en werd on geslagen kampioen in haar afde ling, zodat zij het komende jaar res. 1e klasse gaat spelen. Het 3e zaalteam zit ook weer in de lift. Het bereikte een 4e plaats. Ook niet slecht. De groei van de jeugdafdeling uit zich op positieve wijze in de prestaties, want die zijn op het ogenblik beduidend beter dan de vorige jaren, zodat we onze hoop hier in de toekomst op gevestigd hebben. Verder doen wij nog een beroep op U, mensen van WF. Heeft U soms een zdontje, neefje of ken nisje in de leeftijd van 6-18 jaar, kom gerust naar ons toe. U bent van harte welkom. Voor inlichtin gen kunt U zich wenden op de werf bij de heer H. de Gids, te be reiken onder toestel nr. 3436. Mocht U echter na werktijd inlich tingen wensen, wendt U zich dan tot de sekretaris de heer J. J. Maagdenberg, Bachplein 65, Schiedam, tel 709022 of bij de Junior-sekretaris T. Jerdamski, Middelharnissestraat 20, Schie dam, tel. 268219, of bij de pupillen- sekretaris W. de Vette, St. Lidui- nastraat 56a, Schiedam, tel. 267313. Verder nodigen wij een ieder die belangstelling heeft uit om eens bij ons langs te komen in onze nieuwe kantine op het sportkom plex Bijdorp. Tot besluit willen wij van deze ge legenheid gebruik maken om de directie, hoofdbestuur, alle leden en donateurs en zij die sympathie voelen voor onze vereniging, pret tige Kerstdagen en jaarwisseling, alsmede een voorspoedig 1979 toe te wensen. Het bestuur JAARVERSLAG GEMENGD KOOR WF Het afgelopen jaar heeft in het te ken gestaan van het feit, dat het 10 jaar geleden was, dat het WF dames- en mannenkoor fuseerden en daaruit het Gemengdkoor "Wilton-Fijenoord" ontstond. Ter gelegenheid hiervan hielden wij op zaterdag 14 januari een druk bezochte receptie. De heer P. Drenth was in de plaats van de burgemeester van Schie dam gekomen om de penning meester van het WF-koor, de heer Gabreëls, namens Hare Majesteit te onderscheiden met de Zilveren Ere-medaille verbonden aan de Or de van Oranje Nassau. Dit omdat de heer Gabreëls gedurende 40 jaar een bestuursfunktie in WF- koorverband heeft vervuld en hier door de gemeenschap een grote dienst heeft bewezen. Hiernaast mocht de heer Gabreëls tijdens de jaarlijkse ledenvergade ring uit handen van de heer Hen driks namens de stichting de "Schiedamse Gemeenschap", de "Penning van Verdienste" ontvan gen. Op 29 maart namen we met versla genheid kennis van het plotseling overlijden van de heer Gabreëls. Het was niet alleen voor zijn fami lie, doch ook voor ons koor een zware slag, een zo'n enthousiast en trouw lid onverwachts te moe ten verliezen. Het typeert de een heid in ons koor, dat we de heer P. v.d. Kuil terstond bereid hebben gevonden, de niet gemakkelijke functie van penningmeester op zich te willen nemen. Bevoorrecht door mooi weer heb ben we op 30 mei een excursie ge maakt naar de bierbrouwerij "Skol" te Breda. Wegens ziekte van de dirigente kon het hierbij ge plande concert in het "St. Elisa- bethziekenhuis" te Tilburg geen doorgang vinden. Het succes van het jaar was wel het Jubileumconcert, dat óns koor met medewerking van de Harmo nie "Wilton-Fijenoord", Gemengd' koor "Excelsior" en de heer A. Slootmaker, piano, op zaterdag 14 oktober in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen heeft gegeven. Bo vendien hebben we gezongen op 23 november in het verpleeghuis "Driemasstede" te Schiedam en op dinsdag 12 december in het R.K. Bejaardencentrum "De Meer paal" te Vlaardingen. Hoewel het ons koor vrij goed gaat, hopen we toch, dat het ko mende jaar een flink aantal dames en heren lid van onze vereniging zullen worden. Onze hartelijke dank aan directie en hoofdbestuur voor hun onmis bare steun over het afgelopen jaar. Tevens maakt het bestuur van het Gemengdkoor "Wilton-Fijenoord" van deze gelegenheid gebruik de directie, hoofdbestuur, zustervare- nigingen, dirigente en leden een prettige Kerst en een voorspoedig 1979 toe te wensen. Het bestuur JAARVERSLAG AFD. BILJART Wij zijn het jaar 1978 begonnen met op 21 januari onze traditione le biljartwedstrijd te spelen tegen de leden van de Hengelsportvere niging WF. Zoals te verwachten was, wisten wij deze wedstrijd te winnen. De return viswedstrijd op 2 september '78 werd uiteraard door de vissers gewonnen. Aan deze wedstrijd namen 20 vissers en 9 biljarters deel. De biljarters hebben zich echter kranig ge weerd. De gemiddelde visvangst voor de vissers bedroeg per deel nemer 382.25 gram, voor de biljar ters was dit 232.77 gram. De avond van deze visdag werd beslo ten in ons clubhuis met een Bingo-avond, waarom aantrekke lijke prijzen werd gespeeld. Op 24 maart '78 werd om Paas eieren gespeeld. Alle aanwezigen konden tevreden huiswaarts ke ren. Zij die wegens ziekte niet kon den deelnemen werden toch met eieren bedacht. Op 28 maart '78 speelden wij in Bedrijfs Biljart Bond-verband de beslissingswedstrijd om de door de B.V. Sunlight ter beschikking gestelde beker tegen de B.V. Windmill. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel: 66. Door een ho ger behaald percentage van het totaal aantal te maken carambo les, werd Windmill winnaar van deze beker. Op 15 april '78 vond de prijsuitrei king plaats van de B.B.B.-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 26