competitie 1977/78 bij B.V. Heine- ken. Heineken kampioen, 2e prijs B.V. Ned. Spoorwegen afd. Rotter dam en 3e prijs B.V. Windmill, Vlaardingen. Wij behaalden een 6e plaats. In de zomermaanden staat het bil jarten gewoonlijk op een "laag pit je". Een tweekamp werd gespeeld tegen de B.V. Irene, die door ons na het spelen van een beslissings wedstrijd de uit- en thuis wedstrijd waren in een gelijkspel geëindigd - gewonnen. Op 8 september 78 vond op een buitengewone algemene vergade ring van de afd. Biljart met o.a. de prijsuitreiking van de competitie 1977/78 plaats. Kampioen is ge worden de heer H. Loopik, 2e prijs de heer J. van Zon en winnaar van het Prestatietournooi werd de heer A. v.d. Windt. Op deze verga dering werd verder met algemene stemmen het voorstel "Bijdrage Hoofdbestuur" aangenomen. Op 12 september '78 werd de alge mene vergadering van de B.B.B. in ons clubhuis gehouden. Wij zullen met één team van 6 spelers aan de B.B.B.-competitie 1978/79 deelne men. Aan de wedstrijden om de door de B.V. Heineken ter beschik king gestelde beker zullen wij eveneens deelnemen. Op 13 september '78 werden door de firma Ophof te Rotterdam de biljarts van nieuwe lakens voor zien. Dit is een kostbare zaak. Bij de spelers is er op aangedrongen de uiterste voorzichtigheid bij het spel te betrachten. Op 15 september '78 zijn wij met de competitie 1978/79 gestart. Er zal wederom in libre en overband gespeeld worden. Ons bestuurslid, de heer J. Bijvank, zal als wedstrijdleider fungeren. Tegen Kerstmis zal nog een Kerst drive plaatsvinden. Alhoewel de economische vooruit- zichten voor 1979 nu niet bepaald rooskleurig zijn, wensen wij Direc tie, Hoofdbestuur en onze leden prettige feestdagen en een voor spoedig 1979. Wij hopen, dat, ondanks de min der gunstige vooruitzichten, de belangstelling bij ons allen voor de vereniging Wilton-Fijenoord niet zal verminderen. Het Bestuur JAARVERSLAG AFD. TENNIS Het jaar 1978 bracht onze vereni ging geen echte tenniszomer, al moeten we ook bekennen dat van al onze evenementen er slechts één gedeeltelijk verregende, t.w. het vakantie-toernooi. De start van het seizoen, de com petitie, verliep met ups downs: team 3 promoveerde, team 1 de gradeerde, de twee andere teams eindigden in de middenmoot van hun poules. Een grote explosie gaf de training, waar meer dan de helft van onze leden aan meedeed. 10 Weken lang waren de avonden op donder dag en vrijdag vol bezet, de zater dagmorgen zorgde voor het sluit werk. Een echt record in ons bestaan. De onderlinge wedstrijden, zoals het klungeltoernooi en het Pinkstertoernooi waren gezellig en druk bezet. Op de jeugddag werd er fel gestre den om de plaatsen, bij de meisjes waren M. Menken en M. Velthoven de gelukkigen, bij de jongens R. de Ronde en P. Bekius Jr. Op de nieuwkomersdag, waar de theorie getoetst werd aan de prak tijk, werden de prijzen behaald door: Eerste prijs Hr. L. van Beek/Mej. M. Velthoven, tweede prijs Mv. E. Heyman/Hr. H. Zagwijn en last but not least de derde prijs Hr. D. Brijs/Mv. C. Stuart. Na vele jaren zoeken kwam dan eindelijk weer eens een uitwisse ling tot stand. Vroeger waren de tegenstanders NDSM-Stokvis of een ander bedrijf, nu gingen we van start met een echte tennis club. "Be Quick" uit Maassluis, een echt oudje in de KNLTB - 68 jaren. Het was een zeer geslaagde dag bij ons op het park met prach tig weer, zodat een geslaagde uit wisseling tot stand kwam en WF zelf de bokaal won. De ladder-competitie, welke de on derlinge strijd moet vergroten, liep wat trager dit jaar. Ook daar wa ren prachtige trofeeën te verdie nen. De gelukkigen waren bij de dames van poule A: R. Vermaas, poule B: A. Boeree en bij de heren voor poule A: H. K. König, poule B: F. Hoefnagel en poule C: H. den Hond. De accommodatie werd ook dit jaar weer onderhanden genomen onder leiding van B. Cordemans. Als hoogtepunt werd met de mol- lenploeg (de gravers) een beregenings-installatie aange legd, bedankt Hans den Hond en Ger Kramer en alle andere on zichtbare hulpen. De laatste veldslag die werd gele verd was het onderlinge eindtoer- nooi of wel het club-kampioen schap. Omdat op de doordeweekse da gen diverse partijen waren gespeeld verliep één en ander zon der al te veel moeilijkheden. De wisselbekers gingen dit jaar bij de dames naar R. Mooy en bij de he ren naar L. Kühn. Al moet gezegd worden dat bij de dames R. Ver maas en bij de heren B. Corde mans het niet zonder slag of smash hebben opgegeven. Het gemengddubbel ging dit jaar weer naar R. Vermaas/A. Ver maas. Tweede werden R. Mooy/A. Mooy. Bij het damesdubbel moesten R. Mooy/R. Vermaas het onderspit delven tegen L. Biesheuvel/J. Ku- lik. Het herendubbel werd een sukses voor A. Vermaas/L. Kühn, hetgeen ten koste ging van ons voetbalduo (tikkie terug) J. Kooiman en G. Kramer. Ook in dit toernooi kwam de jeugd binnen de lijnen. Bij de jongens werd R. Biesheuvel eerste en Michel Mooy tweede. Bij de dames B-groep maakte N. Hoefnagel waar wat we van haar hadden verwacht en zodoende moest M. Kooiman zich tevreden stellen met een tweede plaats. Ook dit jaar zagen de heer Leeu- wangh en zijn helpers weer kans om onze banen in een uitmunten de staat te krijgen en te behou den. Dank heren, namens alle le den. Zo tussen neus en lippen door werd menig kippetje op de vele barbeques opgegeten, een gezelli ge bezigheid dat zelf kokkerellen. Ons tennisseizoen 1978 in ogen schouw genomen, bracht veel ple zier, menig goede partij en de moed om 1979 niet te schuwen. Wij wensen prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1979 aan onze directie, hoofdbestuur, onze zuster-verenigingen, onze "eigen" leden en alle WF-ers met hun ge zinnen. Het bestuur JAARVERSLAG AFD. BRIDGE Het afgelopen jaar heeft zich ge kenmerkt door een grote stabili teit wat het aantal leden betreft. Is de opkomst gedurende de zo mermaanden minder groot, in de koude maanden zijn alle leden van de vereniging aanwezig op de vaste woensdagavond in het club gebouw. Daar worden de krachten gemeten door bieden en overbie- den, door spelen en tegenspelen. Ook het komende jaar hopen wij dat onze vereniging zich in een blijvende belangstelling mag ver heugen van iedereen die het brid gen een warm hart toedraagt. Alle lezers wensen wij een gezond en voorspoedig 1979. Het bestuur JAARVERSLAG AFD. FILATELIE Ook de afdeling Filatelie heeft te lijden onder de moeilijke omstan digheden, waarmee speciaal de scheepsbouw wordt geconfron teerd. Herstructureringen laten ook altijd hun sporen na bij het verenigingsleven, zowel binnen als buiten de door onze herstruc tureringen getroffen bedrijven. De afdeling Filatelie heeft dien tengevolge een aantal leden moe ten prijsgeven. Ook de hoge prijzen waren een oorzaak van de minder wordende animo van sommige filatelisten. Niettemin is het ledental nog van dien aard, dat van een behoorlijke vereniging mag worden gespro ken en wij zijn ervan overtuigd, dat de filatelisten in ons bedrijf, die nog geen lid zijn van onze vereni ging, t.z.t. door ons toch wel voor delige lidmaatschap, onze rijen zullen komen versterken. Wijst u hen eens op het bestaan van onze vereniging en het gemak, dat men heeft van het lidmaat schap. Verder floreerde onze afdeling als vanouds en bleef de animo bij de overige leden bestaan. Rondzendingen genoten weer een grote belangstelling en het is al leen jammer, dat zo weinig leden inzenden voor deze zendingen. Het gros van ons heeft toch wel doubletten en al zijn ze dan niet van kaliber, er zijn toch genoeg be ginners bij onze vereniging of le den, die eens een ander gebied er bij nemen. De nieuwtjesdienst bleef op het zelfde niveau en er waren geen klachten die niet konden worden opgelost. De schriftelijke veiling had weer een hogere omzet dan de vorige en wij zijn dan ook van plan in ja nuari a.s. weer een dergelijke vei ling te organiseren, als er ten minste inzendingen van de leden komen. Ook dit is een terrein waarbij meer activiteiten van de leden zouden kunnen worden ver wacht. Misschien is de inzending na deze woorden wel zo groot, dat er twee veilingen komen. Inzendingen die nen uiterlijk 10 januari 1979 in het bezit van de secretaris te zijn, voorzien van catalogusnummer en waarde. Er mag op alle mogelijke manieren en formaten worden in gezonden. Rest ons nog om de directie, hoofdbestuur, besturen en leden van andere afdelingen en niet in het minst U en uw verwanten een prettig Kerstfeest en een heel voorspoedig 1979 toe te wensen. Het bestuur

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 27