Nieuwe aanpak vervoer van goederen in belang van Aqap-certificaat 5 beurt", sprak hem geenszins aan. Het kortaf gebeten "Niks ervan" was zijn bevel en hield er maar rekening mee, want zette je als Polderjongen toch je wil door, dan kon hij met een stuk hoekstaal keihard uitha len, zodat je wel blijven wilde, en graag ook Valkuil Dat vechten deed herinneren aan de gevechten tussen de Hoekers uit Rotterdam en de Schiedammers uit de vroegere dagen. Deze raakten vaak slaags op die open plek tussen Rotterdam en Schiedam. De laatsten groeven eens een flin ke valkuil bij de "kulk", waarin de Hoekse hoofdman Rooftas met 30 van zijn mannen duikel de. In der haast konden de overigen met hun vaartuigen de benen nemen. Wel met ach terlating van 60 doden. Dat ge beurde allemaal in 1488. De groep Polderjongens moet mede een positieve invloed ge had hebben op de mentaliteit van de Wilton-werf. Een harde mentaliteit van doorzetten, vriendelijk blijven, staan voor je zaak en je werk, jezelf niet ont zien en aan de andere kant je thuisvoelen, duidelijk voelen te behoren tot één team, dat het moet maken. Pensioen Van die Polderjongens zijn er, die tot hun pensioen zijn geble ven. Janus de Krom is bijvoor beeld nog baas geworden bij de Bikkers en Dingerman Dub beldam baas bij de Terrein- dienst. Gerrit Fens, ook zo één, kwam met zijn maat nog op het dok. Zij hadden er zelfs een hokje, waarin zij 's nachts slie pen. Dat was allemaal op de werf in Delfshaven, waar aan de Voorhaven nog twee hele kleine werfjes bivakkeerden. Maar Wilton was iets bijzon ders. Ook omdat de familie Wil ton tussen de mensen instond. Het waren doordouwers en als je iets uithaalde of te laat kwam "kreeg je voor vijf cen ten". Maar er groeide een be drijf op het historische Delfs haven. Er werd zelf ook historie geschreven. De werf is sinds het einde van de jaren zestig geschiedenis. Toen bestond allang de werf, inmiddels gefuseerd met Fije- noord, in Schiedam. De werfbe- volking bouwt echter voort op het in het'verleden opgebouw de draagvlak, met die speciale mentaliteit, waarop ook die Polderjongens hun invloed hebben uitgeoefend. Zij wisten te incasseren, ook economi sche tegenslagen, zoals Delfs haven dat eveneens kon. Tegenslagen overwinnen, eco nomische, technische, com merciële en noem maar op. De Delfshavense bevolking is ge hard in de strijd, door de eeu wen heen. Hoe werd ook het blankzetten van het "dorp" in verband met Leidens ontzet Nogmaals gezicht op de Voorhaven niet overwonnen? De polders moesten onderlo pen, de sluizen werden geo pend, maar het water wies niet voldoende door de ongunstige wind. Men stak daarom de Maasdijk bij Delfshaven door. Delfshaven moest incasseren, incasseerde graag: 't ging om een eerlijke goede zaak. Het goederenvervoer van en naar Wilton-Fijenoord zal ten aanzien van de behandeling op de werf binnenkort een wijzi ging ondergaan. De nieuwe aanpak zal beveiligingstech nisch van veel belang zijn en eveneens een positieve invloed uitoefenen op het controlewerk van onze Kwaliteitsdienst, waardoor wij in staat zullen blijken ons te houden aan de eisen, die het welbekende Aqap-certificaat stelt m.b.t. het in ontvangst nemen, keuren en opslaan van goederen. Door een systematischer pro cedure hoopt men door de daardoor te bereiken efficiency ook nog tijdwinst te boeken. Wat gaat er precies verande ren? Die vraag kan beter worden beantwoord na een grove schets van de huidige situatie. Tot nu toe komt het vrachtver keer door de Hoofdpoort het terrein op, waar onze beveili gingsbeambten de noodzakelij ke formaliteiten verrichten. Daarna rijden de vrachtwagens naar de Centrale Ontvangst afdeling. Deze verricht hierna diverse werkzaamheden, con troles, etcetera en verwijst de auto's door naar de plaats van lossing ergens op het werfter- rein. Controle Dan pas kan de Kwaliteits dienst gaan controleren of de geleverde goederen inderdaad aan de geëiste en door ons aan de cliënt te garanderen kwali teit voldoen. Dit is de huidige situatie in een notedop. Maar in de nieuwe opzet wordt dit heel anders. De mogelijk heid tot veranderen wordt ge boden door het feit, dat onze Machinefabriek is samen gesmolten met die van de RDM tot WF/RDM. Als één van de gevolgen kwam het Magazijn oost vrij. De achtermuur hier van grenst bijna aan de schut ting, die men zich moet voor stellen te lopen ongeveer van de parkeerplaats Groepsver- voer tot de grote parkeerplaats Oostzijde, langs de Adm. de Ruyterstraat. Hek De bedoeling is nu, dat er een beweegbaar hek komt als in gang tot een brede "draai- kom" voor vrachtwagens. Hoewel binnen de werfafschei- ding gelegen, wordt deze draai- kom toch volledig afgesloten van het werfterrein. Enerzijds door een nieuw kantoor voor de afdeling MM/EM (Expeditie en

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 7