6 Oude toestand Magazijnen) voor de douane en anderzijds door de noordgevel van het Magazijn met aanslui tend een afrastering. Via die "draaikont" kunnen de vrachtauto's door een deur in de achterwand van het gebouw het Magazijn binnenrijden. Daar kunnen dan de noodzake lijke handelingen en het lossen en/of laden plaatsgrijpen. De Kwaliteitsdienst krijgt een kan toor in dit Magazijn, waar te vens de noodzakelijke kraan capaciteit aanwezig is. In deze afrastering komt ook nog een electrisch bedienbaar hek. Dit maakt het mogelijk om vracht- en bestelauto's - in af wijking van de regel - toch op het werfterrein toe te laten. Dit kunnen bijvoorbeeld tank auto's en vrachtwagens zijn met bulkladingen zoals staal platen, hout en dergelijke. Door ditzelfde hek kunnen deze auto's ook weer de werf verla ten. In principe wordt echter zo veel mogelijk het vreemde vrachtverkeer van de werf ge weerd. Sluis Door de nieuwe set-up, die door de afdeling Materials Ma nagement in goed overleg met de Productie-afdelingen, Kwali teitsdienst en de afdeling Be- drijfsdienst is uitgewerkt, zal als het ware een goed beveilig de "sluis" ontstaan met een fuik, een centraal punt, waar al le goederen binnenkomen of waarlangs alle goederen, die de werf verlaten, noodgedwon gen moeten lopen. De Hoofdpoort wordt daardoor aanzienlijk ontlast. Weliswaar gaat er nu een extra handeling ontstaan en wel ten aanzien van de distributie van de goederen over de werf. Onze eigen afdeling Centrale Ont vangst gaat nu met het eigen werftransport op een bepaald uur van de dag de goederen af leveren op de plek van bestem ming, nadat deze zijn goedge keurd door de afdeling Kwali teitsdienst. Dat afleveren gebeurt in princi pe binnen 24 uur na aflevering, tenzij dringende haast is gebo den. Dat geldt ook voor de eer der genoemde uitzonderings gevallen. Efficiënt Dit lijkt extra kosten met zich te brengen. Verwacht wordt echter, dat dit systeem minder werkonderbreking zal veroorza ken, dan tijdens het werken vol gens de huidige methode. En dat betekent dan een aanzien lijke besparing. Er zal in de toe komst door het strakke sche ma efficiënt gewerkt worden, waarbij alle belangen in het oog worden gehouden. En zo als gezegd, dat geldt voor de Productie, de Beveiliging, de Centrale Ontvangst, he: Trans port en de Kwaliteitdienst met onlosmakelijk eraan verbonden onze verplichtingen tegenover Aqap. Het vereiste ten aanzien daarvan is namelijk, dat nog niet goedgekeurde goederen zich niet op dezelfde plaats mogen bevinden als wel goed gekeurde goederen. Deze nieu we vorm van beheersing van de binnenkomende- en uitgaande goederenstroom maakt de na leving van de daarop betrek king hebbende Aqap- voorschriften een stuk eenvou diger. WILLY WILTON FONDS Ontvangen wegens verkoop oud materiaal in de maand ok tober 1978: ƒ677,15. In de leeftijd van 83 jaar is op 17 november jl. in het Zwitserse Lugano overleden de heer K. P. Muilwijk. Op 3 maart 1962 ging hij met pensioen. Zijn functie was adjunct-directeur van de afdeling Reparatie. De heer Muilwijk werd op 16 september 1895 geboren. Op 1 maart 1920 trad hij bij onze werf op Delfshaven in dienst, na eerst tekenaar te zijn geweest bij de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij De heer Muilwijk werd tewerkgesteld op de afd. Reparatie. 'Uit dien hoofde nam hij aan boord van schepen werk op, bracht of fertes uit en leverde gegevens voor het opmaken van de latere rekeningen. Hiermee hielden zijn vele buitenlandse reizen ver band. Op 1 juli 1949 werd hij benoemd tot adjunct-directeur op de werf in Schiedam. Hij stond erom bekend uitstekend te kunnen omgaan met de binnen- en buitenlandse relaties van de afdeling Reparatie. Dit door zijn vrolijk humeur en goedlachsheid, die hem tot een zeer innemende persoonlijkheid maakten. Na zijn pensionering vestigde hij zich als vertegenwoordiger in Lugano, waar hij enige jaren onze belangen behartigde bij in Zwitserland gevestigde rederijen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 8