Reparatie-filosofie in jaren zestig 19 Eén van de vele Koninklijke bezoeken aan de werf en vrolijk spuiten de sleepboten In de jaren zestig gaat de repara tie van de volgende filosofie uit: het Rotterdamse havengebied l dien je imaginair te splitsen in twee delen. Enerzijds in een t westelijk deel, omvattende de Petroleumhaven, de Botlek, Eu ropoort enz. voor zeer grote schepen en anderzijds het oostelijke bekken voor het tradi tionele stukgoederenverkeer en voor de kleinere lijnschepen. Daartoe is onze werf aan de Westkousdijk strategisch gele gen. Vandaar dat er modernise ringen plaatsgrijpen, zodat sche pen tot 20.000 dwt er snel en effi ciënt gerepareerd kunnen wor den. Van hieruit pleegt men dan ook de reisreparaties. De grotere schepen worden door de werf in Schiedam behandeld. Daar wordt de grote scheeps- bouwloods gemoderniseerd, ook de organisatie in de loods wordt op een moderne leest ge schoeid, de beide Telerex- brandsnijmachines doen hun in trede. Daarom ontstaat ook de tekenkamer 1 10. Weer later worden de scheepsbouw- en lasloods aaneengebouwd met een tunnel voor voetgangers er onder door. Aan de Maas ontstaat in de ja ren zeventig een lange diep- water kade. Aardgas Het bedrijf blijft altijd zo veel mo gelijk investeren en zich aanpas sen aan de eisen van de tijd, ook zich hergroeperen als dat nodig is. De ontwikkeling van het aard gas gaat bij WF niet ongemerkt voorbij. In de machinefabriek vervaardigt men daarvoor afslui ters en pijpleidingen. Men zoekt nieuwe wegen, gaat voorzichtig over tot het verkrijgen van Ameri kaanse licenties en het afsluiten van joint-ventures. In verband met de Deltawerken leveren wij ons aandeel in de sluizen van Amerongen en Maasbracht, als mede het Haringvliet. In de ketel- bouw is er dan al samenwerking met Machinefabriek Breda. Ook ten aanzien van de Petro chemie staat WF zijn mannetje. Voor binnen- en buitenland wor den destillatiekolommen en cru de splitters gebouwd. De werf heeft ongeveer haar definitieve gezicht gekregen, waarin de vijf hectaren plantsoen voor een vriendelijke aanblik zorgen. De werf ziet er niet alleen fraai uit, rendeert ook goed, blijft investe ren en voert een goed sociaal be leid. Men heeft als achterliggende ge dachte de zienswijze ontwikkeld: een grote werf heeft een machi nefabriek nodig met een eigen produktieprogramma voor ge laste constructies en apparaten. Het streven is dan gericht op di versificatie. Men zoekt een fusie- De ombouw van de "Victoria" is niet onbekend

Wilton Fijenoord Nieuws | 1979 | | pagina 21