"Onder de indruk van vakmanschap en organisatie" J.H. Stigter bankwerker - Rep. 25 jaar C. Vroom el.lasser - Mont.-N.B. 25 jaar C. Poot-Poot administratrice 10 jaar vond hij ook. "In de bedrijven wordt er meer geselecteerd en heeft men een directie nodig, die zich inzet voor het aanvragen. En dat gebeurt gelukkig bij WF en de RDM, omdat de directie er achter staat". De onderscheidingen zag hij als een gèste van de samenleving. "Die onderneming is tenslotte niet alleen een complex met ge bouwen of enkel de creditzijde van een balans, maar juist een heel samenspel van mensen". Kleur De burgemeester verzocht te vens bij de uitreiking van de Ko- Burgemeester Lems bij jubilea: "De productie die ik hier zie, de organisatorische opzet en het grote vakmanschap brengen mij onder de indruk als ik WF be zoek uit andere hoofde, dan het toespreken tijdens de viering van de jubilea. Van die productie begrijp ik tij dens zo'n bezoek alleen het eind resultaat, al datgene dat zich er voor en er rondom afspeelt, snap ik wat minder". Tijdens de jubileaviering in de Kantine Hoofdkantoor op vrij dagmorgen 15 december jl. sprak de burgemeester van Schiedam, drs. A. J. Lems, zijn bewondering uit over het werk bij WF. "Ik kom hier altijd graag en wel om verscheidene redenen. Daar naast is het een plezierige tradi tie, dat de jubilarissen in aanwe zigheid van hun directie, stafle den, OR-leden en collega's op zo'n positieve wijze in het zon netje worden gezet. En tenslotte om de hierboven uiteengezette reden ten aanzien van de pro ductie". Hij repte over de sombere eco nomische tijden, waarin wij ons thans bevinden, maar benadruk te sterk: "De toekomst zal - dat heeft de tijd door de eeuwen heen geleerd - weer verbetering brengen. Daaraan moet men wel zelf werken. Daarvoor heeft men ook de eigen veerkracht hard no dig. Men moet er blijvend tegen aan". De burgemeester voelde er duidelijk behoefte toe dit ter ge legenheid van deze viering te zeggen, naast zich al eerder bewonderend te hebben uitgela ten over datgene, dat de WF- bevolking weer weet te preste ren. Systeem Hierna ging hij in op het systeem van Koninklijke Onderscheidin gen en vroeg om onderling be grip. "Er zijn mensen, die wel en er zijn er die geen onderscheiding wensen. Laten zij voor eikaars standpunten begrip opbrengen. Wij leven tenslotte in een vrij land en dat is een hoog goed. Het systeem van Koninklijke On derscheidingen staat in de open bare discussie. Persoonlijk vind ik het uitreiken van onderschei dingen een goede zaak. Met de kritiek op het verschil in rangor den kan ik het wel eens zijn. Maar in ons land dienen wij wel verdraagzaamheid voor eikaars standpunten op te brengen". Dat het decoreren van ambtenaren wel wat al te ambtelijk gebeurt

Wilton Fijenoord Nieuws | 1979 | | pagina 34