Vertoning WF-Journaal 1978 Puntt veiligheid kleine wonden snel verbonden 33 Evenals voorgaande jaren stelt Directie alle werknemers en/of hun echtgenotes(n) in de Gelegenheid de hoogtepunten in °ns bedrijf in 1978 in het daar voor weer speciaal gemaakte WF-fiimjournaal te bekijken. Maandag 26 februari en maan dag 5 maart 1979 zijn de dagen Waarop deze film wordt vertoond en wel in de Grote Doelen zaal te Rotterdam, een plaats die bij uit stek geschikt is voor deze bijeen komsten. In dit gebouw komt ook onze WF-Harmonie, die weer vooraf gaande aan ons journaal konser- teert, uitstekend tot zijn recht. Het programma voor genoemde twee avonden luidt als volgt: 19.15-20.15 uur: programma van lichte muziek door de WF-Harmonie 20.15-20.50 uur: vertoning WF-Journaal 1978 (in kleur) 20.50-21.15 uur: pauze 21.15-23.20 uur: vertoning van de speelfilm: Smo- key and the bandit. Voor het middagprogramma voor onze oud-werknemers op 26 februari (aanvang 13.30 uur) heb ben we beslag kunnen leggen op de film: Dokter Vlimmen. Wij wijzen u er wellicht ten over vloede op, dat kaarten aange vraagd na 28 januari alleen kun nen worden verstrekt, voor zover de voorraad strekt. Wij wensen u een prettige mid dag of avond, waarbij wij u er nog eens op willen wijzen, dat wanneer men onverhoopt te laat in de Doelen aankomt en het programma reeds bezig is, men het best kan wachten tot een ou vreuse u naar een plaats brengt. Ga niet in het donker alleen naar een plaats lopen zoeken. Het ge vaar van de trappen te vallen is niet ondenkbeeldig en heeft vaak nare gevolgen. Het bederft tevens de sfeer op de middag of avonden. De gedecoreerden met echtgenotes ninklijke Onderscheidingen niet 7o zeer op de kleur van de me daille te letten. "Het gaat om de Medaille zelf, de gedachte erach ter en niet om het materiaal, waaruit deze is vervaardigd". Hij feliciteerde tot slot het hele bedrijf met de aan de "40-jarige" jubilarissen uitgereikte medail- 'es en hoopte dat iedereen met genoegen op deze bijzondere dag zal terugzien. Uit het dagboek van de veiligheidsinspectie Ondanks de vele waarschuwin gen en adviezen blijkt telkens weer, dat velen hier geen reke ning mee houden of er gewoon niet bij nadenken wanneer zij be paalde werkzaamheden verrich ten, waarvoor deze waarschu wingen en het opvolgen hiervan van het grootste belang zijn. Leest u de volgende ongevallen maar eens: Tijdens het boren van gaten in beugelplaatsjes op een tafel boormachine greep de boor de halsdoek, welke getroffene om de hals droeg en draaide deze strak om de hals van het slacht offer. De snelle hulpverlening heeft het ergste voorkomen. Bij draaiende machines mag men geen loshangende kle dingstukken dragen. Tijdens het boren van gaten in plaatjes op een tafelboormachi ne ging het plaatje meedraaien, omdat het werkstukje niet (vast) was vastgezet. Het slachtoffer wilde het werkstukje pakken maar de boor greep de schacht van de handschoen, die getroffe-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1979 | | pagina 35