27e Bedrijfsjournaal fraai document 8 Jakarta Opgewekt sprak de heer Lems over zijn 5-daags verblijf in Ja karta. Daar heb ik de heer Land zaat van het RSV-kantoor ont moet. Hij en zijn mensen doen er alles aan om orders te ver werven. Door hun inzet behar tigt men daar op goede wijze de naam van Nederland en RSV. "Ik ben zeer optimistisch gestemd door de daar aange troffen vitaliteit". Dat alles bij een leidt ertoe dat volgens de burgemeester van Schiedam blij is met WF. "En WF bestaat uit een optelsom van uw werk zaamheden in uw respectieve functies". Omdat één van de jubilarissen deel uitmaakt van Schiedams' oudste muziekkorps, St. Rad bout, vertelde hij: "U kunt mij vergelijken met een buitenland se werknemer, want mijn groot ouders kwamen uit het Gelder se. Toen er geen werk genoeg was, kwam men naar Rotter dam. Zo zijn er ook vele Limbur gers naar Schiedam gekomen. Zij brachten hun eigen cultuur en leefgewoonten mee. In Ke- thel richtten zij toen St. Radbout op. En verder filosoferend meende hij: "In wezen is het met de bui tenlandse werknemers net zo gesteld. Zij komen naar ons bij gebrek aan werk in hun vader land. Hun kinderen en kleinkin deren zullen zich hier precies aanpassen, zoals ik dat heb ge daan in het Rotterdamse. Aanpassing Hij trok de lijn nog door, door op te merken: "Trouwens, Wilton- Fijenoord is in Schiedam ook geimporteerd; heeft zich ook aangepast. In Schiedam kom je dan ook in het hele maatschap pelijke gebeuren in de gemeen te WF-ers tegen en dat is een goede zaak". Hierna vroeg hij om respect voor twee categoriën van jubila rissen met een veertigjarig dienstverband. "Sommigen wil len wel en sommigen willen niet koninklijk onderscheiden wor den. Ik vraag begrip voor beide standpunten, ook wederzijds begrip. Daarbij is een derde ca tegorie, die door het soms iets trager lopen van de ambtelijke molens later haar onderschei dingen krijgt. De burgemeester wenste de ju bilarissen, hun familie en het bedrijf van harte geluk en hoop te op nog een goede gezond heid voor een ieder. De heer De gedecoreerden met echtgenotes Zipp dankte de burgemeester en vroeg hem namens de jubila rissen dank aan de koningin over te brengen. "Voorts wil ik alle dames mijn dank betuigen. Want zonder de steun van het "thuisfront" hadden de mannen dit allemaal toch niet kunnen bereiken". Het was weer gezellig in De Doelen. Ondanks de vrij slechte weersomstandigheden bleek de Grote Zaal op maandagmiddag 26 februari jl. goed gevuld. De gepensioneerde WF-ers en hun echtgenotes waren in grote getalen aanwezig om de activi teiten in het bedrijf over 1978 te aanschouwen via het 27e be drijfsjournaal, dat na een kort openingswoord van de heer Van de Bosch van de afdeling Perso neelsdienst van start kon gaan. Een journaal dat dit jaar vooral in het teken van het marinewerk stond. Het begon meteen al met vrolijk wapperende vlaggen, muziek van de WF-Harmonie en confetti bij de tewaterlating van het eerste korvet voor Indone sië: de "Fatahillah". Een spec taculair schouwspel vooral door het werken met meerdere came ra's. Na beelden van de afloop ving een camera het ranke schip op buiten de hellingloods, waar de sleepboten klaar lagen om vast te maken. Artistiek Vele handen werden geschud bij het afscheid van O.R.- secretaris Bab Blommers en bij de afscheidsreceptie van ir. O. J. van der Vorm. Meteen een uit stekende gelegenheid om hier en daar een artistiek plaatje te schieten van de talrijke prachti ge bloemstukken. Direct erna wederom marinewerk. De kiel legging van het derde korvet en een imposante impressie van het plaatsen van de kopsectie van het tweede korvet. Fraaie "shots" vanuit een kraan in de hellingloods gaven een beeld van de bouwactiviteiten aan de korvetten. De geluidseffecten bij de M113- voertuigen deden het goed. Het dreunende geratel van de rups voertuigen tijdens hun proefrit over de werf klonk zo levens echt, dat ze haast vanaf het doek de zaal in leken te rijden. Op knappe wijze had filmer W. G. Kienhuis een beknopt over- Overzicht over een deel van de foyer

Wilton Fijenoord Nieuws | 1979 | | pagina 10