"Als je wilt kun je alles" De heer P. van der Wel: 9 Enthousiasme in De Doelen zicht gegeven van wat er bij de irevisie van deze 266 stuks M113 C V (Commando en Verken ning) Rupsvoertuigen allemaal tkwam kijken. Kwaliteitswerk, waar onze machinefabriek ga rant voor stond. Leuk om te zien was de zogenaamde "amfibi sche test", waarbij de wagen compleet met bemanning door een kraan in de haven werd ge plaatst. "Camel" Niet alleen werk bij WF in dit 27e journaal. RSV-partner RDM was tevens vertegenwoordigd. ■Zo waren er de bouw van een 55 meter lange kolom voor Shell en ^fraaie beelden van de bouw van de snijkopzuiger "Camel. Een indrukwekkend karwei, dat een aardig contrast vormde met de overdracht van een stukje pure historie in de vorm van de RDM- stoomsleper "Dockyard IX", die «voor het symbolische bedrag uvan één gulden in het bezit i kwam van het Maritiem Mu seum Prins Hendrik. Bedrijvigheid Terug bij WF ontbraken uiter aard reparatiekarweien niet. Bij i-het plaatsen van de nieuwe Dulb voor de "Fritz Thyssen" en -het repareren van een huidscha- de aan de "Havprins" was het een bedrijvigheid van jewelste. Dat was ook het geval bij de examens op de Bedrijfsschool. Boeiend om te zien hoe pijpen- bewerkers, machinebankwer kers en kotteraars geconcen treerd bezig waren met hun exa menwerkstuk. Zo blijft de vak kennis in de toekomst gewaar borgd. Vele marine-autoriteiten waren aanwezig bij de kiellegging van het tweede standaard-fregat. De bouw vordert gestaag getuige de beelden van het plaatsen van verschillende secties. Een aardige vondst was de rin kelende telefoon ter introductie van het onderwerp Kwaliteits dienst. Deze afdeling, die een belangrijke plaats bij het mari- negebeuren inneemt, kon van zelfsprekend niet ontbreken. Het tweede korvet ging te wa ter. Alleen was het nu hartje zo mer. Het prachtige weer leek aan deze stapelloop een extra feestelijk tintje te geven. Spectaculair In 1978 kregen we een nieuwe O.R. De WF-ers gingen massaal ter stembus. Ook onze Turkse werknemers, hetgeen door pas sende muziek geaccentueerd werd. De muziek was trouwens opvallend goed gekozen bij het journaal. Weer naar de repara tie. Een nieuwe kraan voor dok 4 en een verslag van de uitgebrei de reparatiewerkzaamheden aan de "Free Enterprise VI". En niet te vergeten de enorme kop- schade van de "IBN Batouta". Wegspattende vonken bij het branderswerk zijn altijd specta culair, evenals het werken met de Telerex bij het vervaardigen van nieuwe secties. Een komische noot ontbrak hier niet, want zoals de heer L. F. de Ronde (zoals vanouds verant woordelijk voor het gesproken commentaar en mede de mu ziek) opmerkte: een kraan rijdster zag tussen de hijsjes door kans nog een fraai bor duurwerkje af te leveren. Schitterend Een van de hoogtepunten was wel het werk aan de blokken van de kraan van de "Narwhal". Hiervoor had filmer Kienhuis zich in hoger sferen begeven. Op grote hoogte had hij vanuit de grote kraan van de "Narwhal" schitterende opna men gemaakt. De beelden van het reparatiewerk aan het schip mochten er ook zijn. Het surveywerk aan de lash- bakken van Inkotrans en tot slot enkele mooie sfeerplaatjes besloten het journaal, dat ge zien het stevige slotapplaus bij zonder door de gepensioneer den werd gewaardeerd. Eigenlijk onnodig te vermelden dat de koffie met gebak en het rokertje als vanouds gretig af trek vonden. De Nederlandse speelfilm "Dokter Vlimmen" viel goed in de smaak. Ook op de twee avonden dat het journaal voor het personeel ver toond werd (26 februari en 5 maart), zat de Doelenzaal goed vol. Met vooraf vrolijke en vooral goede muziek van de WF- Harmonie en na de pauze de speelfilm "Smokey and the ban dit", hadden de WF-ers het op deze toch zo waardevolle bij eenkomsten goed naar hun zin. Bij de "ochtendwijding" van de bedrijfsleiding Reparatie op het Centraal Dokkantoor wordt een fraai gevormde voorzittersha mer gehanteerd. Een knap stuk je werk, vervaardigd door de heer P. van der Wel uit onze ei gen Timmerwinkel. Een leuke aanleiding om eens een praatje te gaan maken met deze vak man, die vlak voor zijn pensioen - februari volgend jaar - de vijftig dienstjaren nog zal volmaken. 'Via de leerschool kwam hij bij 'WF, waar hij meteen de richting houtbewerking koos. "Ik heb al- itijd graag geknutseld. Op huis vlijt (een soort jongerenclub van gemeentewege) in Rotterdam deden wij van alles met hout en karton". De opleiding op de leer school was geheel praktijkge richt. "Theorie? Dat was er niet bij, dat moest je 's avonds maar (doen op de tekenschool. Het volgen daarvan werd verplicht gesteld door de fabriek". Vier jaar lang volgde hij 's winters de lessen op deze door de gemeen te ingestelde avondschool. Scheepsmodellen Na de leerschool werd de heer Van der Wel in de Timmerwin kel tewerk gesteld. Hij heeft er altijd binnen gewerkt. "Ik heb al zestig jaar last van bronchitis. Het is voor mij dus beter om binnen te staan. Eigenlijk ben ik een manusje-van-alles. In de loop der jaren heb ik de meest uiteenlopende dingen gemaakt. Ken je die halve scheepsmodel len, die in de Tekenkamer han gen? Die heb ik nog gemaakt. Ze gebruikten ze om er platen op uit te zetten, geloof ik. Een secuur werkje". Vroeger repareerde hij veel stoelen. "Tegenwoordig zie je haast geen houten stoelen meer op schepen. Er wordt wei nig hout meer gebruikt. Nu zie je veel spaanplaat en formica. Op de marineschepen is alles van aluminium. Dat is lichter en minder brandgevaarlijk. Op het ogenblik zijn er in de Timmer winkel nog maar vier mensen Hamerstuk voor de reparatie bezig met hout, de rest werkt met aluminium. Vroeger waren er, met de ploegen die aan boord van schepen werkten meegerekend, zo'n 200 man in de houtbewerking".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1979 | | pagina 11