99 99 "Ik speel nog steeds om te winnen" 13 Dankbetuigingen Personalia C. Stolk 30-3-1979 Overheul na 33 jaar handbal: ,^ede namens mijn kinderen wil u danken voor uw blijk van 'j'edeleven en vriendschap bij 6 Cematie van mijn man. Mevr. J. v.d. Spek-v.d. Lely rï'erbij wil ik u allen hartelijk anken voor de betoonde be- an9stelling tijdens de ziekte en J\a het overlijden van mijn man. evr- J.J. van Boven-van Gemert Mi 'n 1946 ben ik via een kennis 'J de handbalvereniging geko- rr'en- Ik was dolblij iets aan sP°rt te kunnen gaan doen, ar»t in de oorlog was dat ta- °e- Alle sportvelden waren om- 9ePloegd of er stonden van die 9rote heipalen op om vliegtui- het landen te beletten. 's ik destijds met voetballen e9onnen was, zou ik daar mis- s°hien net zo enthousiast voor Ssworden zijn, wie weet". et handbal is hem in ieder ge- al uitstekend bevallen en hem 'e1 alleen, want het hele gezin v®rheul is dol op deze sport. 'Jn vrouw, die hij bij de club eeft |eren kenner)i en twee Rechters spelen ook bij de WF- t andbalclub. De jongste doch- r zal binnenkort haar eerste chreden op het handbalveld 2etten. ^0| vuur vertelt de heer Over al. in het dagelijks leven ge- ecdschapfrezer in de Machine- iek WF/RDM, over de begin- ariode van de vereniging. °ordat ik erbij kwam, was ei genlijk al in 1944 een eerste art gemaakt door de heren Mede namens mijn zoon breng ik onze dank over aan allen, die hun medeleven hebben betoond na het ernstige ongeval van mijn man en na zijn overlijden. Mevr. S. Penning-Geertse Dankbetuigingen ontvangen i.v.m. 40-jarig jubileum van: J. G. de Vries D. Molendijk P. J. van de Velde J. Broek T. H. Groeneveld Dankbetuiging ontvangen i.v.m. 25-jarig jubileum van: A. de Wit Dankbetuiging ontvangen i.v.m. het afscheid van: C.de Kok Gorter en Van der Heide. De heer Gorter zat op kantoor, om ringd door een groot aantal vrouwen. Geen wonder dat het allereerste elftal een dameself tal was. De heer Van der Heide zag als sportleraar op de Be- drijfsschool wel kans om daar een herenelftal bij elkaar te krij gen". Binding "Een fantastische tijd was dat vroeger. Je had veel meer bin ding met de vereniging dan te genwoordig. Er werd toen twee tot drie keer per week getraind, 's Zondags speelden we compe titie en waren zo een nele dag met elkaar op stap, hardstikke gezellig. Je sprak af bij de trein of de bus en ging dan samen op weg. Als je thuis speelde, bleef je kijken om te zien wat de an dere teams deden en na afloop ruimden we gezamenlijk de boel op. Ja, die sfeer van vroeger mis je toch wel. Nu heeft haast ie dereen een auto, zodat men op eigen gelegenheid naar het veld gaat. Je speelt je wedstrijd en dan hup, gauw weer naar huis". De handbalclub WF begon op het sportveld bij de Bedrijfs- school met het huidige clubhuis van de afdeling Tennis als kan tine. Vandaar verhuisde men naar de Maaskant. "Een prach tig terrein, vlak aan het water. Als het een mooie zomerse dag was, bleef de tegenpartij vaak in het zonnetje naar de voorbijva rende schepen kijken. Voor sommige ploegen was dat een belevenis, zoiets hadden ze nog nooit gezien". Na nog een tijdje op het eerder gebruikte sport veld te hebben gespeeld, houdt de handbalclub nu domicilie op een speciaal voor dit doel ver hard stuk parkeerterrein. "We zijn erg blij dat het Hoofd bestuur Vereniging WF - waar mee een prima verstandhou ding bestaat - ons dit terrein ter beschikking heeft gesteld. Mo menteel zijn wij de enigen in de buurt, die over een verhard veld beschikken". Je kunt je op zo'n hard veld waarschijnlijk behoor lijk bezeren bij het vallen"? "Dat valt wel mee, met het dragen van knie- en armbeschermers voorkom je een hoop narigheid. Blessures zijn er weinig bij handbal, dat over het algemeen In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: bankwerker J. de Zwart bankwerker 30-3-1979 bekend staat als een faire sport. Natrappen en slaan komen haast niet voor, hoewel men el kaar soms best flink weet aan te pakken". De overgang van het elf- naar het zogenaamde zeven-handbal is een hele evolutie geweest. Aanvankelijk stond men net als bij voetbal met elf spelers in het veld. Via Denemarken en Duits land werd in Nederland het handbal met zeven spelers inge voerd. "Hierdoor was het moge lijk het speelveld te verkleinen, zodat de sport dus binnen beoe fend kon worden. De bedoeling was om het winterseizoen te overbruggen (WF speelt 's win ters in de Schiedamse Mar griethal). Logisch dat dit initia tief uit Scandinavië afkomstig is. Samen met DWS hebben we in Schiedam nog demonstratie wedstrijden gespeeld om dit nieuwe speltype te propa geren". Fanatiek Het elf-hanbal wordt in Neder land niet meer gespeeld. De heer Overheul vindt dat eigenlijk een beetje jammer. "Kijk, het huidige spel is op een kleine ruimte geconcentreerd, flitsend, het betekent constant aanval len en verdedigen. Als veteraan (deze maand wordt hij 50) kom ik nu soms toch wat stoom te kort. Maar ik blijf het een fan tastische sport vinden, die ik nog steeds fanatiek bedrijf. Te fanatiek, zeggen m'n dochters wel eens. Ja, ik speel nog altijd om te winnen en als je achteraf toch verliest: dan was de tegen partij gewoon beter. Die sporti viteit is ook kenmerkend voor handbal. Na de wedstrijd be dankje je tegenstander altijd, dat is een vaste regel". Hij praat

Wilton Fijenoord Nieuws | 1979 | | pagina 15