Vormingskamp 1979 Grote opkomst bij borstonderzoek 14 er enthousiast over. Dat spel van kat en muis, van opbouw en cirkelspelers, waarbij snel heid, hard gooien en ijzeren zelf discipline een belangrijke rol spelen. Al met al is de handbalclub WF uitgegroeid tot een flinke vereni ging, die met zo'n 200 leden heel wat ploegen op de been weet te brengen. En de jeugd roert zich, ook in het bestuurlij ke vlak. Tot slot debiteert hij uit de rijke historie nog enkele aardige anekdotes. "Niek Fonds was destijds een felle speler. Eens had hij het zo bont gemaakt, dat de scheidsrechter zei: trek jij je stropdas maar weer aan. Nou, dat deed hij en kwam prompt weer in het veld. Grote hilariteit natuurlijken Niek mocht blijven meedoen. En wat denk je van die keer toen wij tegen een Haagse ploeg speelden, die bestond uit Indonesische jon gens die net in Nederland wa* ren. Toen het begon te sneeu wen hadden ze geen aandacht meer voor het spel. Ze hadden nog nooit sneeuw gezien. Met een flinke voorsprong is de wedstrijd maar voortijdig gestaak". leder jaar opnieuw vinden op de Bedrijfsschool na de winterperi ode een aantal activiteiten plaats, waarvoor de plannen en de regelingen in de wintermaan den zijn uitgebroed. Naast de plannen voor de jaar lijkse Openbare Lessen, de exa menvoorbereidingen en het stage-lopen in de bedrijfsafde lingen, is het kampprogramma één van die punten waarnaar wordt uitgekeken. Door dit toch al drukke pro gramma op school, is de kamp indeling ieder jaar weereen puz zel voor de heer Van Maanen, maar op papier is alles nu klaar. Het eerste kamp zal dit jaar op maandag 7 mei van start gaan, zes dagen in de prachtige bos sen van Hilvarenbeek bezig zijn met een aantal pittige, maar aantrekkelijke activiteiten. Ook dit jaar zal de Schiedamse Verkeerspolitie de fietsen en bromfietsen waarmee de heen- en terugreis gemaakt wordt, aan een deskundige inspectie onderwerpen, zodat ook hier veiligheid punt één is. De kampindeling ziet er als volgt uit: 7 t/m 12 mei: scheepsbouw1A 11 t/m 16 juni: bankwerken 1 18 t/m 23 juni: scheepsbouw 2 25 t/m 30 juni: bankwerken 2 - boog lassen 2 6 t/m 11 augustus: pijpenbewerken 2 13 t/m 18 augustus: scheepsbouw 1B - booglassen 1 20 t/m 25 augustus: pijpenbewerken 1. P. G. van de Geef- Het gebruikelijke röntgenolo- gisch borstonderzoek heeft dit jaar plaatsgevonden op 20, 21, 22 en 23 maart jl. Echter, over eenkomstig het dringende ad vies van betrokken gezond heidsautoriteiten, is dit keer het onderzoek beperkt gebleven tot hen die ouder zijn dan 40 jaar en buitenlandse werknemers. De reden is, dat onder jongeren de longtuberculose in Nederland vrijwel is uitgebannen. Direct buiten onze grenzen is men nog niet zo ver gevorderd met de bestrijding ervan. Oudere mensen zijn in hun jeugd soms geinfecteerd 9e' weest, waardoor de ziekte later wel eens haar kop kan opste' ken. De opkomst voor de doof' lichtingsbijeenkomsten was zeer groot.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1979 | | pagina 16