Mevrouw C. M. Scholten doopt "Philips van Almonde" WHwt-Jk Eerste "WF S-fregat" heeft een naam: L k J- Met de woorden "ik doop u Phi lips van Almonde en wens u en uw bemanning een behouden vaart" zette mevrouw C.M. Scholten-van der Eijk zaterdag morgen 11 augustus jl. in de Dokloods een dag in, die verder als een feestelijke stroomver snelling zou voortvlieden. Want feest was het. Dat mocht ook wel, want de echtgenote van de Minister van Defensie doopte tenslotte het eerste bij ons aan de werf te bouwen S-fregat. Velen wilden daarvan ook getui ge zijn. Ruim vierhonderd gasten waren daartoe naar de werf gekomen. Na een kopje koffie in de kantine van het Dok kantoor toog men naar de Dek loods, waar de Harmonie van Wilton-Fijenoord met de Tam boers en Pijpers van het Korps Mariniers gezamenlijk vrolijke muziek ten gehore brachten. In die gezellige sfeer bood me juffrouw Anita de Zeeuw de doopster een prachtig bouquet orchideeën namens de directie aan, waarbij de heer Stikker goedkeurend knikte. Dat later de champagnefles iet wat onwillig bleek door kleffig- heid van een likje verf, liefderijk en zorgzaam nog op de voora vond aangebracht, vermocht toch geen afbreuk aan het ge heel te doen. Het Wilhelmus klonk er in ieder geval niet min der om. De bussen reden de genodig den over de kleurig vlaggende werf naar de kantine Hoofdkan toor, waar inmiddels het doop- gezelschap ai was gearriveerd. Tijdens de geanimeerde recep tie voerden het woord achter eenvolgens de heer ir. A. Stik ker, president RvB van RSV, me vrouw Scholten-van der Eijk en Schout-bij-Nacht J. L. Langen- berg, Directeur Materieel der Koninklijke Marine. Elan De heer Stikker vertolkte de Mejuffrouw Anita de Zeeuw biedt een fraai bouquet bloemen aan Het schip opgedreven in dok dank van de hele werf voor het feit, dat mevrouw Scholten met zoveel élan de doop wilde ver richten. "Uw verbondenheid met deze prachtige verdediger van onze vrijheid is daarmee voor altijd beklonken". Hij wees er voorts op, dat dit ge beuren niet zou hebben plaats gegrepen, indien de regering, het overheidsapparaat en de Marinetop zich niet zo loyaal zouden hebben ingezet om de Nederlandse scheepsbouw de ze kans te gunnen. De goede relatie tussen de Ko ninklijke Marine en de Neder landse industrie zag hij verper soonlijkt in Schout-bij-Nacht Langenberg, die op 15 augustus 1979 de actieve dienst zal verla ten (bij het ter perse gaan van dit blad reeds heeft verlaten). "Hij heeft een zorgvuldig even wicht weten te bereiken tussen de belangen van de Koninlijke Marine en de Industrie, gekop peld aan een open en rea listisch oog voor onze export kansen". Hij sprak zijn grote dank daarvoor uit. Van belang was te kunnen constateren, dat ook op de werf Wilton-Fijenoord binnen de begroting en de gestelde termijn perfecte tech nische prestaties kunnen wor den geleverd. Hij trok vervol gens een parallel met de bouw vap de kruiser de Ruyter bij WF in de dertiger jaren en de huidi ge problematiek in de Neder landse Scheepsbouw. WF

Wilton Fijenoord Nieuws | 1979 | | pagina 3