"Jubilarissen toonaangevend in samenwerkingsverband WF" Voorzitter IA/. Bos: "Fijn dat er vandaag weer zo'n groot gezelschap bijeen is. De ze feestelijke bijeenkomsten be wijzen duidelijk dat er een grote vaste kern in het bedrijf aanwe zig is, die de spil vormt van de bedrijfsbevolking". De voorzitter van de directie, de heer W. Bos, toonde zich onder de indruk van de loopbanen van de WF-ers die op vrijdagmorgen 31 augustus in de kantine Hoofdkantoor hun 40- of 50-jarig jubileum vierden. "Hartelijk dank voor alles wat u gedaan heeft. U bent niet alleen jarenlang op uw post geweest, maar heeft tevens door uw col legialiteit een bijdrage geleverd tot de goede samen werkingsge meenschap die WF is. Je kunt zeggen: een zaak is om geld te maken en techniek te bedrijven. Maar een zaak is vooral ook om met elkaar samen te werken. We mogen stellen dat WF een Het opspelden van het WF-insigne unieke gelegenheid biedt om tot samenwerking te komen. In dat samenwerkingsverband geeft u de toon aan. U heeft een groot stuk van uw leven op het bedrijf doorgebracht en heeft in die jaren een aanzienlijke bijdra ge geleverd. Daar hebben wij veel waardering voor". In zijn toespraak ging de heer Bos even in op de economische situ atie. "ledereen weet het, de tij den zijn moeilijk. Maar wij blij ven hopen en zijn optimistisch om door de moeilijke situaties heen te komen. Mensen als u - die bereid zijn hun schouders eronder te zetten - geven in dit verband des te meer reden tot optimisme". Vrolijkheid Hierna haalde de heer Bos de "40- en 25-jarigen" afzonderlijk met hun echtgenote voor het voetlicht. Een kraandrijver was als aankomend ijzerwerker in dienst getreden, had gedurende 4 jaar de avondschool gevolgd en was ook een aantal jaren af schrijver geweest. "Als ijzerwer ker heeft u onder meer op de kruiser "De Ruyter" gewerkt", wist de heer Bos. Een kotteraar was begonnen op Delfshaven. "U staat bekend als een prima vakman, die altijd be reid is zich onder wisselende omstandigheden in te zetten. Erg belangrijk in een vak als de Reparatie". "U houdt altijd de vrolijkheid er in, dat is van veel waarde". De heer Bos knikte een plaatwerker goedkeurend toe. "Momenteel houdt u zich vooral bezig met het marinewerk". Waardering was er ook voor een werkvoorbereider/calculator. "U bent een man die zijn werk va nuit grote plichtsbetrachting doet en die met iedereen plezie rig samenwerkt. Uw werk op het bureau KK, waar u nacalcula ties maakt, doet u tot volle te vredenheid". Een technisch administrateur had een hele loopbaan achter de rug. Begonnen als helper in de scheepsbouw, daarna leer ling ijzerwerker en vervolgens electromonteur. "Nu doet u om gezondheidsredenen admi nistratief werk. U doet het bij zonder goed, prima!" Een perser was begonnen bij de bikkers en had zich via verver en stellingmaker ontwikkeld tot een uitstekend vakman. "Zo'n loopbaan wordt hier in vogel vlucht geschetst, maar het is niet gering wat u gepresteerd heeft". Wennen Een 25-jarige jubilaris was over gekomen van een kleine jacht werf in Delft. "Dat zal best even wennen geweest zijn", zo stelde de heer Bos zich voor. "U heeft •het op een soepele manier ge daan. Nu zit u in het marinewerk als scheepsbeschieter, wat u heel gedegen doet". "U verstaat uw vak en bent daarnaast een man die zijn plichten nooit ver zaakt". Deze lovende woorden waren voor een brander Repara tie. "Bij problemen staat u vaak voor anderen op de bres. Een kerel van elastiek. Houden zo!". Na eerst helper politoerder en lakspuiter geweest te zijn, was een fitter-pijpenmonteur naar de Bedrijfsdienst gegaan. "Daar hield u zich bezig met de leidin gen op het terrein. En ook nog achttien jaar actief bij de reserve-politie Schiedam". Een bankwerker werd bijzonder ge waardeerd vanwege zijn werk en de goede omgang met zijn collega's. "Tussendoor werkte u een paar jaar bij de werf in Curasao". Een doktimmerman deed zijn werk altijd met veel plezier. "Van u is bekend dat u altijd voor iedereen klaar staat. Heeft u daar ook ervaring mee mevrouw?", vroeg de heer Bos belangstellend. Een tuiger bezat de gave en de wil om zijn vakkennis aan jon geren over te dragen. "Dat is een goede zaak. Het vaandel moet op tijd aan jongeren over gedragen worden". Hoogbegaafd "U komt uit een bekend WF- geslacht", sprak de heer Bos tot Toespraak van de heer Bos

Wilton Fijenoord Nieuws | 1979 | | pagina 4