Goede vangst voor dok 2 8 Nadat in Port Said met staal en beton een noodreparatie was uitgevoerd, zette de "Dongs- han" koers naar West-Europa. Voordat het schip bij ons aan de werf kwam, werd eerst in Hamburg, Bremen en Antwer pen lading gelost. Met het re pareren van deze schade aan ruim 1 en de voorpiek was circa 45 ton staal gemoeid. Het gehele karwei vond plaats terwijl het schip aan de kade lag afgemeerd. Om te voorko men, dat het voorschip naar be neden zakte, diende de repara tie in gedeelten te worden uit gevoerd. Doordat het schip aan beide zijden op dezelfde hoogte zwaar beshadigd was, bleek het niet mogelijk aan boord re ferentiepunten te nemen en aan de hand daarvan mallen te maken. Om dit probleem op te lossen werden tekeningen opge vraagd bij de Bouwwerf, waar na de Tekenkamers 1 10 van de afdeling Nieuwbouw schet sen kon maken voor prefabri- cage van onderdelen, zoals spanten, platen, vootsteven, enz. Tijdens de vier weken, dat dit zeer goed onderhouden schip aan de werf verbleef, voerden wij tevens reparaties uit aan de ankers en kettingen. Zwan". Van deze logger ston den naast dokken, verven er gritten, het plaatsen van een nieuwe dieselgeneratorset en het uitvoeren van een schroef asreparatie op het programma. Het is algemeen bekend dat Wilton-Fijenoord dokcapaciteit heeft voor grote zeesche pen tot 160.000 dwt. Een ander bekend gegeven is dat in WF's dok 2 ook kleine schepen tot 9.000 dwt gedokt kunnen wor den. Een mogelijkheid waarvan de Scheveningse reder Jaczon al meerdere malen gebruik maakte, door hier het noodza kelijke reparatie- en onder houdswerk van enkele van haar loggers te laten verrichten. Kort geleden mochten wij weer twee vissersschepen van ge noemde rederij aan de werf ver welkomen. De logger "De Buis" werd gedokt voor het la ten uitvoeren van een reparatie aan haar echo-lood. Meteen na het uitdokken van deze logger, werd een volgende het dok bin nengesleept, de "Jacob v.d.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 10