12 eigen recept, waarvan men de samenstelling niet aan de bui tenwacht kwijt wil. Het mag dan ook een unicum heten, dat Wuisman ons een blik in zijn voeremmer gunt. Er komt een speciale geur vanaf. "Anijs", zegt hij. "De brasem is er gek op". Hij lijkt gelijk te hebben, want even later is het weer raak. De hengel kromt zich veelbelovend. Een kanjer dus, die niet van plan is zich zomaar te laten verschalken. Bij het landen van zo'n grote vis is het zaak zo rustig mogelijk te werk te gaan. Vaak vist men met een hele dunne lijn - tienhon derdste in dit geval - die ge makkelijk afbreekt. De vis knokt uit alle macht. Wuisman krijgt hem niet naar de opper vlakte. "Als ie maar niet die bladeren daar bij de waterkant inschiet, want dan kun je het verder wel vergeten". De vis lijkt het gehoord te heb ben. Met nijdige snokken zet hij zich vast tussen de blade ren. Wuisman heeft het nakij ken en kan weer opnieuw be ginnen. want er zijn meerdere vissers die hun leefnet nog droog op de kant hebben liggen. Die leef netten hebben vaak giganti sche afmetingen. Hierin wordl de vis bewaard tot het wegen Daarna krijgen de ruisvoorns brasems en wat dies meer zij weer de vrijheid. Wie er van daag echter drie of vier heeft mag zich een hele Piet noe men. Er worden grapjes ge maakt over de leefnetten. "Kijh Jan hier, heeft een heel grool leefnet. Dat is allemaal show want hij heeft het nog nooit tol de eerste ring vol gehad". Ei wordt door de leden van de club flink gedold. De voorzitter de heer Broos, wordt door twee mannen van de Kwaliteits dienst stevig beetgepakt. Hij voldoet kennelijk niet aan de door hen gehanteerde kwali teitsnorm en dreigt het watei ingegooid te worden. Zijn wel bespraaktheid redt hem op hel laatste moment. Wonderbrood Na de pauze pakt men de Dollen Inmiddels is het kwart over acht. Tijd voor de eerste pauze. Een van de leden blaast op een grote toeter, ten teken dat alle hengels dienen te worden op gehaald. De boterhammen en de niet weg te denken thermos fles met koffie komen voor de dag. Hier en daar smaakt een pilsje ook al best. De mannen wisselen ervaringen uit. "En Roel, een stuk of twintig?" "Laat die twee ervoor maar weg", zegt de man in kwestie. Hij hoeft zich niet te schamen, En maar wachten op een stootje draad weer op. De heer Ritter constateert tot zijn spijt, dat dit keer ook het wonderbrood niet tot resultaat leidt. "Het is een soort meelprodukt, dat lijkt op het witte spul dat in vlierbomen zit. In het water wordt het slij merig". Maar ja, als de vis het laat afweten Maden, kunst deeg, verschillende soorten brood, het mag allemaal niet baten. De vissers van WF zijn trou wens bijzonder goed geoutil leerd. Koffers vol tuigjes, ha ken, dobbers en andere onmis bare attributen behoren tot de Een joekel van een brasem, de buit van de dag werk te doen. De heer Wuis man is een visser in hart en nie ren, die ook theoretisch zeer goed is onderlegd. Hij vist nu, zoals de meeste leden van de club, op de bodem, gokkend op grote vis. "Bij onze concoursen gaat het om het totale gewicht van de gevangen vis. Dat eist weer een andere benadering dan het vissen naar lengte. Dan heeft het zogenaamde "to- renpikken" vaak succes. Je maakt een heel licht voertje Petje af voor de fotograaf met paneermeel en aardappe len, die je na het koken door de gehaktmolen haalt. Steeds bij voeren is dan het devies. Het dwarrelen van het voer trekt de vis aan en als je net boven de grond vist, heb je een goede kans om flink wat klein spul te pakken". Anijs Dat voer is een hoofdstuk apart. Iedere visser heeft zijn

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 14