13 Puntl: veiligheid standaarduitrusting. Eerste vereiste is uiteraard een goede hengel. "Dat is een heel ver schil met vroeger", legt een van de leden uit. "Toen had je van die bamboe-hengels. Loodzwa re dingen, vooral als je een beetje lange hengel had. Wij vissen meest met hol- of vol- glas en er zijn er bij ons een paar die een carbon-fiber hen gel hebben. Superlicht en toch strak materiaal, maar wel pe perduur. Soms wel zestienhon derd gulden". Helemaal aan de staart van het deelnemersveld zit de heer Schouten. De staart en kopposities zijn volgens de vissers de beste plaatsen. De heer Schouten, die tot nu toe slechts een paar kleintjes heeft gevangen, is bezig met een in drukwekkende tussensprint. Kort na elkaar pakt hij twee mooie exemplaren. Twee jaar is hij gepensioneerd, na ruim 51 dienstjaren bij WF. Toch kan hij zich niet permitteren hele dagen te vissen. "Ik heb nu een andere baas, thuis. Die houdt me wel bezig met allerlei klus jes", grapt hij. Een hele beste Hier en daar wordt een hengel opgehaald. Het lijkt alsof de vis wat meer activiteit toont. De heer Kop, die net nog verzucht te, dat het vandaag wel niks meer zou worden, roept na een confrontatie met wat ongetwij feld "een hele beste" geweest moet zijn, uit: "Nou, dat is me wat moois, m'n hele zootje weg in één keer!" Toch zijn het slechts oplevink- jes. De grote vangsten zullen later in het seizoen moeten vol gen. Een van de vissers heeft wel een verklaring voor de ma gere resultaten. "Het is nog te En misschien wel 'n opstekertje? vroeg, de vissen zitten nog vol met kuit. Vanmorgen vroeg kon je de karpers constant tegen het riet zien rijen". De hengels worden zo nu en dan heen en weer bewogen. Dat is nodig om toch maar enigszins de aan dacht van de vis te trekken. Een zeer grote brasem wordt na een fel gevecht binnenge haald door de heer Noordzij. Het leefnet waarin eerst nog slechts een klein baarsje zat, is meteen aardig gevuld. De heer Noordzij, die op slag zijn kan sen voor een goede klassering ziet stijgen, weet deze presta tie te relativeren. "Ach, dit is zuiver een kwestie van geluk hebben, vooral op zo'n dag dat er niet veel gevangen wordt". Aan het eind van het concours raakt de weegschaal door de binnengehaalde vis zeker niet overbelast, maar qua sfeer en sportiviteit slaat de balans zeer zeker naar de goede kant door. HEILIGHEID IS TROEF! f'en aanzien van de bevorde- rng van veiligheid bij het werk kunnen we een aantal vragen stellen. Vragen die beantwoord moeten zijn alvorens maatrege len genomen kunnen worden en eventueel het gebruik van persoonlijke beschermings middelen (p.b.'s) aangeraden kan worden. De vragen met be trekking tot gevaar voor onge vallen en schadelijke invloeden voor de gezondheid, ook op langere termijn, zijn: Welke gevaren of schadelij ke factoren zijn er? Wat is de aard en mate van- schadelijkheid? Als hieraan voldoende aan dacht is besteed, ook al weten we meestal wel een aantal be kende gevaren bij ons dagelijks werk op te noemen, dan kun nen we ons de vraag stellen: welke maatregelen kunnen we nemen of welke activi teiten verrichten om de ge varen of schadelijke invloe den te voorkomen, weg te nemen of te beperken? Dikwijls denkt men nl. te snel dat een gevaar nu eenmaal bij een werk hoort of de schadelijke factor niet te beperken is, b.v. schadelijk lawaai bij een machine. Is de machine te een ongelukje tikt snel aan Aan de spullen heeft het vast niet gelegen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 15