WF-ers behaalden het Bedrijfspolitiediploma Met een diploma op zak tel je weer mee 3 tig is het, dat er geen vervolg heeft plaatsgevonden, want hat was wel nodig. En over de Indonesiërs kan ik zeggen: 95% van hen gaf ons het volle vertrouwen, fan tastisch. Bovendien zijn zij zeer beschaafd in hun optreden, zeer correct, wat duidt op een zeer lange culturele bescha ving. Hun hoffelijkheid deed prettig aan. De natuur daar is geweldig: het Tobameer, Bali, het eilandje Pulau Putih en noem maar op. Maar ja, ergens voel ik me toch met het land verbonden, want mijn grootva der staat als zendeling als tweede in het gouden boek van de Bataks. Zij hebben als ge woonte hun grafstenen rond Pasen schoon te schrobben. Ik kan verzekeren, dat het een ei genaardige gewaarwording is, zo ver van huis te staan aan een schoongeschrobde grafsteen van de eerste vrouw van je grootvader, ook een J.H. Meerwaldt(kijkt dromerig in de verte ■PUKNOCtëP "Je bent iets, je bent weer ge schoold; je telt mee. Dat is be- •angrijk". Dit is het gevoel, dat de door snee Beveiligingsbeambte van WF bekruipt bij het behalen van een vakdiploma. Het be treft vaak mensen, die vroeger een ander beroep uitoefenden en nu om uiteenlopende rede- een ander werk doen. In de avonduren knokken zij om de diverse cursussen met goed re sultaat te volgen. "Dat valt niet eiee, want het gezin kan tekort komen", is een veel gehoorde kreet in dat verband. Als representanten van zes van °nze beambten, die onlangs bet Bedrijfsdiploma van de Stichting voor Particuliere Be veiliging verwierven, traden op de heren C.J. van Leeuwen en E. Verschoor. Bij hen peilden Wij de gevoelens, die een Weerslag lijken te zijn voor die Van de hele groep. Van Leeuwen (42): "Ik was be drijfsleider bij een rozenkweke- r'j in het Westland en had alle diploma's op dat gebied in mijn 2ak. Maar ik moest te veel uren braaien. Het werk zelf was 'euk. Toch wilde ik iets heel an ders en werk nu al twee-en-een- balf jaar bij WF. Ik heb er zeker 9een spijt van". En Verschoor (22): "Ik was schilder bij een Vlaardings be- brijf. ik heb er een half jaar ge- Werkt, grote gebouwen bij de Esso bijvoorbeeld moeten Schilderen. Het werk hier vind !k Plezierig, gevarieerd: je loopt 16 surveillance dienst, portiers- b'enst, telefoondienst en regelt bat verkeer. Iedere dag is ver schillend en beslist geen sleur", Visitekaartje Van Leeuwen vult aan: "Je bent bovendien het visitekaart je van het bedrijf. Je leert veel mensen kennen en probeert zo veel mogelijk tact te gebruiken, want natuurlijk vinden de me dewerkers op het bedrijf het E. Verschoor bij de hoofdpoort niet altijd even leuk om gecon troleerd te worden of hun pasje te moeten tonen". Mensen van de afdeling Bevei liging moeten beschikken over goede contactuele eigen schappen, moeten kunnen in casseren en weten hoe zij be heerst kunnen optreden. Dat blijkt wel uit het gesprek. Ook het draaien van continu diensten moet geen bezwaar vormen. Het noodzakelijke doorzet tingsvermogen is te destilleren uit de ijver, waarmee in de vrije tijd wordt gestudeerd, want dat is zeker geen sinecure. Neem bijvoorbeeld het betrok ken politie-diploma. Dat omvat onder meer de vakken: Neder lands, opmaken Klein Rapport, opmaken Groot Rapport, op maken Procesverbaal (dit alles schriftelijk). En voorts (monde ling): Bedrijfsbeveiliging en Be waking, Beveiliging tegen Brand, Wetboek Strafrecht, Wetboek Strafvordering, Staats inrichting, Wet Rechterlijke ganisatie, Bijzondere Wetten, Arbeidsrecht en Onderne mingsstructuur en Opspo ringsleer. Boeiend "Duffe stof, maar aan de ande re kant toch weer boeiend", hoort men wel zeggen. Maar in ieder geval veel "pompwerk", dat een aanslag op de vrije uren en het geheugen bete kent. De heer Valk van de afde ling: "Eigenlijk stof van twee jaar samengeperst tot één jaar: petje af voor deze knapen. Hul-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 5