"WF doorstaat storm ondanks averij in de wereldscheepsbouw" Drs R. Scheeres: 8 "Het doet mij groot genoegen weer de jubilarissen te mogen toespreken bij afwezigheid van de burgemeester. Vooral ook omdat WF het grootste bedrijf binnen onze gemeentegrenzen is, dat gelukkig de klappen bin nen de scheepsbouw redelijk heeft kunnen opvangen". Wethouder drs R. Scheeres stak zijn waardering tijdens de jubileumviering op vrijdagmor gen 26 september jl. in de kan tine Hoofdkantoor niet onder stoelen of banken. Hij smaakte het genoegen om namens Hare Majesteit de Ko ningin de Koninklijke onder scheidingen aan enkele van onze medewerkers te mogen uitreiken. De heer Scheeres verweefde een passende allegorie in zijn toespraak. "De scheepsbouw heeft zware averij gemaakt. Er zijn over de hele wereld bedrij ven naar de kelder gegaan, maar gelukkig maakte WF slechts lichte slagzij. Het heeft de stormen steeds redelijk kun- De jubilarissen met echtgenoten nen doorstaan. Het is nog steeds een internationaal ver maard bedrijf". Continuïteit De heer Scheeres hield de jubi larissen voor, dat die continuï- lang in een bedrijf hebben ge- teit mede is gebaseerd op de inzet van alle medewerkers met een lang dienstverband. Hij noemde echter de mensen met 50 dienstjaren een "uit stervend ras" door de verho ging van de leerplichtige leef tijdsdrempel. "Een. lang dienstverband", zo meende hij, "zegt iets over de sfeer van een bedrijf in positie ve zin. De sfeer, het werkkli maat en de collegialiteit, het zich willen inzetten, zijn be langrijke factoren. Maar ook het gezin op de achtergrond heeft een niet te onderschatten inbreng". De heer Scheeres wees erop, dat er momenteel heel wat mensen zijn, die minder for tuinlijk zijn dan vele WF-ers. "Die zijn hun baan kwijtge raakt. Daarvoor hebben wij ge lukkig goede sociale voorzie ningen. Wij dienen echter in het oog te houden, dat wij die met ons allen moeten verdie nen, want de uitgaven in de pu blieke sector moeten in de marktsector opgebracht wor den". Toespraak van wethouder Scheeres Waardering Dat de maatschappij waarde ring heeft voor mensen, die zo werkt, vindt zijn uitdrukking in de Koninklijke onderscheidin gen, die het Staatshoofd toe kent. Hij vroeg begrip voor het feit, dat er ook mensen zijn, die geen prijs stellen op een onder scheiding. "Het gaat er niet om, dat men tegen de onder scheidingen is, maar dat men het in zulke gevallen niet eens is met het toegepaste systeem. Op een nieuw systeem wordt echter gestudeerd". Vervolgens wenste hij" behalve de betrokkenen ook het hele bedrijf geluk met de onder scheidingen. "Want zij stralen af op de totale WF- gemeenschap. En teruggrij pend op zijn eerdere allegorie besloot de heer Scheeres met: "Ik wens u allen met WF een behouden vaart".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 12