Grote boei verladen bij RDM I Ivoor de groep, waarvoor je werkt, begrijpbaar moet zijn. Ik ben er erg gelukkig mee, te meer daar er weinig gedaan i wordt voor deze mensen op dit gebied". Het liefst werkt hij voor kinderen of bejaarden. "Zij vormen je meest dankbare pu bliek". Als een van de belang rijkste voorwaarden voor een succesvol optreden ziet hij het verhaal rond de truc. "Zo'n truc staat of valt met de manier waarop je hem verkoopt. Kijk eens, een goochelaar zou in wezen best het toneel op kun nen komen in een spijkerbroek in plaats van het geijkte zwarte pak, als hij zijn voordracht maar boeiend weet te maken. Als de kinderen niet spontaan reageren, ligt dat niet aan hen. Dan heeft de goochelaar ge woon geen klasse genoeg. Er moet iets van je voorstelling uitgaan. Daarom is het zo be- i langrijk, dat je je publiek nauw bij het gebeuren betrekt. Er komt ook veel pedagogie bij kij ken. Als je een truc met een si garet doet, knoop je er meteen aan vast dat roken slecht voor de gezondheid is. Ja, met kin deren is 't heerlijk werken. Ik heb wel telefoontjes gehad van ouders, die zeiden dat hun kind beter is gaan leren, doordat het zo fijn bij een schoolvoorstel ling betrokken werd. Ballon Hij staat op en doet weer een greep uit de koffer voor een vol gende truc: het doorprikken van een ballon met een brei naald zonder dat de ballon knapt. "Ik heb de naald pas ge maakt, dus ik weet niet of het lukt", zegt de heer Kip, die toch voor de zekerheid zijn hoofd een beetje afwendt. Maar ook deze truc lukt feilloos. Inmid dels is de interesse van de da mes en heren van de afdeling gewekt. "Staat de hoed met het konijn al op tafel?" roept een van de dames lachend. De goochelcapaciteiten van de heer Kip zijn hun genoegzaam bekend, want toen de heer Ser- vaas zijn bedrijfsjubileum vier de, werd deze met zijn gezin ge trakteerd op een exclusief op treden van Peter Cardiny, waar bij ook de medewerkers van de afdeling zich onder het hoog geëerd publiek bevonden. De drukste tijd voor Peter Car diny is rond Sinterklaas, als hij op vele kinderfeestjes zijn kunsten vertoond. Overigens is er het hele jaar door be langstelling voor zijn program ma's, zodat hij regelmatig te gast is op campings, scholen, bejaardentehuizen, etc. In de loop der tijd heeft hij met vele coryfeeën uit het amusement op de planken gestaan. Op vakantie gaat de heer Kip praktisch nooit, want er gaan heel wat snipperdagen op aan zijn goochelwerk. Ambities om prof te worden zijn er niet. "Welnee, bij WF vind ik een stuk sociale zekerheid. Dat is erg belangrijk. Het goochelen is gewoon een heerlijke hobby. En ach, ik treed op tegen on- 11 kostenvergoeding. Als je na gaat, dat het programma jaar lijks aan attributen een paar duizend gulden kost, weet je het wel. Er moet dik geld bij. Maar dat is niet erg, want ik ben er helemaal gek van.Het is toch iets machtigs om mensen gelukkig te kunnen maken". Zoals het een goed artiest be taamt, bewaart hij het klapstuk tot het laatst. Op tafel zet hij een glas neer met daarover een krant. Na eerst wat handigheid jes met genoemde twee attri buten en een propje papier te hebben uitgehaald, slaat hij plotseling keihard met zijn hand op de krant met eronder het glas. We deinzen achteruit, bang voor de wegspringende scherven. Maar er breekt niets. De krant ligt plat op tafel en het glas komt uit de binnenzak van de goochelaar. Peter Cardiny glimlacht. Achter die pretoog jes gaat een wonderlijke we reld schuil, die voor ons wel al tijd een raadsel zal blijven. brengen, teneinde het pro- drie kanalen per bleem van het scheuren in de toonden neiging to koelwai^loorvoerkanalen in De oplossing was c d^c^J^Weksels van de B dichtlassen van ge "ftfjF motoren te verhel- ten en ter plaatse Pen W ter-doorvoering var Het gaat hier om een nieuw ty- ten veranderen. Di pe motor, waarbij de cilinder del van het aanb deksels van de eerste typen uit een bus met een kn twee delen bestaan Bij latere rubberen randen g uitvoeringen heeft men er één Ter hoogte van de c geheel van gemaakt. Die eer gaten creeerden w dere typen vertonen soms de als het ware een neiging tot scheuren door de insert die genoei ontredende warmteverschil- vervangt en waard ten. Zo ook de cilinderdeksels ter "rechtstreeks" van de bulkcarrier Jalavihar laatkleppenhuis ga (77 000 dwl) van de India DrJ»F|JLf klinkt Scandia Steamship Co. Aan- isöatffnj^ook. gezien onze werf een korte Ie- dat er lastechmscl verlijd, een redelijke prijs en eisen worden ges een adequate oplossing voor het deksel tijdens Bij de Rotterdamsche Droog dok Maatschappij vond zater dag 4 oktober jl. de spectacu laire "uitlading" plaats van de vaste wal op een zeegaande bak van een gigantische boei. Deze boei is hoofdonderdeel van het Shell Fulmar "A" SALM project ten behoeve van de oliewinning in het Engelse deel op de Noordzee. Voor dit transport is gebruik gemaakt van 16 transportwa gens met in totaal 1024 wielen. Het transport behoort tot de al lergrootste ooit ter wereld op deze wijze ingevoerd. De boei, gebouwd voor Shell Expro U.K., vormt met een leng te van 83 meter en een gewicht van 2.600.000 kilogram (2.600 ton) een sterk staaltje van tech nische perfectie en schaalver groting in de hedendaagse Offshore technologie. Bijzon dere kenmerken tijdens de bouw waren, het toepassen van hoogwaardige materiaal soorten, de vele machinale be werkingen van grote onderde len met nauwkeurige maattole- ranties en de zeer gecompli ceerde constructie van het ge heel. WF fabriceerde sectie 6. Dat is de op één na bovenste sectie, waarvan 'n gedeelte conisch is. Dus op de foto 'n stuk van het dikke gedeelte, naar rechts weglopend tot aan het gedeel te met de ringen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 15