Griep-inenting 1980 2 waren er talloze vergaderingen en vond er terugkoppeling naar RSV plaats. Intussen hield ik ook een oogje op de productie. Er werkten 100 man. Dat kun nen er 300 tot 400 worden. Is er een scheepsreparatie- markt daar? Ongetwijfeld. Denk maar aan de visserij. De vissersvloot is niet gering. Voorts zijn er rede rijen voor de scheepvaart op de grote meren. Daarnaast schijnt er een overeenkomst te zijn ten aanzien van reparaties aan Russische vissersschepen, die er in een bepaalde zone mogen vissen. Volgens mij is er plenty werk te doen. Je moet niet ver geten: Halifax heeft een grote maritieme historie. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werden daar de geallieerde konvooien samengesteld, die naar Europa voeren. Nog steeds is het een Marine-basis. Vandaar dat de reparatie daar ook werk kan doen aan Marine-schepen, bij voorbeeld van de kustwacht. Het is een niet al te grote werf? Dat klopt. Het is een werf met nu twee dokken. Het gegraven dok moet ook opgeknapt wor den. Men kan er schepen dok ken tot ongeveer 25.000 a 30.000 dwt. Als gezegd komt er misschien een derde dok bij, dat schepen kan hebben met de maximum afmetingen, die Op de achtergrond de scheepswerf in Halifax door het Panama-kanaal en zijn sluizen kunnen. Voorts heeft men niet al te veel kade lengte; er kunnen twee sche pen aanliggen. Wij hebben voorgesteld de kadelengte uit te breiden. Maar veel rek zit er niet in, want het is een langs- werf, die nauwelijks uitgebreid kan worden. Kades ver laten uitsteken in het water kan ook niet, want daarvoor is de water diepte al spoedig onder de wal vandaan te groot. Na twee maanden zat het er op? De ideeën waren er toen. De za ken gingen lopen. Er kwam een directie en een bedrijfsleider. Die had nog bij de VDSM ge werkt in het verre verleden. Zijn naam was Nieuwburg. Ik heb hem volledig ingelicht. Aan hem ook de taak om de naam van de werf weer bij de vroege re klanten terug te winnen. Het is overigens een interessante opgave geweest een aandeel te mogen leveren in deze niet geringe problematiek. Er komt veel herkenbaars van je in te zitten. Een herkenbaarheid overgebracht door de bij WF opgedane ervaringen. En nu aan de mensen ter plekke om de gegeven hoofdlijnen te gaan invullen in de praktijk. Dat lukt best! De drijvende bok is nog net waarneembaar Voorkomen is beter dan ziek zijn. Niet iedere verkoudheid is griep. De echte "GRIEP", ook influen za genoemd, is een ziekte met hoge koorts, spierpijn, neusver- koudheid en met als verve lendste complicatie: de ernstig verlopende longontsteking. In 1957 overleden er in Neder land 2000 mensen aan de "GRIEP". Er bestaan geen me dicijnen tegen de "GRIEP". Laat u daarom inenten! Infor matie kunt u in de verbandka- mer of bij de bedrijfsarts krij gen. Bedrijfsgezondheidsdienst WF

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 4