"Met alle kracht WF's voortbestaan verzekeren" Directeur W. Zipp bij jubilea: 3 "Een ieder zal zijn taak voor de volle honderd procent moeten uitvoeren om het voortbestaan van het bedrijf te verzekeren en onze positie te verbeteren". Deze conclusie trok het lid der directie, de heer W. Zipp, tij dens zijn toespraak tot de 31 jubilarissen. Deze waren op vrijdagmorgen 26 september jl. voor een genoeglijke viering bijeengekomen in de kantine Hoofdkantoor. De heer Zipp legde in zijn toespraak de nadruk op het thema continuïteit, bezien in het licht van een sterk en dyna misch veranderende wereld. "Die wereld", zo zei hij, "kent vele ups en downs en dat geldt ook voor WF. Dat wij niet in een makkelijke tijd leven, kan een ieder van u dagelijks in de krant lezen. Maar wij moeten ons aan de omstandigheden aanpassen. Dat moet ook WF doen, want een bedrijf is per saldo ook een levend geheel, dat ook aan wijzigingen onder hevig is en zich dient aan te passen om te kunnen voort bestaan". Hij beklemtoonde, dat de direc tie met alle kracht dit voort bestaan verdedigt. "Daarbij be hoort ook het werven van nieu we medewerkers, waarin de Bedrijfsschool een belangrijke plaats inneemt. Wij hechten zeer veel waarde aan eigen kweek. Daarnaast beschikt WF over een uitstekende outillage, waarmee wij met ons allen - di rectie, leidinggevenden en alle overige medewerkers - het be drijf in stand moeten kunnen houden". De heer Zipp bleek geen som ber beeld te hebben van de toe komst, omdat hij erop rekende, dat ieder zijn werk naar beste weten en kunnen zal vervullen teneinde onze positie te hand haven en te verbeteren. Hierna ging hij over tot het hou den van de persoonlijke toespraken tot de jubilarissen. Persoonlijk Er waren er twee met liefst 50 dienstjaren. "U bent indertijd als leerling ketelmaker bij Fije- noord in dienst getreden om zich allengs te bekwamen tot ketelmaker/plaatwerker. U toont veel inzet in uw werk", wist de heer Zipp van de heer Bode. "Bovendien bent u een fervente duivensportliefheb ber!" Maar zulks was ook de heer Breur, die als leerling scheepmaker was begonnen. "U ging echter over naar de Lichtdrukkerij en later de Foto grafie. "De "ras kiekeboe" werd de fotograaf toen ge noemd bij wijze van grapje". Vijf jubilarissen hadden 40 dienstjaren op hun naam staan. "U heeft het zeer goed gedaan", vertrouwde de heer Zipp de heer Boender toe. "U kwam van een installatiebedrijf over naar WF, waar u op den duur alles afwist van het "elec- triek". In uw vrije tijd maakte u zich dienstbaar bij de Reserve Politie en lange tijd bij Pro Ju- ventute". En tot de heer Brands: "U begon in de scheepsbouw, ging weg, keer de weer op het oude honk te rug, werd assistent op de Be drijfsschool, later op Sociale Zaken en toen Vorming en Opleiding. In het Introductie centrum gingen honderden van onze Turkse medewerkers aan u voorbij. Dat is een intrigeren de gedachte. U gaf hen onder andere taallessen met behulp van audiovisuele apparatuur. In uw vrije tijd zingt u graag en u weet alles van oud-Rotterdam". Doelmatig De heer Feijen was afkomstig van de Gusto. "U was baas Ma chinale Vorming, die zich zeer heeft verdiept in een doelmati ge productie. U heeft het bij Gusto goed gedaan, maar werkt nu bij WF met wederzijds genoegen. En in uw vrije tijd bent u een verwoed visser". De heer Poot begon in 1940 in onze Timmerwinkel. "Later Toespraak van de heer Zipp werd u tekenaar en vervolgens tekenaar-constructeur en uit eindelijk constructeur. U heeft zichzelf goed ontwikkeld en doet veel ervaring op bij Neves- bu. Dat is belangrijk voor ons bedrijf om van de nieuwste ont wikkelingen op de hoogte te blijven. Buiten WF bent u actief in de Rijnmondraad en in de Overlegcommissie Onderwijs van de gemeente Schiedam". Als ijzerwerker was de heer Visser op het oude Delfshaven begonnen. "U ontwikkelde zichzelf tot calculator. Een be langrijke positie, die zit tussen de uitvoerende afdeling in de productie en aan de andere kant de afdeling, die de reke ning doet uitgaan. U begrijpt, dat de calculatie daartussen tot in de puntjes geregeld moet zijn". Als eerste van de "25 jarigen" was de heer Van de Blink "aan de beurt". "U kwam van P. Smit over, waar u via de tekenkamer hoofdconstructeur in de Nieuwbouw was geworden. Daar had u bij de bouw van de "W"-Kerkschepen voor de VNS al contacten met WF. En later met de Sea-Land schepen met WF en RDM. Na 1977 deed u de logistieke verzorging van de In donesische korvetten". Bedrijfsschool Via een Bedrijfsschooloplei- ding was de heer Blommers het bedrijf binnengekomen. "Wat van de Bedrijfsschool komt, is goed", stelde de heer Zipp vast. "U deed uitstekend Mevr. Van Noordenne in het zonnetje gezet

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 5